187 Shares 3209 views

Lek „Hemodez”. Wskazania, instrukcje

Obecnie zakłady produkcyjne „Hemodez” na terytorium Rosji jest zabronione. To nie może być stosowany w praktyce klinicznej. Choć w drugiej połowie ubiegłego wieku i aż do roku 2005, jako główny ekspander plazmowy podawano lek „Hemodez”. Wskazania do jego stosowania były wystarczająco szerokie. A ponieważ lek od dawna uważane praktycznie nieszkodliwe, jego analogi nie były brane pod uwagę. Jak więc może być sytuacja, w której produkt jest używany przez dłuższy czas, a jego toksyczne właściwości nie zostały zauważone?


Po pierwsze, zasada badań bezpieczeństwa leku w tym czasie była inna od współczesnych standardów. Z drugiej strony, w większości działań niepożądanych charakterystycznych dla choroby uznaje i uważane za reakcję na podawanie innych leków. Po tym wszystkim, nie było praktycznie żadnych sytuacji, które byłyby powołane tylko w oderwaniu oznacza „Hemodez”. Liczba pediatrów były pierwsze dowody działań niepożądanych wywołanych przez ten lek. Najbardziej typowym objawem było obniżenie ciśnienia krwi i uczucie braku powietrza. Intensywność objawów zależy od szybkości podawania leku. Jednak jest to bardzo trudne do rozpoznania szkody lek, który był używany przez długi czas. Jego skuteczność jest potwierdzona w opinii wielu pacjentów. Na przykład w sąsiedniej Białorusi, produkujemy i wyznaczył go do tej pory.

Można usłyszeć jeszcze w Rosji, aby powołać „Hemodez” lek. Wskazania do stosowania w rzeczywistości odnoszą się do swojego nowego analogu – oznacza „Hemodez-H.” Lek ten charakteryzuje się masą cząsteczkową. To prawie dwa razy mniej niż w starym składzie. Jest to większa masa cząsteczkowa umożliwia szybki efekt detoksykacji, ale także była przyczyną poważnych działań niepożądanych. Nowa formuła umożliwia bardzo szybki nerki wyjściowe leku z organizmu (cztery godziny prawie osiemdziesięciu procent), a jej działanie terapeutyczne jest zmniejszona. Według starej tradycji, nazywa się to „Hemodez”, jednak oznacza to, że nowy lek, a jego celem nie jest poważna.

Oznacza „Hemodez-N” oznacza 6% roztwór poliwinylopirolidonu o niskiej masie cząsteczkowej, który zawiera jony potasu, chloru, sodu i wapnia. Jest on dostępny w pakietach po 100 ml, 200 ml i wreszcie 400 ml.

W każdej sytuacji, gdy trzeba pozbyć się ciała od substancji toksycznych, lekarz „Hemodez”. Wskazania do jego zamierzonego stosowania, nie są ograniczone do zatrucia o różnej etiologii, na przykład, jego zastosowanie po zawale mięśnia sercowego w wyniku właściwości leku, aby zmniejszyć stężenie substancji, takich jak wolne kwasy tłuszczowe. mechanizm detoksykacji fundusze „Hemodez” świadczone przez poliwinylopirolidon, wiążący toksyny, które krążą we krwi.

Lek "Hemodez". Wskazania do stosowania:

 • zatrucie pooperacyjne;
 • ostre zatrucie dowolnego pochodzenia;
 • Salmonella biegunka i inne postacie chorób ostrej toksyczności;
 • spalić choroby;
 • posocznica w ciąży;
 • ostra choroba popromienna ;
 • zakażenia wewnątrzmacicznego ;
 • zawał mięśnia sercowego;
 • inne zakażenia i zatrucia.

Oznacza „Hemodez”: oświadczenie

Lek jest koniecznie ogrzewa się do około 36 stopni, a następnie podaje się dożylnie (prędkość od czterdziestu do osiemdziesięciu kropli na minutę). Dorosłych wyznacza się do 500 ml. Dawka dla dzieci w przeliczeniu na kg, w ilości od 5 do 15 ml. Powtarzające się wlewy nie wcześniej niż 12 godzin po podaniu ostatniej dawki. Ilość roztworu i liczba iniekcji jest określana przez lekarza.

„Hemodez”: skutki uboczne

Zazwyczaj podawanie leku nie powoduje komplikacji, jednak z uwagi na szybki wprowadzenia może zawierać następujące reakcje uboczne:

 • tachykardia;
 • obniżania ciśnienia krwi;
 • duszność.

"Hemodez": przeciwwskazania

Urządzenie nie jest wskazany krwotoku mózgu, astma, ostre i patologii nerkowych. Nie należy stosować leku, jeśli stracił przejrzystości i okazało się osadu.