812 Shares 6128 views

Oprogramowanie „Android” optymalizacji. Przegląd programów, instrukcji i zaleceń

Bez względu na to, jak wiele rdzeni procesora składa się z urządzenia mobilnego, a ile RAM w gadżecie, należy być zawsze przygotowany do czasu, gdy jego realizacja nie będzie już optymalna. Wielu użytkowników narzeka, że smartfony i tablety, które zostały wydane kilka lat temu, przestał spełniać wymagania współczesnych systemów operacyjnych i aplikacji. W rezultacie, wszystkie pochodzą z tej samej decyzji – optymalizacja „Android” pomoże. Jak to zrobić, można znaleźć w tym artykule.

metody optymalizacji

Po pierwsze, chciałbym wspomnieć, że użytkownicy i deweloperzy na co dzień tworzy dużą liczbę programów i narzędzi, które, według autorów, pomogą przyspieszyć działanie urządzenia. W rzeczywistości sprawność mieć nie więcej niż 5-10% takich zastosowań. Najbardziej skuteczne są wymienione poniżej.

Ponadto, istnieje wiele sposobów, w którym w celu optymalizacji najlepszy „Android” zostanie osiągnięty. Te metody – tylko szczegółowa konfiguracja systemu przez dewelopera. „Android” – otwarty system operacyjny, dlatego każdy może dokonać zmian.

„Android”: optymalizacja korzystania z programów innych firm

Tak więc, z dyspozytor zrozumiane. Jest to czas, aby mówić o przyspieszeniu urządzenia za pomocą programów innych firm. Jak wspomniano powyżej, aż do 10% tych przypadków zastosowań w celu zoptymalizowania skuteczności. Fakt, że większość z tych narzędzi prostu „czysty” Menedżer zadań Windows, a na końcach funkcjonalnych. Istnieją także bardziej radykalne środki, które, na przykład, można wyczyścić OS na „śmieci”, które nagromadzonej w wyniku pracy w internecie oraz z nieznanych źródeł. Aby wybrać narzędzie poprawnie analizować ranking aplikacji w grze rynkowej. Program do optymalizacji „Android” z najlepszym wskaźnikiem liczby pobrań, oceny i opinie użytkowników – co trzeba.

"Task Manager"

Każde urządzenie z systemem OS „Android”, ponieważ w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich, posiada tak zwaną „Task Manager” lub „Menedżer okien pulpitu”. Istnieje w celu szybkiego przełączania się między aplikacjami, które zostały uruchomione na „Android” urządzenia. Urządzenia optymalizacji, jak wielu twierdzi, zależy bezpośrednio od stwierdzenia „Windows” w tym zastosowaniu. Najważniejsze jest to: Jeśli „clear” menedżer z aplikacji, które są w nim, urządzenie będzie działać szybciej. W rzeczywistości, to stwierdzenie jest tylko część prawdy.

Fakt, że „Zadania menedżera” odnosi się do takich zastosowań, które są używane w urządzeniu wcześniej, ale zostały zawieszone lub zamknięte. Jeśli zostanie naciśnięty przycisk „Home” na urządzeniu, system operacyjny będzie próbował „zminimalizować” aplikacji w tle. Jeśli gadżet jest mało pamięci, program lub gra naprawdę zostaną skrócone, pozostawiając jedynie czas pracy, co było zarzucić. W tym przypadku, „Android” -optimization zależy od „wyładowania” w tej aplikacji od dyspozytora. Program zamknięty – RAM jest dostępna, urządzenie jest mniejsze niż „myśleć”.

Inną rzeczą, gdy urządzenie ma wystarczającą ilość pamięci do przechowywania aplikacji w tle. Wtedy to widać w menedżerze zadań – to tylko odniesienie do programów i gier, które zostały uprzednio uruchomionych na urządzeniu. „Rzucanie” te okna nie doprowadzi do przyspieszenia smartfona lub tabletu funkcjonalności.

Limit procesów w tle

Od ostatniego sposobu, oczywiste jest, że najlepszy program do optymalizacji „Android” – system operacyjny, z wbudowanymi narzędziami. Metoda ta jest optymalna dla tych, którzy mają dużą ilość pamięci RAM, ale nie mają ochoty na „głów” z czołowych aplikacji kontrolera. Tak, krótki opis procesu:

 1. Zobacz devaysa ustawienia na dole wybierz „na urządzeniu”.
 2. W otwartym menu, znajdź linię „Numer kompilacji” (rzadziej – „Wersja MIUI” lub innych membran stosowanych w urządzeniu).
 3. Siedem razy z rzędu, aby szybko kliknij element, a następnie komunikat „Stałeś deweloper!”.
 4. Powrót do głównego menu ustawień, gdzie wybrać „Dla programistów”.
 5. Wybierz zakładkę „limitu proces w tle”, który powinien wskazywać maksymalną dozwoloną liczbę uruchomionych procesów w tle.

W przypadku wybrania opcji „No procesy tle”, urządzenie nie będzie już w stanie przechowywać dane o na jakim etapie aplikacja jest przed zamknięciem, w wyniku każdego programu lub gra będzie musiał zacząć od nowa, spędzać czas na niego.

Praca z animacjami

Każde urządzenie z systemem „Android” w pierwszej kolejności do pracy z animacjami i pięknych efektów przejścia pomiędzy różnymi menu. Ale te procesy są cenne chwile spędza nawet na potężne urządzenia, nie wspominając telefonów low-end. W rezultacie, można spróbować wyłączyć lub przyspieszyć animację znaleźć kompromis. W tym celu wymagane jest, aby wykonać kilka prostych kroków:

 1. Uzyskaj dostęp do menu Developer (opisane w poprzednim akapicie).
 2. W „Dla programistów” podmenu, aby znaleźć „Window skalę animacji” „skala animacji Transition” i „Szybkość animacji.”

Jeśli chcesz wyłączyć efekty wszystko przejściowych, należy wybrać wartość 0 w każdym punkcie, a jeśli pożądanego rezultatu – optymalizacja „Android” bez wyłączania efektów, można wybrać wartość 0,5 i przyśpieszyć renderowanie animacji.

Jeszcze kilka wskazówek

To jest bardzo trudne do zrozumienia złożoności systemu „Android”. Optymalizacja niej – oddzielny problem, odpowiedź na które nie zawsze jest możliwe, aby uzyskać narzędzie do pobierania lub wyłączanie animacji przejścia. Wiele zależy od małych rzeczy, które są praktycznie niewidoczne dla oka.

Oto kilka porad ekspertów i porady, które pomogą przyspieszyć devaysa pracy:

 1. Nie jest konieczne stosowanie „na żywo” tapetę, dosłownie zabić wydajność i efektywność energetyczną.
 2. Należy unikać korzystania z widgetów, lub, w skrajnych przypadkach, wyłącz te, które są rzadko używane.
 3. Wyłączenie pamięci podręcznej procesy i aplikacje, które są uruchomione w systemie (należy uważać, aby nie zakłócać „Andoida” jako całego systemu).
 4. Nie zaśmiecać niepotrzebne pliki w systemie plików i informacji, jak to możliwe, aby usunąć „śmieci” i nieużywane aplikacje.

wyniki track

Aby zrozumieć, pomóc, jeśli któryś z wybranych działań powinna odnosić się do specjalnego narzędzia. Narzędzia te nazywane są benchmarki i można ją pobrać ze stosowania grze rynkowej. Najczęściej są one bezpłatne.

Zasada działania benchmarkov – ocena szybkości wykonanie określonego urządzenia procesami numerycznie. Oznacza to, że większa liczba ocen, tym szybciej urządzenie i mniej awarii. W związku z tym, przed przystąpieniem do przeprowadzenia „tańczy z tamburyn” nad urządzeniem przenośnym, należy pobrać odniesienia i ocenić wydajność urządzenia. Po wszelkie działania opisane powyżej, warto ponownie uruchomić test i sprawdzić, czy działanie dał wynik. Uzyskane informacje będą zawsze pod ręką w przypadku zakupu nowego urządzenia.

Należy zauważyć, że „Android” optymalizacja telefon – nie jest najbardziej złożonym procesem, praktycznie każdy może posiadać wziąć na nim. Dlatego zanim przysięgać przez producenta urządzenia i powiedzieć, że „wróg takiego urządzenia nie chciałby” należy myśleć o własnej próbując naprawić wszystko.