478 Shares 5268 views

Cinnamon: właściwości i cechy roślin

Przyprawy stosowane w celu poprawienia smaku gotowanych potraw, ale wiele z nich ma również właściwości użytkowe. Te przyprawy dotyczy cynamon. Właściwości tej rośliny są używane do leczenia różnych chorób i kosmetologii. Cynamon w sklepach sprzedawane w postaci proszku lub pałeczek. A jak to wygląda w naturze?


ogólny opis

Zakład nazywa się „Cinnamomum Ceylon”, rośnie w tropikalnych lasach Azji, Sri Lance i na Seszelach. Jest to również wiecznie zielone drzewo uprawiane w Brazylii, Egiptu i Wietnamu. Owoce jagodowe do 1 cm średnicy, o charakterystycznej fioletowego, cieniowania. Do wytwarzania zaprawy używane cienka warstwa wewnętrzna z kory, który wysuszono, zwinięte i tnie w paski na kawałki. Zatem we wszystkich znanych dostępnych handlowo cynamon. Właściwości przypraw – przyjemny zapach i słodki smak.

Istnieje również lzhekoritsa, roślina ta naturalnie zwany „cynamon”, a okaże się, w Indonezji i Chinach. Jakość produktu jest znacznie niższy niż obecny, ponieważ jego wytwarzanie przy użyciu wszystkich korę całkowicie. Ponadto w Cassia obejmują kumaryny w stężeniach niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego.

Skład i przeciwwskazania

Przyprawa zawiera dużą ilość olejków eterycznych, białko, węglowodany, tłuszcze, błonnik, minerały, witaminy i kwasy tłuszczowe. Kalorii Cynamon jest wystarczająco wysokie, ale używać go w niewielkiej ilości, więc nie ma nic złego w organizmie.

Ze względu na zawartość dużej ilości aktywnych składników w kuchni, medycynie ludowej i kosmetyce stosowany jest cynamon. Jego właściwości są bardzo przydatne dla organizmu, jak mają antygrzybicze, bakteriobójcze, antyseptyczne, ocieplenie, efekt przeciwdepresyjny.

Właściwości cynamonu do zmniejszenia masy i cukru we krwi, a tym samym proces normalizacji pokarmowego i funkcjonowanie serca i naczyń krwionośnych, jest wysoko cenione przez specjalistów od żywienia i wyrażających alternatywnego leku. Warto również zauważyć, że przyprawa jest w stanie poradzić sobie z przeziębieniem i kaszlem.

Pomimo licznych pozytywnych aspektów, który ma cynamon, właściwości i przeciwwskazania są komplementarne. Idiosyncrasy, niskie ciśnienie krwi, zaawansowany wiek, wysoka gorączka, drażliwość – to są czynniki, które sprawiają, że należy wykluczyć z diety tej przyprawy. W czasie ciąży, też jest do powstrzymania się od korzystania z cynamonem.

Cynamon i tradycyjnej medycyny

Zapewnić świeży oddech pomoże cynamon. Właściwości aktywności przeciwbakteryjnej i przeciwgrzybiczej są znane od dawna. choroby układu pokarmowego, którym towarzyszą nudności, niskiej kwasowości, wzdęcia i zaparcia, może zostać zawieszony, jeżeli przyprawa stosowany regularnie. Dla nadciśnieniem doskonałe pomocą ciśnienia stabilizującego cynamonowego. Właściwości przypraw obniżyć poziom cholesterolu jest również bardzo cenne. Tylko w tym przypadku musi być stosowany razem z miodem. Ulga w zimnej łaźni z cynamonu. Uczucie zmęczenia i napięcia w mięśniach pomoże usunąć krem do masażu z masła cynamon.