401 Shares 7060 views

Miażdżyca kończyn dolnych. Co dieta przyczynia się do poprawy zdrowia?

Miażdżyca tętnic kończyn dolnych staje się bardzo częstą chorobą. Według statystyk, od niego cierpieć bardziej niż osoby starsze.

Jeśli weźmiemy pod uwagę przyczyny tej choroby, możemy wyróżnić zakrzepicy miażdżycowej. To właśnie z powodu nadmiaru cholesterol osadza się na ścianie zbiornika i nie ma problemów. W konsekwencji, nie jest wygląd płytek, ale z kolei znacznie skomplikować pracę tętnic. Niedrożność i zwężenie prowadzi do tego, że zaktualizowana krew ledwo płynie w kończynach dolnych, brakuje tlenu. W rzadkich przypadkach, gdy choroba zaczęła i nie leczy, istnieje ryzyko amputacji. Jak staje się jasne, miażdżyca tętnic kończyn dolnych jest bardzo niebezpieczna choroba.

Istnieje kilka objawów, które mogą wykryć miażdżycę tętnic dolnych kończyn. Oczywiście, pierwsze dzwony będą objawia w nogach. Należą do nich zmęczenie podczas spaceru, osoba nie może przejść zwykłej odległości i musiał zrobić sobie przerwę. Taki stan dodaje ciężkości w nogach, to jest, gdy jest światło wiotki. Wrzody na palcach lub nóg, nóg drętwienie, niekiedy ciężkich i silnego bólu, też będzie towarzyszyć pacjentowi. Nawiasem mówiąc, łuszczenie i suchość skóry prowadzi do otwartej rany. Są to największe zagrożenie dla pacjenta, ponieważ za ich pośrednictwem do organizmu infekcja może dostać.

Jeżeli co najmniej jeden z objawów jest identyfikowany, konieczne jest, aby odwiedzić ośrodek zdrowia i uzyskać pomoc chirurga naczyniowego. Miażdżyca tętnic kończyn dolnych można leczyć we wczesnym stadium, można odnieść sukces. Oczywiście, pełne odzyskanie nie nastąpi, ale stabilny remisja stanie prowadzić pełną aktywność życiową.

Powody, dla wielu nieprzyjemnych chorób, takich jak palenie tytoniu, otyłość, wysoki poziom cholesterolu, czynników dziedzicznych i cukrzycy. Jeżeli co najmniej jeden element pasuje do osoby, jest zagrożone. Nie trzeba do leczenia zaniedbania i egzaminu. Mając pewne procedury, można uzyskać pełny obraz kliniczny. W arsenale lekarzy istnieją pewne rodzaje badań. USG dopplerowskie, X-ray i MRI angiografia z podawania kontrastu. Ten ostatni typ jest najbezpieczniejszym i nie wymaga hospitalizacji, jak substancja jest wprowadzona do żyły.

Jeśli pacjent z rozpoznaną miażdżycą tętnic kończyn dolnych, on przepisywany dietę. W miażdżycy tętnic kończyn dolnych dla pacjenta muszą ograniczyć swoją dietę. Im więcej masy ciała, tym bardziej ścisła dieta jest. tłuszcze zwierzęce, cukier i chleb prawie znika z menu. Ich miejsce jak wołowina, cielęcina, indyk, ryby i odmian o niskiej zawartości tłuszczu, to okoń, dorsz, okoń. twarogu o niskiej zawartości tłuszczu, napoje mleczne, groch, płatki owsiane i sojowe – wszystko to może być bezpiecznie spożywane.

W diecie zawierać witaminy, szczególnie w zimie. Nawiasem mówiąc, istnieją wyjątki, jak w miażdżycy jest przeciwwskazany w witaminę D. Seafood również mile widziane: krewetki, kalmary, małże i ogórki morskie staną się wiarygodnym obrońcą żyłach. Zupy i sałatki teraz będzie wegetarianinem, sporadycznie pozvolitelen słaby bulionu mięsnego.

Jeśli pacjent ma nadwagę, zaleca się, aby zorganizować dzień postu. Na przykład, kefiru, twarogu, warzyw lub owoców diety. W tych dniach organizm nadmiaru płynu się, że przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia.

Pamiętaj, że w odpowiednim czasie leczenie do kliniki i właściwego leczenia może uchronić pacjenta przed strasznymi konsekwencjami. Współczesna medycyna zaawansowany arsenał leków i metod leczenia tej choroby.