80 Shares 4980 views

Dlaczego czytać psalmy za zmarłych?

Przede wszystkim pozwala nam określić znaczenie tego terminu. Psalmy – Pismo Psalmy (innymi słowy – Boskie hymny). Uważa się, że zostały one napisane do króla Dawida pod natchnieniem Ducha Świętego. Czytając tę książkę ma na celu przyciągnięcie aniołów na zmazanie grzechów. Czytać psalmy za zmarłych – to tradycja prawosławna, odbywa się na ciele zmarłego mnicha, laika lub diakona na jego pogrzeb, a po pochówku. Jednocześnie ciała kapłanów i biskupów Ewangelia jest odczytywana. Psałterz za zmarłych, która czyta księdza, to modlitwa za minionej duszy, która przeznaczona jest do pocieszy serca żalu przyjaciół i krewnych. Czytaj Boskie hymny nieprzerwanie aż do pochówku zmarłego, a jak już wspomniano, po pogrzebie. Wstrzymuje wystąpić tylko podczas nabożeństw pogrzebowych i liturgii. Powiedz o tym wszystkim w sposób bardziej szczegółowy.


Jak czytać psalmy?

  1. Powinno to być zrobione z uczuciem żalu i serdecznego. Bez pośpiechu. Trzeba czytać, aby zrozumieć teksty. Uważa się, że czytanie Psalmów bezpośrednio do upamiętnienia ludzi przynosi wiele bardziej przydatne niż czytanie jego kapłańskie. Sugeruje to, że prawdziwi ludzie bardzo lubią i pamiętać zmarłego, ponieważ chcą osobiście pracować w pamięci o nim. Oczywiście, to jest plus dla nich od Boga.
  2. Od odczytu Psalmy za zmarłych jest ciągła, to procedura jest wykonywana kilka osób zastępujących siebie. Zgodnie z tradycją, to zapraszam tych, którzy są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Co ciekawe, osoby bliskie zmarłego mogą rozprzestrzeniać odczytanie Księgi Świętej w domu przez kilka godzin. Każda umowa odczytuje pewną Kathisma w domu, pamiętając nazwiska swoich „kolegów” (tych, którzy wzięli się z nim dzieje). Jest to konieczne, gdy niemożliwe jest przeprowadzenie procedury bezpośrednio nad ciałem zmarłego.
  3. Psałterz za zmarłych jest odczytywany stojąc. Crouch jest możliwe, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Pierwsza i ostatnia modlitwa Pisma Świętego tylko do odczytu na stojąco. Trzeba uważnie patrzeć na stres w słowach, ponieważ błędna wymowa zmieniać ani zniekształcać sens słów lub całych fraz, a to jest – to grzech!
  4. Psalmy wymawiane tylko monotonicznie i lekko śpiewnym. Nie wyrażenie! Księga Psalmów, hymny, które należy czytać beznamiętnie – ten boski książkę i miłe Panu, i nieprzyjemne uczucia grzeszni śmiertelnicy, więc wymowę modlitwy z odrobiną teatralnego zrównuje człowieka do demon!
  5. Sens wielu modlitw Psałterza nie jest dla ciebie jasne. Jednakże, nie wahaj się i stają się przygnębiony. Czy zdajemy sobie sprawę, czy nie, tak długo, jak demony i inne złe duchy ich asymilacji! Istotą boskich hymnów otwiera przed człowiekiem jako swego duchowego rozwoju i dojrzewania (jeśli sobie tego życzy).
  6. Jak wspomniano powyżej, odczyt Pismo (lub Ewangelię – w diakonach) obok trumny nie może zostać przerwana. Wyjątek – requiem procedura.
  7. Po pogrzebie, odczyt Psałterz powinno być kontynuowane aż do czterdziestego dnia. Koniec tej procedury opublikowanej pod koniec specjalną modlitwę, „Canon wyniku duszy od ciała”.