537 Shares 9220 views

Kuzma Minin: biografia, wydarzenia historyczne, milicja. Kuzma Minin i książę Dmitry Pozharsky

W centrum miasta, na głównym placu w kraju, powstała znana wokół pomnika, utworzonej w 1818 roku przez rzeźbiarza I. P. Martosom. Nadrukowane na nim godnymi synami Rosji – Kuzma Minina i księcia Dmitrija Pozharsky w ciężkim godzinę dla kraju udało się zorganizować i prowadzić walkę z najeźdźcami wiele tysięcy milicji ludowej. Wydarzenia te długie lata stał się jednym z chwalebnych kartach naszej historii.

Młodych i przedsiębiorczych Nizhegorodets

Kiedy rodzi się Kuzma Minin, nie jest znany. Uważa się, że stało się to około roku 1570 w mieście Wołga z Balakhna. Aby zachować historię i nazwiska rodziców – Michael i Domniki. Wiemy również, że byli bogaci ludzie, a gdy jego syn miał jedenaście lat, przeniósł się do Niżny Nowogród – jednego z największych Volga miast. W tych dniach, zdecydowano, że dzieci od najmłodszych lat tak bardzo jak pomóc ich ojcowie jeść chleb. Kuzma i nawyk pracy nabył w młodości.

Kiedy dorósł, następnie otworzył własną firmę. W pobliżu ściany Kremla były własnością Minina bydła rzeźnego oraz sklep z produktami mięsnymi. Wszystko poszło doskonale, co pozwoliło zbudować swój własny dom w osadzie podmiejskiej Zwiastowania, gdzie osiedlili się w czasie ludzi z pieniędzmi. I wkrótce znalazłem dobrą Bride – Tatiana Semenovna, która została jego żoną, urodziła mu dwóch synów – Nefedov i Leoncjusz.

Wezwanie Zemsky naczelnik

Między innymi Posadskogo Lyuda Kuzma stał inteligencję, energię i zadatki na lidera wyraźne. Z powodu tych cech mieszkańców osady, z którą cieszył się wielkim prestiżem, ich wybrani naczelnika Kuzma. Ale naprawdę nieodłączny w nim zdolność do otwarcia w 1611 roku, kiedy została podjęta Niżny Nowogród dyplomową Patriarcha Hermogenes, który wezwał wszystkich klas narodu rosyjskiego wzrośnie z polskich najeźdźców.

Omówienie tego listu tego samego dnia idzie do rady miasta, składająca się z przedstawicieli górnej i miejskich duchowieństwa. I jemu i Kuzma Minin uczestniczył. Natychmiast po czarter został odczytany do mieszkańców Niżnym Nowogrodzie, zwrócił je z ognistym mowy wywołującego stanąć za wiarę i Ojczyznę i dla tej świętej sprawy nie oszczędził ani życia, ani mienia.

Rygorystyczne wymogi wojny

są łatwo odpowiedzieli mieszkańcy miasta na Jego wezwanie, ale jak na tak dużą skalę są konieczne prace i był zapalonym biznes złota rączka, który siły byłaby bezpieczna finansowo wojsko i doświadczony bojowy dowódca stanie przejąć dowództwo. Byli Kuzma Minina i księcia Dmitrija pozharsky, który wielokrotnie okazała się doskonała gubernator. Teraz, we wszystkich sprawach związanych z zasobami ludzkimi oraz niezbędne fundusze przejść bezpośrednio do Minina.

Wykorzystując dane z jego władzy i przy wsparciu wojsk pozharsky, zdecydowano, że każdy mieszkaniec miasta ma obowiązek przyczyniać się do ogólnego funduszu kwotę równą jednej trzeciej całej jego własności. W wyjątkowych przypadkach, kwota ta została zmniejszona do jednej piątej oceny wszystkiego, co posiadał obywatela. Nie chcąc, aby zakładał udział, pozbawiony wszelkich praw obywatelskich, i przeszedł do kategorii niewolników, a wszystkie ich wyroby w pełni podlegają przepadkowi na rzecz milicji. Są to surowe prawa wojny i Kuzma Minin nie mogła pokazać słabości.

Tworzenie bojówek i początek działań wojennych

Czytanie i pisanie, taki jak ten, który dostał w Niżnym Nowogrodzie, został wysłany również w wielu innych miastach Rosji. Wkrótce w Niżnym Nowogrodzie dołączył liczne grupy z innych obszarów, gdzie mieszkańcy zareagowali z nie mniejszym entuzjazmem na wezwanie patriarchy. W efekcie na koniec marca 1612 rokiem Wołga zgromadzono wiele tysięcy milicji, który jest prowadzony przez Kuzma Minin i Dmitry Pozharsky.

Podstawą ostatecznej formacji wojsk stał zaludnione handlowy miasto Jarosław. Stąd, w lipcu 1612 milicja, w ilości ponad trzydzieści tysięcy ludzi zostało dokonane w celu przechwycenia siły hetmana Yana Hodkevicha, spieszyć na ratunek zablokowanego w Moskwie, polskiego garnizonu. Decydująca bitwa nastąpiła 24 sierpnia pod murami stolicy. Liczbowa przewaga była po stronie najeźdźcy, ale morale milicji pozbawił ich korzyści. Książę Pozharsky Minina i Kuzma doprowadziły przebieg bitwy i jego osobisty przykład odwagi zaszczepił w żołnierzy.

Kreml Siege

Zwycięstwo było kompletne. Wrogowie uciekli, pozostawiając w rękach milicji bogate Trofea: namioty, banery, bębny i cztery wozy z żywnością. Stwierdzono również przechwytywane wielu więźniów. Getman został wyrzucony z powrotem z Moskwy, ale w jednostkach mur Kremla były polski odrzutowiec pułkownicy i przebudzenia, który jeszcze wybić. Ponadto, pewna siła i ich zwolennicy byli – bojarzy, peremetnuvshiesya najeźdźców. Każdy z nich miał swoją własną milicję, który miał również walczyć.

W oblężonej Polaków na Kremlu przez długi czas na jedzenie, a oni cierpieli straszny głód. Wiedząc o tym, Kuzma Minin i Pozharsky, w celu uniknięcia niepotrzebnych strat, zaproponował im się poddać, gwarantując życie, ale odmówiono. 22 października (01 listopada) i milicja szturmem zdobyli China Town, ale oblegany odporność kontynuowane. Od głodu w swoich szeregach zaczęły kanibalizm.

Kapitulacja polskiej milicji i wejście na Kreml

Książę Pozharsky złagodził wymagania i zaproponował najeźdźców do opuszczenia Kremla z bronią i banerów, pozostawiając tylko skradzione kosztowności, ale także Polacy nie zgadzają. Przyszedł tylko zdrajcy – szlachtę z rodzinami, które Kuzma Minin, stojąc na kamieniu Most przy bramie, musiał być chroniony przed Kozakami, palące pragnienie natychmiast rozliczyć ze zdrajcami.

Realizacji ich los, 26 października (05 listopada) Oblegany przekazana i pozostawiono Kreml. Ich dalszy los był inny. Szczęście pułk dowodzony obudził: był w lokalizacji Pozharsky milicji, a on dotrzymał słowa, aby utrzymać je przy życiu, wysyłając później w Niżnym Nowogrodzie. Ale Regiment jet trafić do gubernatora Trubeckoj i została całkowicie zniszczona przez Kozaków.

Wielki dzień w historii Rosji w dniu 27 października (6 listopada) 1612 roku. Po nabożeństwie, popełnione archimandryta z Trinity-Sergiusz Monastery Dionizego milicja Kuźmy Minina i Pozharsky, dzwonienie dzwonów uroczyście wprowadzony Kreml. Niestety, do tej pory nie mieszka Patriarcha Hermogenes, który podniósł połączeń rosyjskich ludzi do walki przeciwko najeźdźcom. Za odmowę poddania się jego woli Polaków Zamora go do śmierci w podziemiach klasztoru Chudov.

łaska cara

W lipcu 1613 nastąpiło znaczące wydarzenie, które spowodowało regułę trohsotletnemu Dom Romanowów do rosyjskiego tronu wzniósł pierwszy od swojego przedstawiciela – suwerenne Michaił Fiodorowicz. Stało się to 12 lipca, a następnego dnia założyciela dynastii monarchicznego – w podzięce za jego patriotycznych czynów – Kuzma Minin przyznano rangę szlachcica Dumy. To była godna nagroda, bo w tamtych czasach był to trzeci stopień od „cześć”, drugi tylko do bojar i okolnichy. Teraz twórca milicji mieli prawo zasiadania w bojar Dumy, na czele z zamówień lub być gubernatorem.

Od Minina cieszył nieograniczone zaufanie władcy. Kiedy w 1615 roku Michaił Fiodorowicz i jego najbliżsi współpracownicy udał się na pielgrzymkę do Trinity-Sergiusz Ławra, ochrony kapitału powierzonego mu, bo wiedział, że uwalniając Moskwę z dawnymi wrogami, człowiek będzie w stanie chronić ją przed przyszłością. W przyszłości, cesarz często zaufany Minina odpowiedzialnych zadań.

Śmierć i tajemnica związana z pozostałościami bohatera

Kuzma Mihaylovich Minina zmarł w dniu 21 maja 1616 i został pochowany w kościele cmentarz Pohvalinskoy. W 1672 roku, pierwszy Niżny Nowogród Metropolita Filaret nakazał przenieść jego prochy w Przemienienia katedrze Kremlu w Niżnym Nowogrodzie. W latach trzydziestych XIX wieku dość Zniszczone przez czas świątynia została zburzona, aw 1838 roku, oprócz niego zbudowano nowy.

Jego lochu została przeniesiona popiołów Minina i kilku książąt. Sto lat później, prowadzi politykę wojującego ateizmu, bolszewicy zrównane z ziemią świątynię i szczątki milicjantów Niżnym Nowogrodzie wszedł do miejscowego muzeum, a następnie przeniesiono do katedry Michała Archanioła w Niżnym Nowogrodzie. I przyjmuje się oficjalnie uznane jako miejsce pochówku Kuzma Minin.

Jednak naukowcy mają w tym względzie pewne wątpliwości. Istnieją spekulacje, że Michał Archanioł katedry przechowywane prochy z zupełnie innej osoby, a szczątki słynnego bohatera pozostają w ziemi w miejscu, gdzie świątynia została zniszczona. Istnieje obecnie są budowane budynek administracji Niżny Nowogród i Rady Miejskiej, tak aby wydobyć i potwierdzić lub obalić to bardzo hipoteza jest niemożliwe.

Dzięki potomkowie

Po śmierci jego syna Minina był Nefedov, który pracował jako radca prawny w Moskwie – drobnego urzędnika w jednym z nakazów władcy. Pamiętając zasługi ojca, Michaił Fiodorowicz specjalny dyplom ugruntował swoje prawo własności odziedziczony miejscowości Bogorodsk w części Niżny Nowogród. On również posiadał ziemię i na Kremlu w Niżnym Nowogrodzie.

Kuzma Minin i Dmitry Pozharsky bronili Rosji i Grateful potomków w 1818 roku, z siedzibą w Moskwie, pomnik tych prawdziwych patriotów ich kraju. Jego autorem był wybitny rzeźbiarz I. P. Martos, a powstał na dobrowolnych darowizn od osób fizycznych. Początkowo planowano, aby ustanowić pomnik w Niżnym Nowogrodzie – kolebka Milicji Ludowej, ale później postanowił przenieść go do stolicy, jak wyczyn tych ludzi w ich zakres wykracza daleko poza jednym mieście.