507 Shares 9399 views

Tom Cruise – powstanie sławy. Wysokość, waga i inne parametry aktora Tom Cruise

Tom Cruise (imię Thomas Cruise Maypter) urodził się 3 czerwca 1962 roku w mieście Syracuse w Nowym Jorku. Matka Tom – Mary Lee Pfeiffer – pracowała jako nauczycielka w szkole społecznej, a ojciec, inżynier elektryk z wykształcenia, nie mógł znaleźć pracy, a rodzina musiała stale przemieszczać się z miejsca na miejsce, z jednego miasta do drugiego. W końcu Mary Lee opuściła męża przegranego, a wraz z Tomem i trzema siostrami przeniosła się do Glen Ridge, małego miasteczka w południowej części Florydy. Tam chłopiec zdołał ukończyć szkołę średnią, chociaż jego studia były skomplikowane przez łagodną dysleksję, pogwałcenie wizualnej percepcji tekstów.

Lata szkolne

W okresie treningowym młody człowiek brał udział w produkcji teatru szkolnego. Wystąpiły spektakle i indywidualne sceny z akompaniamentem. Tom starał się zrozumieć istotę działania teatralnego. Gra na scenie przyciągnęła go coraz bardziej. Młody Tom Cruise, którego wzrost był poniżej średniej, postanowił jednak zostać aktorem. W końcu ta decyzja dojrzewała, gdy agent teatralny, który niegdyś odwiedził sztukę szkolną, pochwalił grę i doradził mu, aby spróbował na scenie prawdziwego teatru. Po wyjściu ze szkoły, Tom pojechał do Nowego Jorku, aby podbić świat teatralny. Matka w pełni poparła jego decyzję, ponieważ od czasu do czasu grała amatorsko i potrafiła zrozumieć aspiracje swego syna.

Nowy Jork

Nowy Jork nie zaakceptował Toma Cruise'a z otwartymi ramionami, musiał zmierzyć się z wieloma trudnościami. Przyszły aktor mieszkał w taniej małej izbie, pracował jako złota rączka, a wieczorami grał na scenie teatrów, bardziej przypominających kabinę. Pieniądze w takich instytucjach nie płacą. W dzisiejszych teatrach na Broadwayu młody człowiek po prostu nie wziął. Trwały charakter Tom Cruise pomógł walczyć z rozpaczą i pewnego dnia los zwrócił się do niego. Młody i utalentowany aktor został zauważony przez agentów jednego z studia i zapraszany do próbek.

Debiut w kinie

To się stało w 1981 roku. Tom Cruise, którego wzrost może stanowić przeszkodę dla początku kariery, otrzymał niewielką rolę w filmie "Nieskończona miłość" w reżyserii Franco Zeffirelli. Debiut filmu zakończył się sukcesem. Tom został zauważony i mógł liczyć na rolę w innych projektach filmowych. Poza tym szczęście towarzyszyło młodego aktora i spotkał się na planie z aktorką Brooke Schidles, która wtedy miała zaledwie szesnaście lat. Pomimo młodego wieku, dziewczyna dowiedział się dużo od Tom. Dowiedział się od swojego nowego znajomego, że nie talent promuje karierę aktorki filmowej, ale właściwe połączenia. Następnie Cruz sam wielokrotnie przekonywał o tym.

Sukces

Jednak początek kariery w filmie został położony, a Tom Cruise, którego wzrost był zaledwie 168 cm, w 1983 roku, odegrał dużą rolę w filmie "Ryzykowny biznes" Paul Brickman. Po wydaniu zdjęcia Tom natychmiast stał się gwiazdą filmową o pierwszej wielkości i bohatera młodości. Sukces aktora został również wzmocniony przez wysokie kasyno filmu. Popularność Tom Cruise została dodatkowo wzmocniona przez obraz "Najlepszy strzelec", kręcony w 1986 roku, w którym grał Pete Mitchell, pilot myśliwca na pokładzie F-14. W filmie, oprócz wyczynów na czele samolotu, było miejsce na miłość. Pete zakochuje się w instruktorze Marynarki Wojennej Charlotte Blackwood, która najpierw zaprzecza mu wzajemności.

Vincent Lori

W tym samym roku 1986 Tom Cruise, którego wzrost, masa ciała i inne zewnętrzne znaki nie miały znaczenia, otrzymał ofertę od reżysera Martina Scorsese'a, aby zagrać rolę Vincenta Laurie w filmie "Kolor pieniędzy". W centrum opowieści znajduje się los profesjonalnego zawodnika bilardowego Eddie Felson. Gracz Vincent Laurie, który nie skupia się na pieniądzach, ale na sztuce gry, nie zgadza się ze wszystkimi starszymi Felson. Obraz jest głęboko psychologiczny, ale Tom Cruise zrobił świetną robotę. Felson grał Paul Newman, legendę Hollywood. To partnerstwo uczyło wiele dla młodego Tom. Zaprzyjaźnił się z 60-letnim Newmanem.

Pierwszy "Złoty Glob"

W kolejnym filmie z 1988 roku Cocktail, aktor Tom Cruise zagrał jako Bran Flanagan, niezwykle ambitny młodzieniec, którego życie zmusiło go do rezygnacji z ambitnych planów i zdobycia pracy jako prostego barmana. Obraz nie może być nazwany znakomitym, a ona nie przynosi zadowolenia Toma. Ale w następnym filmie "Deszcz Man" w reżyserii Barry'ego Levensona, talent aktorki się rozpętał, a także w filmie Olivera Stone o wojnie w Wietnamie "Urodził się 4 lipca". Za tę kasetę, w której Cruz grał Ron Covic, otrzymał pierwszą nominację do Oscara. Aktor jako najlepszy artysta płci męskiej otrzymał nagrodę Złotego Globu.

Nicole Kidman

Całe 1990 było spędzone dla Tom Cruise w kreatywnych poszukiwaniach, mających na celu stworzenie wiarygodnego wizerunku kierowcy wyścigowego na kuli ogniowej. Od młodości aktor lubił wyścigi samochodowe, odniósł pełną rolę. Brał także udział w scenariuszu scenariusza z Robertem Town, znanym scenarzystą z Hollywood. Racer Cole Trick, Cruz, zostaje przerwany i wchodzi do kliniki, gdzie spotyka się z Dr Claire Leviki (rola lekarza gra Nicole Kidman, która w niedalekiej przyszłości stanie się żoną Cruz).

Główny film Tom Cruise

Do 1996 roku Tom Cruise, którego rozwój był wyraźnie niewystarczający dla bohatera filmu, weźmie udział w kilku kolejnych projektach filmowych. A potem w jego życiu będzie prawdziwy przełom. Cruz zagra agenta Eaton Hunt w przeboju "Mission Impossible" w reżyserii Brian De Palma. Film składa się z czterech części o pełnej długości, które trwają do 2001 roku. Ta praca nie przynosiła premii dla aktorów, ale jego popularność po wydaniu "misji" na ekranie była niedopuszczalna. Cruz nie mogła się pojawić na ulicy. Musiał usiąść w swoim domu albo w samochodzie z ciemnym szkłem.

"Magnolia"

W tym samym 1996 Cruz zagrał w filmie "Jerry McGuire" w reżyserii Camerona Crowe'a. Obraz mówi o intrygach w świecie sportu. Tom grał główną rolę. Jego charakter, agent sportowy Jerry McGuire, jest zmuszony oprzeć się presji urzędników z tego sportu. Za swoją pracę aktor otrzymał drugi Złoty Glob i kolejną nominację do Oscara.

W 1999 roku Tom Cruise dokonał kolejnej poważnej pracy. Był to film Paula Andersona "Magnolia". Kiedy zatwierdzili rolę, dyrektorzy próbowali dowiedzieć się, jak wysoki był Tom Cruise. Wydawał się niski i nie mógł przyjść. Jednak wszystko się udało. Dopiero w kilku epizodach operator musiał obniżyć aparat, aby wzrost Cruz'a był wyższy niż był. "Magnolia" przyniósł aktorowi trzeci "Złoty Glob" i kolejną nominację do "Oscar". Od 2000 r. Do chwili obecnej Tom Cruise zagrał w 20 innych filmach, wśród nich pojawiła się nowa seria "Mission Impossible".

Życie osobiste

Życie osobiste aktora nie powoduje nadmiernego gwałtu. Miał tylko trzy żony, co w oczywisty sposób nie wystarcza standardom hollywoodzkim. Pierwsza żona Mimi Rogers pojawiła się w 1987 roku, a trzy lata później para rozwiodła się. Główną przyczyną pęknięcia ma być niepłodność Mimi, chociaż rodzi bezpiecznie w swoim następnym małżeństwie.

Drugie małżeństwo, Tom Cruise zawarło w 1990 roku z aktorką Nicole Kidman, wstępnie testując ją u ginekologa. Jednak w tym małżeństwie nie było dzieci. Małżonkowie nie zaczęli doświadczać losu, a adoptowane dzieci pojawiły się w ich rodzinie: Isabella Jane i Connor Anthony. Mimo to Cruz i Kidman złożyli rozwod w 2001 roku.

Kolejną próbą stworzenia rodziny Tomów była jego małżeństwo z młodą aktorką Katie Holmes w 2006 roku. Wesele odbyło się we Włoszech, ale sześć miesięcy przed nią, Cathy urodziła córkę, która została nazwana Suri. Para rozwiedziona w 2012 roku.

Tom Cruise przywiązuje dużą wagę do motorsportu. Ulubionym motocyklem aktora jest ekskluzywny Vyrus 985C3. Jest to zmontowana ręcznie maszyna o bardzo wysokich parametrach i równie wysokiej cenie. W parametrach motocykla leży odpowiedź na pytanie, jak duży wzrost Tom Cruise. Lądowanie jest przeznaczone dla bardzo niskiej osoby, a maszyna została wykonana na zamówienie. Aktor wagi – 72 kg – najlepiej pasuje do danych motocykla.