363 Shares 9979 views

układ przedsionkowy, jak trenować w domu?

Niektórzy ludzie skarżą się na złe samopoczucie w poruszającym się pojeździe. Oni kołysały się w metro, autobusy, statki, a nawet w szybkobieżne windy. Jest to z powodu awarii specjalnego narządu zwanego aparat przedsionkowy. Jak szkolić go, że wymagałoby to opisujemy poniżej.

Co to jest system przedsionkowy

Przedsionkowy Aparatura – organem, który przyjmuje zmianę pozycji głowy i ciała w miejscu i kierunku ruchu ciała zwierząt kręgowych i ludzi, znajduje się w środku ucha. Jest wypełniona endolimfy, za pomocą którego współdziała z zmysłów, tj, oczu, uszu i obszarów dotykowych. W związku z narządów przedsionkowych, mamy zdolność do poruszania się w przestrzeni i dać swoje ciało w prawidłowej pozycji.

Naruszenie tego ważnego narządu towarzyszą zawroty głowy i nudności, a w niektórych przypadkach może prowadzić do dość poważnych mózgu i układu nerwowego choroby. Aby uniknąć takich konsekwencji, konieczne jest, aby wiedzieć, jak trenować narządów przedsionkowych. Można to zrobić w domu bez konieczności stosowania specjalnych symulatorach.

Zestaw ćwiczeń trenować narządów przedsionkowych

Istnieje specjalny ćwiczenia przedsionkowych, który pozwala na przywrócenie aktywności wspomnianego organu. Składa się z prostych ćwiczeń, które radzą sobie zarówno dorosłych jak i dzieci. Jeśli każdy dzień, aby dać z siłowni przez 20 minut swojego czasu, można osiągnąć znaczną poprawę w ciągu kilku miesięcy. Więc, powiedz nam jak trenować narządów przedsionkowych w domu.

  1. Wstać, opuść ręce wzdłuż tułowia i nóg somknite.
  2. Dokonaj 15 pochylić głowę do przodu i do tyłu, rytmicznie wdechu i wydechu.
  3. Ta sama liczba tras zrobić prawą lub lewą stronę.
  4. Wykonaj ćwiczenia w kolistymi ruchami głowy, najpierw w jednym kierunku, a następnie w przeciwnym kierunku.

Pod koniec 1,5-2 tygodni powinna nadal dodając kolejne dwa ćwiczenia:

  1. Stojący obok z nogi na szerokość barków i rąk w dół, weź głęboki oddech. Wydechu, wyginać w prawo i przeciągnąć ręką do podłogi. Powtórz ćwiczenie 10 razy ze stoków na prawo i na lewo.
  2. Połóż ręce na pasie i obrócić tułów w bok.

Pierwszy czas szkolenia mogą towarzyszyć zawroty głowy, ale to nie powinno powstrzymać gimnastyki. W ciągu tygodnia będzie można poczuć się jak twój stan się poprawia. Przedłużone ćwiczenie pomoże w ogóle pozbyć się nieprzyjemnych konsekwencji i przywrócić normalną równowagę pracy z ciałem.

Jak trenować przedsionkowej aparat w domu pomocy dostępnych narzędzi

Jeśli nie można w pełni zająć się można nauczyć narządów przedsionkowych żadnymi przedmiotami, które będą pod ręką. Jest on uważany za doskonały sposób na pozycje bilansujące na głowie. Gdy dowiedział się pani tak trzymać wózek królewską (swoją drogą, piękny prosto – dodatkowym atutem). Aby to zrobić, wziąć książkę lub inny odpowiedni kształt i wagę przedmiotu umieszczonego na górze i chodzić po mieszkaniu. należy zacząć od bezpośredniej trajektorii, stopniowo komplikując zakręty zadania.

Kto z nas w dzieciństwie nie lubił być włączone? Pamiętaj, że mama lub babcia nawet skarcić ciebie, powiedzmy, zawroty głowy, spadek. I na próżno! Okazuje się, że takie ćwiczenia pomagają przywrócić prawidłową pracę narządów przedsionkowych. Wędrować wokół własnej osi 10 razy na każdej stronie, a następnie przejść w linii prostej. Po pierwsze, aby poradzić sobie z tym zadaniem będzie trudne, ale regularne ćwiczenia pomogą szybko wyrównać koordynację ruchów.

Nie ma innej metody, by tak rzec, praktyczną odpowiedź na pytanie, jak trenować aparatury przedsionkowej u dorosłych, jednak nadaje się tylko dla tych, którzy nie mają problemów z ciśnieniem. Aby wykonać ćwiczenie trzeba położyć na pochyłej powierzchni, tak że nogi są w górnej i dolnej części głowy. Zrób kilka odwraca głowę w bok.

ćwiczenia powietrza

Lekarze zalecają wszystkim do rozwijania ich systemu przedsionkowego. Jak szkolić go na zewnątrz, omówimy w tym rozdziale. Idąc ulicą, można wykonać kilka ćwiczeń, które pomogą przywrócić dobrą pracę rozważaliśmy ciało.

Jeśli widzisz obok krawężnika, stanąć na nim i starają się iść tak długo, jak to możliwe. Nawiasem mówiąc, to kolejny ulubiony zabawy dzieci. Nie zabraniajcie im, niech pociągu, a wraz z nimi, i ty. Aby utrzymać równowagę, założyć ręce na boki. Regularne chodzenie na krawężniku doskonale wpływa na układ przedsionkowy i prawidłową koordynację.

Jazda na łyżwach na huśtawce jest również użytecznym ćwiczenia nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Kołysząc się na nich, aż poczujesz zawroty głowy. Zamiast tego można korzystać z huśtawki hamaku. Muszę się położyć na plecach w dół i rozpocząć kołysanie monotonia. Takie ćwiczenie dobrze wykonywać na terenie wiejskim domu lub domku.

atletyka

Regularne ćwiczenia rozwija także narządów przedsionkowych. Jak szkolić go za pomocą aktywności fizycznej? Najlepszą rzeczą jest to, aby pomóc skok z obrotem 180 stopni obrócony przeciwnej stronie głowy. Po pierwsze, to ćwiczenie może doprowadzić do zawrotów głowy, ale po pewnym czasie mózg przyzwyczaja się do obciążenia.

Ci, którzy doświadczają problemów z układu przedsionkowego, zaleca się częściej jeździć na rowerze, rolkach, nartach. Wspólny wyjazd z przyjaciółmi pomogą Ci nie tylko zabawa, ale także będzie miało pozytywny wpływ na równowagę ciała.

Jak trenować przedsionkowej aparat dziecka

Małe dzieci od urodzenia należy wziąć w ramiona i kołysanie. Można zakreślić dziecko i pop-up, uważając. Taniec jest również dobrym pomocnikiem w rozwoju układu przedsionkowego u dzieci. Obejmują codzienne gimnastyki pochylać i obracać głowę i ciało.

Naucz dziecko, aby przejść na kłodzie i skręcić salta. Wszystkie te ćwiczenia powinny być wykonywane pod ścisłym nadzorem rodziców, dziecko nie zranić siebie. Toczyć swoje dziecko na huśtawce, odwiedzić atrakcji, napęd skakać na trampolinie. Wszystkie gry w tych dzieci nauczyć go, aby utrzymać równowagę i pozbyć się problemów z koordynacją ruchów.

Wszystkie powyższe ćwiczenia jest wielka choroba zwalnia ruch. Z nich, można przywrócić narządów przedsionkowych. Jak go szkolić się, wiesz. Najważniejsze – nie leń się i odnieść sukces!