114 Shares 9055 views

Kiedy pierwsze Igrzyska Olimpijskie? Pierwsze Igrzyska Olimpijskie w Grecji. Pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Grecja – prawdziwie magiczny kraj. Jest wiatr w gaje oliwne, fale delikatnie docierania na brzegu, a obfite słońce natura pozwala włączyć zielony i kwitną nawet w zimie. Wydaje się, że ta błogosławiona ziemia jest impregnowane jakimś niezwykłym eterze, która pomaga ludziom tworzyć piękne i wieczne. Grecja starożytnej Grecji dał światu tak wiele wspaniałych naukowców, architektów, poetów i myślicieli! Nie jest więc zaskoczeniem, że była tam bardzo pierwsze Igrzyska Olimpijskie w świecie.

bogów olimpijskich i starożytni Grecy

Starożytny pogański kraj Hellas było. Ludzie nie czcili różne bóstwa, z których najmocniejszy był Zeus. On i jego „koledzy” niebiańskiego panteonu żył Olimpu i nazywa olimpijczyków. Grecy budowane świątynie dla nich, i zorganizowane rytuałów, a nawet poświęcić. Szczególnie czczony Zeusa. W czasie, gdy po raz pierwszy Olimpiada Hellas często walczył. Przyjdź i najeźdźcy ataku refleksji, a przez nową grab gruntów. I potyczki bratobójczej stale odbywają, ponieważ Hellas został podzielony na dziesięć regionów. Każdy z nich uważa się za mały kraj z własnymi zasadami i ambicji. Ludzie w tamtych czasach były bardzo cenione siłę fizyczną, zwinność i wytrzymałość, ponieważ bez nich trudno było przetrwać w walce. W związku z tym, ludzie są bardzo dumni ze swoich umięśnionych ciał i nosiła ubrania, nie ukrywać biceps. Hellas nawet istniał kult silnego i zdrowego ciała. To był XIII wieku pne …

Jak igrzyska olimpijskie urodziły

Historia pierwszych Igrzyskach Olimpijskich jest bogaty w mitach i legendach. Najbardziej popularne z nich – o delfickiej wyroczni i króla IFIT. Był dzielnym Argonauci i dobry król, życzę pomyślności dla swoich ludzi. Około 885-884 roku pne przez Hellas ogarnęła plaga, który zginął z tysiąca życiu. A wtedy nie niekończące się waśnie atakowany. IFIT postanowił udać się do wyroczni w Delfach. Chciał wiedzieć, jak osiągnąć spokój w Grecji przynajmniej na krótki czas. Oracle poinformowani o wojowniczych Grecy konkursy, miłe dla bogów. Podczas nich nie musiał chwycić za broń, a same zawody odbyły się otwarcie i szczerze. IFIT rzucili się do Sparty do tamoshnem king Lycurgus. Spartanie przywiązuje wielką wagę do ćwiczeń fizycznych i Lycurgus, choć nie sprzyjają IFIT, konkurować z mocą uzgodnione. Zgadzając się, dwaj królowie osiągnęły porozumienie, którego tekst wybite na dysku żelaza. To wielkie wydarzenie stało się w 884 pne. Szkoda, że taki dobry król, Hercules następnie spadł z klifu.

Igrzyska olimpijskie i Hercules

Jest to kolejny mit, który powstał jako pierwszych igrzyskach olimpijskich. Rok później wszedł 1,253th BC. Elis, mały region Peloponezu, zasady zdradzieckich i kłamliwych Augeas. Miał ogromne stada, ale nie usuwa ze swoich zwierząt. Hercules został przydzielony jeden dzień, aby oczyścić stajnie ton ziemi, zgromadzone tam. Poprosił o tej części stada, a Augeas uzgodnione. Nikt nie wierzył, że Hercules może go obsłużyć, ale potrafił. Aby to zrobić, wysłał do stajni rzeki, zmieniając ich łóżka. Augeas był zadowolony, ale obiecuję nie dać. Bohater opuścił z pustymi rękami i pragnienie zemsty. Po pewnym czasie wrócił do Elis i zabity Augeas. Aby uczcić Hercules złożył ofiarę bogom, posadzone gaj oliwny i zorganizowała konkurs na cześć potężnego Zeusa. Było to pierwsze Igrzyska Olimpijskie w Grecji. Istnieją inne mity na temat tego wydarzenia, na przykład, że Olimpiada została zorganizowana przez Heraklesa na cześć zwycięstwa swego ojca Zeusa na Kronos połykania jego synów.

Olympia – kolebką pierwszych Igrzysk Olimpijskich

Miejsce igrzysk olimpijskich został mianowany Olimpii. Jest to obszar w Elis, setki kilometrów od Olimpu. Oto legendarny oliwkowy gaj Altis do ołtarza potężnego Zeusa. To był otoczony murem i uznano za święte. Ponadto, nie było już świątynia Zeusa, gdzie setki lat prowadzonej rytuały. Później, na pięćdziesiąty drugi Olimpiady, nowy kościół został założony. To pod warunkiem, Palestra szkolenia, sale gimnastyczne, domy dla gości i zawodników, prototypów olimpijskiej Village. Również laureaci statuetek zostały tam zainstalowane. 776 rok – jeden z nich termin był rzeźbiony. To, co naukowcy wykopali w XIX wieku, kiedy odkryto, Olimpii była pierwszą Olympics. Stadion na zawody jest u podnóża góry Kronosa. Na jej zboczach wystawił trybuny, które mogą pomieścić do 45.000 widzów. Zakończyliśmy ten wielki kompleks ponad stu lat, gdzieś około 460 pne. Nowa świątynia stała bezpiecznie 8 stuleci, a 406 zostało zniszczone przez Teodozjusza II, nienawidził wszystkich pogańskich. Natura zakończyła pogromem Olimpii, wylegiwanie wszystko, co pozostało, dwa potężne trzęsienia ziemi, a potem bez precedensu powodzi powodzi rzecznych.

Reguły pierwszych igrzysk olimpijskich, a teraz działając

Nowoczesne Olimpijskie są bardzo różne od tych, które zostały wykonane ponad 3000 lat temu. Jednak niektóre zasady są nadal zachowane. Najważniejszą z nich – uczciwość zawodów. Teraz sportowcy przysięgę na wierność tradycji olimpijskiej. Wcześniej nie było ślubów, ale jeśli sportowiec oskarża o oszustwo, to sromotnie wyrzucony, a pieniądze karę musiał zapłacić, odlewane miedzi posąg Zeusa. Przed rozpoczęciem zawodów wykazać ich uczestników jako znak zbudowaniu. Drugi niezmienna zasada – trzymać Olimpiady co cztery lata. Następnie Grecy wprowadzili specjalny kalendarz, zwany rok olimpijski. On jest po prostu równa czwartej zwykłej. I kolejna ważna zasada z przeszłości i teraźniejszości Olimpiady – w momencie ich zachowania, aby zatrzymać akcję wojskową. Niestety, kiedy to pierwsze igrzyska olimpijskie, a teraz nie przykleja. Reszta z pierwszych Igrzysk Olimpijskich dzisiaj są bardzo różne.

Reguły pierwszych Igrzysk Olimpijskich, nie jest już dostępny

Kto może konkurować z przedstawicieli wszystkich krajów i narodów. Kiedy nie było pierwsze igrzyska olimpijskie, zasady były zakazane, aby wziąć udział w zawodach to Grecy, biedny, jak niewolnicy i kobiety. Trwać nawet uczestniczyć zawody nie były dozwolone. W przeciwnym razie może stracić urwiska.

W całej historii starożytnych Igrzysk Olimpijskich, tylko jeden był w stanie uzyskać Feren. Była trenowana przez swojego syna pięści walki. Na grze Feren ubrany w garnitur mężczyzny. Jej syn wygrał, a kobieta w powodzi radości być. Ona nie został wyrzucony z klifu po prostu dlatego, że ludzie wstał. Ale od tego czasu, wszyscy trenerzy sportowców, tzw hellanodików, nadzy od pasa w górę. Sportowiec, który chce wziąć udział w konkursie, zgłoszone w tym roku. Przez cały ten czas trenował intensywnie, przekazany ustalonych standardów, a jeśli minął kolejny miesiąc trenuje ze specjalnym autokarem. Co ciekawe, płomień olimpijski w pierwszych Igrzyskach Olimpijskich nie było, to „starożytny” tradycja została wynaleziona w XX wieku. Hellas wykonywane dobrze prowadzony z pochodniami, ale nie w Olimpii i Aten – na różnych festiwalach.

Rodzaje rozgrywek pierwszej olimpiadzie

Pierwsze Igrzyska Olimpijskie w Grecji odbył się tylko jeden dzień i obejmował bieg na 192.14 metrach, tak zwany jeden etap, wynosząca 600 podeszwy Zeus. Według legendy, to odległość mierzy się sam Herkules. Od 14 minut Olimpiad ras weszliśmy etap 2, a 15 – wytrzymałość. Odległość wynoszą od 7 do 24 etapów. W dniu 18 rozporządzenia w celu włączenia się do walki i zaczął pięciobój (pięciobój), składający się z walki, bieganie, skok w dal, rzut oszczepem i dysk. Sportowcy w skoku w dal z miejsc, trzymając się za ręce w gruzach. Lądowania, rzucając je z powrotem. Wierzono, że tego lepszego wyniku. Spear cisnął w cel, a dysk – ze szczególnym elewacji. W dniu 23 program pojawił fisticuffs i 25 – Wyścig rydwan. 33-te Olimpiada dodatkowo rozszerzony program. Teraz sportowcy rywalizowali w wyścigach na koniu, źrebiąt i osły i okaleczone się w Pankration (coś jak nasze MMA). Ogółem odbyło 293 Igrzysk. Dzięki Teodozjusza II zostało zapomniane, ale w 1896 roku Francuz Per De Kuberten reaktywowana chwalebną tradycję.

Skąd wziął się Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Francji w 1924 roku. Łyżwiarstwo figurowe chciałby dołączyć do programu pierwszych igrzysk olimpijskich został wznowione Per De Kuberten, ale stało się to dopiero w 1908 roku. Figura łyżwach obejmował 4 przedmiotów. W dłuższej programu wygrał nasz rosyjski Panin. W ten sposób rozpoczęła się historia z pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. MKOl oferowane w programie olimpijskim obejmują tydzień sportów zimowych. Ale Szwedzi, którzy wzięli 5th olimpiady, odmówił, ponieważ mają, a więc były te konkursu. Oni uzasadnił odmowę na tej podstawie, że nie było zawodów zimowych w starożytnej Grecji. 6. Olimpiada przyszedł w 1916 roku i nie miała miejsca. W dniu 7 MKOl zawarte w programie łyżwiarstwie figurowym i hokeju. Przyjdź 1924. Olympic wziął francuskiego, który nie zgłosił sprzeciwu wobec sportów zimowych. Konkurs nazywa szalone zainteresowanie, a MKOl ostatecznie zatwierdził ustawę o igrzyskach olimpijskich i ostatnich zawodach nadano status „I Zimowych Igrzysk Olimpijskich.”

Dalszy rozwój Ruchu Olimpijskiego

Pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie miały dość obszerny program. Zawierał on hokej na lodzie, curling, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, bobsleje, kilka rodzajów narciarstwa biegowego i skokach narciarskich. Teraz lista dyscyplin dodany freestyle na nartach i bobsleje, skeleton, snowboardzie i krótki utwór. Pierwsze zawody odbyły się zimowe równocześnie z latem, ale później zostały przesunięte do 2 lat. To rozszerzył listę krajów uczestniczących. Teraz sporty zimowe są konkurencyjne nie tylko północne narody, ale również przedstawicieli krajów afrykańskich. Popularność Ruchu Olimpijskiego rośnie każdego roku. Teraz wydać i regionalnych igrzysk olimpijskich, a w 2015 roku pierwszego europejskiego Olimpiada odbędzie się w Baku.