581 Shares 3892 views

Pojazdy wojskowe w Rosji i za granicą. Rosyjski sprzęt wojskowy

Armia w stanach stworzony do ochrony przed różnymi atakami i bezpieczeństwa granic i pojazdów wojskowych, mających pomóc im w tym. W tym przypadku oba ludzie i maszyny są bardzo ściśle powiązane. Niemożliwe jest zapewnienie wsparcia technicznego dla wojska nieefektywnych urządzeń, a także niemożliwe do kontrolowania maszyny wojenne, które nie są wyszkolonych ludzi.


Każde państwo starać się prześcignąć swojego wyposażenia technicznego do krajów sąsiednich, od maszyn i ich wsparcie ogień często zależy od wyniku bitwy. Każdego roku miliardy dolarów wydawane są na rozwój i doskonalenie technologii. maszyna wojskowa świat każdego roku są coraz bardziej funkcjonalne i niebezpieczne. Te kraje, które z różnych powodów nie mogą się rozwinąć lub produkujące uzbrojenie dla armii, używane rozwój innych krajów na zasadach komercyjnych. I rosyjskiego sprzętu wojskowego w niektórych pozycjach jest popyt, nawet przestarzałe jej model.

Transportery opancerzone i czołgi

Niewątpliwie, pojazdy opancerzone ma istotny wpływ na wynik bitwy z umiejętnego planowania działań. A co lepsze zwrotność i bezpieczeństwo mają pojazdy wojskowe, tym większe szanse, aby wygrać z minimalnymi stratami. Do tej pory T90 przewyższyć zmodyfikowany zbiornik nie może, żaden kraj na świecie. A nawet „Pantery” i „Sherman” stracić wszystkie cechy techniczne i taktyczne, choć jego główną wadą. Ale główny zbiornik, który jest nieufny wobec wszystkich potencjalnych przeciwników Rosji – „Armata”. zacznie dostarczać usługę w 2015 roku. Ponadto „Almaty była” Platforma została tak dobrze zaprojektowane i wszechstronny, że zamierza produkować BMP i BTR.

Pojazdy opancerzone dla piechoty i wojsk powietrznodesantowych Rosji nie jest gorsza od francuskich samochodów, Izraelu, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. Wśród pojazdów opancerzonych Warto zauważyć BTR 82 i BTR 82a, wzięty do użytku w 2013 roku. maszyna wojskowa Rosji dla piechoty do tej pory na ogół nie mają sobie równych na świecie – analog BMP-3 nie był w stanie wygenerować jednego kraju.

Wielofunkcyjne chroniony pojazdów

Należy zauważyć CTC „Tygrysa”, znajduje się na służby w armii rosyjskiej. Już w projektowaniu rozwiązał problem unifikacji większość części i zespołów z APC, co upraszcza prace remontowe w trudnych warunkach terenowych. Chociaż istnieje wiele pytań: w porównaniu z amerykańskiego Hummera i włoskiego Iveco «Tiger” jest wyraźnie tracąc. Przede wszystkim, moc silnika i zużycie paliwa. Jednak zawieszenie drążek skrętny pozwala iść tam, gdzie inne pojazdy utknąć. Ukierunkowane dane, rosyjskie pojazdy wojskowe eskortować kolumny czołgów, żołnierzy i dostarczanie ładunku do miejsca przeznaczenia, prowadzenia operacji wywiadowczych i antyterrorystycznych. Mimo że pojemność nie jest zbyt imponujący – do ośmiu osób, lub do 1,2 ton ładunku.

ciężarówek opancerzonych

Między dwojgiem kochanków sprzęt wojskowy zawsze zaczynają się dyskusję, które pojazdy wojskowe lepiej. To nie wygra argument – każdy samochód ma swoje zalety i wady. Bardzo niezwykłe trzy modele: rosyjski „Ural-63099” Swiss DURO-3 i USA na platformie FMTV.

DURO-3 ma wzór koła 6 x 6, jest zbrojony. Stosowane w służbie armii szwajcarskiej, jak również w jednostkach Niemiec, Wenezueli, Malezji i Wielkiej Brytanii. Ma dobrą ochronę przed ogniem, miny i granaty odłamkowe. Może on pomieścić do 10 osobowej kadrze.

Ciężarówki na platformie FMTV są w Stanach Zjednoczonych i irackiej broni. W tej grupie, wiele modyfikacji do wykorzystania w różnych celach: transport towarów, ludzi, wody, amunicji. Zarząd ma zbyt wiele elektroniki, która może być istotna wada w sytuacjach awaryjnych.

„Ural-63099” tak długo, jak nie ma analogów. Wyposażona górniczych chronione, jak również przed upadkiem muszli. Jednobryłowy organizm chroni ładunek, komponentów i podzespołów. Pojazd może być także połączony z platformą, niezależnie od obecności i stanem dróg, aby przezwyciężyć bariery wodnej 2 metrów i bariery pionowe do 0,6 m. zbiorniki paliwa są zabezpieczone przed ogniem.

Ciągniki Strategicznych Sił Rakietowych, „Topol” i „yars”

Ale rakiety na kołach do dzisiaj nie udało się rozwinąć, oprócz Rosji, żaden kraj na świecie. MZKT-79221 rozwinięte od czasów sowieckich i zdołała przetrwać czasy, gdy umowa została podpisana w sprawie rozbrojenia nuklearnego. ciągnik 8-osiowy może poruszać się po drogach o dowolnej złożoności, aby włączyć go potrzebują tylko 34 metrów wolnej przestrzeni, może pokonać różne przeszkody. Takie pojazdy wojskowe (zdjęcia przedstawione w tym artykule), wraz z pociskami uczynić w stosunku do Rosji.

KAMAZ "Typhoon"

„Typhoon” to cała rodzina opancerzonych pojazdów wojskowych. Te maszyny wojenne wykorzystywane do różnych celów: transport personelu, organizacja telefonu centrali, radiowych i biochemiczne śledczych, ochrony i wsparcia kolumn, prowadzenia wsparcia ogniowego, działań rozpoznawczych. Ponadto obudowa pancerny, samochody „Typhoon” rodzina mają wysoką ochronę kół oraz dno strumieniowo – może wytrzymać wybuch 8 kg TNT.

„Terminator” – zbiornik wsparcie pojazd bojowy

Rozwój był tak udany, że zainteresował się w izraelskim wojsku. Kup nie kupować, ale również wersję podobną do rosyjskiej, nie były w stanie się rozwijać. Tymczasem pojazdy wojskowe przyszedł po szturmie Groznego. Zbiorniki nie są dobrej prowadzenia walki w mieście, więc potrzebują wsparcia. Na platformie zbiornika „T-90” sparowane ustawionej 30mm pistolet, karabin maszynowy „Kord” Instalacja przeciwpancernych pocisków dwóch granatów. „Terminator” jest w stanie zastąpić 40 pracowników i 6 opancerzonych pojazdów bojowych piechoty.

Wojskowe pojazdy inżynieryjne

wojsk inżynieryjnych i ich wyposażenie są wykorzystywane nie tylko w konfliktach zbrojnych w skali lokalnej lub globalnej. Inżynieria pojazdy wojskowe zastosowanie również do wyeliminowania wpływu różnych katastrof naturalnych. Tak, dzisiaj w armii rosyjskiej używany IMR-3. Został on stworzony na bazie czołgów „T-72” i „T-90”. Maszyna Inżynieria razgrazhdeniya stanie kopać lub wypełnić pit, usunąć blokady, aby utorować drogę w lesie, aby dokonać załadunku i rozładunku.

istnieje podobna technika w Stanach Zjednoczonych – M1 „Grizzly”. To również ustawić na podwoziu czołgu „Abrams” i jest w stanie wykonać pewną pracę, podobnie jak rosyjski IMR-3. Jednak za jej usługi potrzebuje tylko 3 osoby (krajowa 2), nie tylko karabiny maszynowe, wyrzutnie granatów, ale także stworzyć zasłonę dymną. Ale „Grizzly” – mało funkcjonalna, więc to nie był jeszcze wprowadzony do produkcji seryjnej.

Do niedawna maszyna walki świat lepszy od technologii Federacji Rosyjskiej. Jednak wewnętrzne konflikty w Rosji doprowadziła do tego, że sektor przemysłu obronnego, a nie tylko zaczęła się rozwijać, ale także stworzył technikę, która jest równoważna z międzynarodowymi standardami, a także w wielu przypadkach przewyższa je i nie ma żadnego odpowiednika w skali światowej.