595 Shares 5515 views

Jak zaktualizować sterownik karty graficznej w systemie Windows

Komputer nie jest kompletna bez karty graficznej. Ta część składnik potrzebny do konwersji wewnętrznych sygnałów cyfrowych w postaci czytelnej dla człowieka obraz na ekranie monitora. Fizycznie karta, czasami nazywany jest dyskretna karta graficzna jest płytą PCB z układów logicznych i komponentów elektronicznych umieszczonych na nim. Są wbudowane odmiany, które są częścią procesora lub innego układu na płycie głównej.


Aby komputer mógł wykonywać swoje funkcje, trzeba zainstalować sterowniki urządzenia i jego elementów. Kierowca – mały program, który opowiada o pracy systemu poleceń do komunikowania się z konkretnym urządzeniem. Można rysować analogię: Akcesoria – samochód, a kierowca – kierowca, który kontroluje go. Driverless samochód nie będzie nigdzie. Czasami trzeba zaktualizować sterownik karty graficznej i innych podzespołów. Dzięki temu komputer działa optymalnie. Potrzeba zaktualizować sterownik karty graficznej pojawi się, jeśli z jakiegoś powodu nie jest już stary zadowolony z użytkownikiem. Wydaje się dość nieoczywisty, więc spójrzmy bardziej szczegółowo.

Reprezentujemy najczęściej sytuacji: na komputerze jest uruchomiony system operacyjny Windows, sterownik karty graficznej od dawna zainstalowany z odpowiedniego napędu, a użytkownik nie jest pytanie „Jak uaktualnić swoje grafiki sterownik karty?”, Jak gry i filmy pracować biurko i stron w Internecie są wyświetlane poprawnie.

Nie każdy wie, że po rozpoczęciu sprzedaży każdej karty Model wideo (jak również sieci lub karty dźwiękowej) deweloper kontynuuje dalszą poprawę oprogramowanie dla niego nowe sterowniki są dostępne w okresach miesięcznych. Wraz z pojawieniem się nowych modeli produkowanych przez kierowcę jest zoptymalizowany specjalnie dla nich, ale stare nie są zapomniane. Dlaczego płaca producenta dla pracy programistów, często pozwalając kierowcy i pcha użytkownika, aby dowiedzieć się , jak zaktualizować sterownik karty graficznej siebie?

Odpowiedź jest prosta: siły konkurencji dążyć do własnego rynku i sprzedać urządzenie lepiej. Jest to stosunki rynkowe w swojej czystej postaci. Aktualizuj sterownik, użytkownik otrzymuje przyspieszenie gier komputerowych bez konieczności kupowania nowej karty drogie wideo; bardziej skuteczne mechanizmy w celu optymalizacji zużycia energii; prawidłowe funkcjonowanie wielu kart; wspierać przyspieszenie nowych standardów wideo. Jest oczywiste, że każdy powinien zrozumieć, jak zaktualizować sterownik karty graficznej. Jest to szczególnie ważne dla graczy, choć i inni użytkownicy nie powinni ignorować tę okazję. W rzadkich przypadkach, wydajność, to jednak trochę niższe, więc po aktualizacji w celu sprawdzenia zmian w swojej ulubionej grze.

Najlepszym sposobem, aby uaktualnić – aby przejść do witryny The Video Chip dewelopera i pobrać nowy sterownik. Obecnie te trzy deweloperzy: ATI (AMD), NVIDIA i Intel. W ogólności można założyć, że reszta z wielu firm zbierać tylko wideo z gotowych komponentów i sprzedawać je pod własną nazwą.

Na stronie producenta zawsze wskazują, jak zaktualizować sterownik karty graficznej. Zazwyczaj trzeba określić typ systemu operacyjnego oraz generację wideo. Dane dotyczące adaptera są w jednym arkuszu instrukcji dołączonej do komputera i laptopa – etykieta na obudowie (np GeForce 8400M). Objętość aktualizacji jest często więcej niż 100 MB, więc użytkownicy z wolnego połączenia, lub zapłacić za ruch trzeba mieć to na uwadze. Po pobraniu sterownika, musi być zainstalowany zgodnie z instrukcjami i uruchom ponownie komputer.