195 Shares 9244 views

Święty Afanasiy Veliky Aleksandrii: biografia, historia i bibliografia

Atanazy Wielki (ok. 295-373 gg.) Był jednym z najwybitniejszych przywódców kościelnych, odnosi się do Aleksandrii patrystycznej szkoły. Początkowo było to odbiorca patriarchy Aleksandriyskogo Aleksandra, zastępując go z fotela. Afanasiy Veliky był znany jako najbardziej widocznym przeciwnik arianizmu. Do roku 350 pne. e. To było praktycznie jedynym biskupem cesarstwa rzymskiego (lub dokładniej jego wschodniej części) nearianskogo skrzydła, które wydalony i wygnany kilkakrotnie. Został kanonizowany i czczona w rzymskokatolickiego, prawosławnego i koptyjskich kościołów.

St. Afanasiy Veliky

Atanazy urodził się w egipskiej Aleksandrii. Jako chłopiec, jego matka przyniosła go do świątyni, aby patriarcha Aleksandrii i oddał się służbie Bogu. Był bardzo zdolny i inteligentny młody człowiek, usilnie wypełniania przykazań Bożych.

W 319, po 6 latach jego posługi w czytniku Kościoła, Patriarcha pobłogosławił młodzieńca jako diakon Kościoła Aleksandrii.

W roku 325 św Afanasiy Veliky towarzyszy Aleksandra Pierwszy sobór powszechny w Nicei jako sekretarka. I nie są one bardzo aktywnie zaangażowany w twardych heretyckie argumentów na temat natury Chrystusa. Potępił arianizm, sam Ariusz został wypędzony, oświadczenie brzmiało consubstantial Trójcę jako symbol wiary.

Jednocześnie, Atanazy zaczął pisać swoje pierwsze utwory. Nie widział pobożności w tych, którzy przychodzą do kościoła Chrystusa, ponieważ wiele z nich jest gadanina, bezczynny, szukając dla siebie chwały nietrwałych, przyniósł w życiu chrześcijańskim jej pogańskie celnej i złym veruchenie.

Ariusz

Vain Ariusz że wszystkie bluźnierstwie i obraźliwych słów na temat Jezusa i Matki Bożej, wierząc, że Chrystus nie był równy Bogu. Uczył też ludzi nie do przyjęcia dla Kościoła Chrystusowego rzeczy, przez co rozgniewał mas. Liczba zwolenników to herezja wzrosła, a więc zaczęli nazywać arian. fałszywa nauka rozdzielali je ogarnął cały Kościół chrześcijański.

W 326, Patriarcha Aleksander zmarł. Zamiast tego, został wybrany na biskupa Atanazego. Był bardzo poważnie o swojej pracy, grał dużo ludzi, potępiając arian i zmaga się z ich wyznań niechrześcijańskich. Arianie z kolei zaczął go oczernić.

Konstantin Veliky

W czasach Cesarstwa Rzymskiego rządzi Konstantin i Veliky (306-337)., Który wygrał w 324 zwycięstwa nad podstępnej soprovitelem pogańskich Licyniusz. Konstantyn poczuł prawdziwy patron Kościoła chrześcijańskiego. Chciał skręcić chrześcijaństwa do religii państwowej. Ten władca dobrze zorientowani w sprawach publicznych i był doskonałym dyplomatą, ale nauczanie Ewangelii nie jest szczególnie znana, więc trudno było zdecydować, co jest prawdą, a co fałszem, i że lepiej wybrać – arianizm czy prawosławne? Biorąc to niepewność w widokach, heretycy przeniknął do wszystkich pozycjach i szepnął mu wszelkiego rodzaju pogłosek i plotek, spiskowali i rozłamy.

Konstantyn był zwolennikiem konsolidacji władzy, ale zrobił otrzymać wzajemnych skarg od zwolenników Ariusza, Atanazy z kibiców. W Egipcie, stało się bardziej gwałtowne formy, ludzie zaczęli potrójne starcia na ulicach.

Zoomumba

Atanazy przeciwko Arcybiskup zwrócił całą wojnę, został oskarżony, że był przestępcą, mag i rozpustnik, którzy nie są posłuszni władcy i popełniania nielegalnych działań.

Chodzi po osiągnięciu punktu absurdu, kiedy został oskarżony, że używał jakiś odciąć martwej ręki, który należał duchowny Arseniusz, tworzy wszelkiego rodzaju czary. Arseniusz był czytelnik, a dla niektórych jego przestępstwa ukrywał się od władz, ale słysząc, że Afanasiy Veliky oczerniany, pojawił się przed sądem bez szwanku. Więc oni zgromił do zwolenników kłamstwo Arian.

Ale dla nich to kłamstwo było mało, i dodali kolejny, bezwstydny przekupienia trochę pani, która powiedziała, że św Atanazy chciał oburzenia nad nią. Atanazy przyjaciel Timothy, słuchanie za drzwiami tym podłym oskarżenia, niespodziewanie wszedł do sali sądu, i pojawił się na kobietę, jakby był Atanazy, ze słowami: „mileyshaya wybacz mi za to, co zrobiłem z ciebie tej nocy przemocy” Lzhesvidetelnitsa histerycznie krzyczał, że nigdy nie wybaczy tego intruza i Corrupter czystości. Sędziowie piła rozegrały komedię, roześmiał się i gonił ją.

Święty został uniewinniony przez cesarza i wysłał do krzesła z Aleksandrii.

Zastraszanie i nękanie

Cesarz Konstantyn zobaczył całą głębię nienawiści, które mogą przekształcić się w prawdziwą wojnę religijną, a następnie poprosił Atanazy w momencie opuścić.

Tymczasem w 330 Arianizm był obsługiwany przez stan Konstantyn wezwany z emigracji Evseviya Nikomediyskogo, a następnie Aria.

W 335 Atanazy skazany Katedra opony. Został ponownie fałszywie oskarżony o udział w zabójstwie księdza Arsenij meletianskogo i zesłany do Trewiru. Ale po śmierci cesarza Konstantyna w 337 roku został wrócił z wygnania.

cesarz Konstancjusz

Cesarz był drugi syn Konstantina Konstantsy. Cały dwór cesarski stał się dla arian, rozpoczął prześladowanie prawosławnych, biskupi wygnańcy, zaczął zajmować trony złych ludzi. Afanasiy Veliky uciekł do Rzymu na trzy lata.

Na emigracji, poznał św Serwacego, który stał się jego zagorzałym obrońcą w sporach z Arian herezja w Radzie Sardica.

W 340 roku został ponownie wydalony. W Aleksandrii powrócił do działu ma tylko 345, po śmierci biskupa Grzegorza. Ale w 356 roku ponownie potępił mediolańską katedrę po czym uciekł do Górnego Egiptu i ukrywanie tam aż do roku 361 aż do umierającego cesarza Konstancjusza.

Ponad 20 lat Afanasiy Veliky spędził na emigracji, a następnie znikają, a potem wracają do swoich domów. Choć silnie wspierane ojców monastycyzmu, Saint Anthony i Pachomius. Później, mógłby napisać o tym książkę.

Atanazy, jako biskup, nie uznają równe istnienie ortodoksyjnych i Arian gałęzi chrześcijaństwa.

doświadczenie

Z biegiem czasu, Pan ocenia całe sprawiedliwego procesu: Arius i zwolenników heretycy zostali ukarani, ale niegodziwy król został zabity. Po tym jak został zastąpiony przez Julian Apostata, było regułą Jowinian Pobożnego mu po Walensa, który, choć na wiele sposobów i zranić Kościół, ale obawiając się buntu, pozwolił Atanazy, aby powrócić do Aleksandrii fotelu i cicho i spokojnie zarządzać resztę swoich dni. Biskup Afanasiy Veliky pokładane maja 2373 w wieku 76 lat.

Aż 46 lat był biskupem Aleksandrii, prześladowany i oczerniany. Ale zawsze wracał do głoszenia ewangelii prawdy o Chrystusie Zbawicielu.

Afanasiy Veliky: kreacje

Istotą jego teologii, był fakt, że Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł stać się Bogiem. Całe życie spędziłem w obronie prawdy Afanasiy Veliky. „Na Wcielenia Słowa” – jego pracy, która stała się centralną treść chrześcijaństwa, bez opisywania ekscesy wszystkim wiary w Chrystusa.

Biskup Atanazy pierwszy zdobył doświadczenie Ojców Pustyni w książce „Życie Antony”. Ascetyczny robi to, co filozof mówi po prostu. Asceza kontrastuje on filozofię Afanasiy Veliky. „Komentarz do Psalmów” był genialnym dziełem klasycznym egzegezy patrystycznej, która pozwala czytać teksty i właściwie zrozumieć ich prawdziwe znaczenie i znaczenie.