164 Shares 3379 views

13, piątek. Jaki jest ten straszny dzień?

Większość współczesnych ludzi nadal jest przesądna. Winy wszystkich przekonań naszych babć, prababci, którzy są przenoszeni z mlekiem matki. W tym artykule porozmawiamy o tym, co jest piątek 13. I dlatego większość ludzi boi się tej kombinacji.

Gdzie "nogi rośnie"

Dla zainteresowania, możesz poprosić o pierwszą osobę przechodzącą obok, niż straszna jest numer 13 (piątek). Co się dzieje w tym dniu, czego się obawiamy? Najczęstszą odpowiedzią, którą można usłyszeć, jest dzień Szatana, kiedy rządzi on na ziemi, a ludzie mają teraz różne nieszczęścia i niepowodzenia. Ale skąd pochodzi ta opinia? Istnieje kilka wersji, a wszystkie z nich, w imię prawdy, powinny być powiedziane, nie są udokumentowane.

  1. Tego dnia w XIII i XIV w. Inkwizytory spalili Rycerzy Templariusza, co pozostawiło ciężki znak psychiki ludzi (przecież rycerze byli jakoś pozytywnymi postaciami).
  2. Uważa się, że tego dnia Serpent był w stanie pokusić Adama i Ewę (za którą zostali wyrzuceni z Raju).
  3. Uważa się również, że w tym dniu Kain zabił swojego brata Abla.

Są takie setki takich założeń. I są całkiem znaczące dla pewnej grupy ludzi.

Ciekawe statystyki i fakty

Co piąty Europejczyk wie, co to jest piątek, 13, a według sondaży obawia się tego dnia. W tej chwili ludzie nie wychodzą z domu, gdy to tylko możliwe, nie rozwiążą ważnych problemów i nie podpisują umów. W historii próbowano podważyć te przekonania, ale niestety nie odniosły sukcesu. Pod koniec XVIII w. Władze brytyjskie rozpoczęły aktywną walkę z tym przesądem. Postanowili spróbować wszystkich marynarzy: w piątek 13 marca zaczęli budowę statku i tego samego dnia został uruchomiony. Statek został nazwany "piątek". Dotychczas nikt nie słyszał o załodze i łodzi pływających. Następnie marynarze wszystkich krajów europejskich w dniu 13 nie schodzą do wody. Następujące fakty będą interesujące: filozof Goethe wolał być w łóżku w tych dniach, a Napoleon Bonaparte nie prowadził bitew.

Ciekawe fakty

Numer 13, piątek. Co to jest straszny dzień? Jeśli chcesz wiedzieć więcej szczegółowo, możesz zobaczyć film o tej samej nazwie – czysty film horroru. Nieznajomym ludziom wiele wyjaśni. Cognitive będzie następujący fakt: strach przed numerem 13 ma nawet nazwę medyczną. Ta choroba nazywana jest "paraskavideatriaphobia". Bardzo interesujące będzie odkrycie: w niektórych europejskich hotelach nie ma podłogi pod numerem 13, ani nie można znaleźć liczb z taką liczbą. Ponadto, w wielu zagranicznych klinikach, operacje na taki dzień nie są wyznaczone. Według raportów samochodowych liczba wypadków w piątek 13-tego dnia jest znacznie wyższa niż w innych dniach. Cóż, i ważne informacje: "Czarny piątek" w tym roku może wynosić od jednego do trzech.

Co jest przyczyną?

Tak więc, w dniu 13, piątek. Co to jest straszna rzecz, która może się zdarzyć w tym dniu? Tak, cokolwiek. Powodem tego są najbardziej banalne ludzkie obawy. Wielu psychologów twierdzi, że wszystkie negatywne sytuacje, które wystąpiły w tym dniu, wynikają z faktu, że dana osoba się porusza. Tutaj mechanizm jest całkiem prosty: jeśli ktoś myśli, że w tym dniu coś się z nim stanie nie tak, tak bądź. To działa szczególnie dobrze, jeśli obawy są prawdziwe. Na przykład uczeń obawia się, że nie zda egzaminu, a on sam podświadomie go zaprogramuje. Oczywiście tak się dzieje.

O szczęściu

Nie wszyscy uważają dzień zły za numer 13 (piątek). To, co jest negatywne, to ta data – nie jest jasne dla wszystkich. Przecież na przykład Chińczycy i Koreańczycy uważają, że liczba ta jest szczęśliwa, ale jednocześnie cztery strach. Kabaliści na ogół numer 13 jako "miłość", a według Biblii numer 13 jest pozytywny, ponieważ było 12 apostołów, których głową był Jezus – trzynasta osoba.