175 Shares 9455 views

Jak zrobić zrzut ekranu

W codziennym życiu, duże miejsce zajmują nie tyle jako żywo komunikacji wymiany informacji w Internecie, a następnie istnieje potrzeba przeniesienia na przykład epizod gry, tekst lub jego fragment. Może to być ilustracja dla użytkownika, aby nauczyć się nowego programu lub inne informacje, które są wygodne do przenoszenia obrazu nieruchomego. Scrinów lub zrzut ekranu nazywa się migawka z ekranu komputera. W rzeczywistości, sposoby , jak zrobić zrzut ekranu, istnieje kilka. Warto zastanowić się niektóre z nich.


Sposoby tworzenia zrzutów ekranu z pomocą systemu Windows

W bardzo prosty sposób, który nie wymaga dodatkowego oprogramowania, idealny Paint – prosty montaż, który jest częścią pakietu MS Windows. Aby przechwycić obraz całego komputera, wystarczy użyć klawisza „Print Screen” na ekranie klawiatury, a następnie przejdź do menu „Start” wybierz „Wszystkie programy”, następnie przejdź do „Akcesoria” i zacząć Paint. W programie należy wybrać „Edit” i „Wklej”. Należy kliknąć przycisk „Plik” i „Zapisz”, można wybrać standard obrazu, aby zapisać zrzuty z ekranu. Aby zapisać zrzut ekranu z jednego okna (zazwyczaj aktywnego), można użyć przycisków «Alt + Print Screen».

Program do tworzenia zrzutów ekranu prednaznchennye

Aby zapisać obrazy na monitorze, na przykład, obrazy, zdjęcia i inne informacje, które chcesz podzielić się z przyjaciółmi, można użyć specjalnego darmowy program, dostępny w bezpłatnej dystrybucji w Internecie. Na przykład, można użyć programu Floomby. Jest wygodny w użyciu, jest on zainstalowany na komputerze w języku rosyjskim. Jej strona internetowa oferuje porady, jak zrobić zrzut ekranu, a następnie otrzymany obraz może zostać usunięty z serwisu, lub wysłać link do niego do swoich przyjaciół. Program Floomby pozwala zrobić zdjęcie lub cały ekran lub tylko jej część. Tryb fotografowania można wybrać klikając na ikonę zegara, który pojawia się po uruchomieniu programu narzędziowego.

Kolejny użyteczny program o nazwie Magia ekranu. To nie jest bardzo różni się od powyższego, i jak zrobić zrzut ekranu na nim też. Przed jego uruchomienia, można uzyskać wskazówki dotyczące prawidłowego działania. Podobnie jak Floomby, na stronie ekranu Magia Programu opublikowane screeny z użytkowników, a oni się odwołanie do utworzonego obrazu z nich. Zrzuty ekranu mogą być dostarczone do opisu i naprawić je przy użyciu funkcji „Pędzel”. W ustawieniach jest funkcją wyboru formatu, w którym obraz jest zapisany, może być png BMP, JPEG.

Bardziej złożony i wyposażony w wiele opcji Jing to program, który ma jednak jedną wadę: jest ona dostępna tylko w języku angielskim. Aby uzyskać informacje o tym, jak zrobić zrzut ekranu, powiedział wideo na stronie internetowej programu. Można wspomnieć łatwe oddzielenie od obrazów Jing pozytywnych cech w ramie. Program rozpoznaje obraz prostokątny namiot zainstalowane jedno kliknięcie. Można zapisać obraz na dysku twardym, umieścić na swojej stronie screencast.com lub umieścić obraz w schowku wkleić go w edytorze graficznym. Korzystanie z oprogramowania, można stworzyć prosty zdjęcia i zrzuty ekranu w formacie wideo. Jest to przydatne, gdy trzeba wyprodukować instrukcje dla użytkowników, aby dowiedzieć się komputer. W tym samym celu (Zrzut ekranu wideo) to darmowy program SnapaShot.

Zrzuty ekranu na ekranie mobilnego urządzenia z Androidem

Właściciele smartfonów Android mają również możliwość robienia zdjęć z monitora komputera na swoich urządzeniach mobilnych. Aby to zrobić, należy nacisnąć jednocześnie dwa przyciski: zasilanie i powrót, zmniejszyć głośność i włączyć telefon, lub długim naciśnięciu przycisku „Recent programy”. W celu uzyskania zrzut ekranu androida, można użyć programu ADB, który musi być zainstalowany na komputerze. musi rozpoznać Androidem, a następnie mogą być usunięte z ekranu.