167 Shares 8873 views

Przebicie błony bębenkowej. Definicja. Symptomatologia. Leczenie. profilaktyka

Perforacja błony bębenkowej – to, innymi słowy, cienkiej folii, oddzielając środkowego i ucha zewnętrznego. Powszechnie wiadomo, że ucho środkowe znajduje się pomiędzy zewnętrzną (w którym możemy zobaczyć) i ucha wewnętrznego. W ramach tego organu, są trzy małe kości, zwane młot, kowadło i strzemię. To właśnie te drobne kości w organizmie zapewniają funkcję słuchową. Ze względu na przeziębienia i zakażenia występują procesy zapalne, powodując powstawanie płynu, często ropa. Perforacji błony bębenkowej, gdy występuje ropa „odnajduje się” na zewnątrz. Ta sosprovozhdaetsya wydzieliny z ucha, jak również redukcja (aw niektórych przypadkach straty) słuchu.


Ponadto, może być perforowana błona bębenkowa (wybuch) z powodu urazów. Powodem takiej szkody jest często hitem w uchu, ostrych przedmiotów (na przykład, gry dla dzieci, lub do czyszczenia uszu niewłaściwych leków u osób dorosłych) lub zmiany ciśnienia nagłych (wybuchy, wieje do głowy, nurkowanie). Perforacji błony bębenkowej u dzieci, może być ze względu na komplikacje chorób zakaźnych.

podstawowe objawy

Choroba ta jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia słuchu (w niektórych przypadkach nieodwracalne). Kiedy diagnoza „błona bębenkowa perforacji” objawów będzie wyglądał następująco:

  • ostry, ból towarzyszy nagły krwawienia;
  • zawroty głowy;
  • dzwonienie lub szum w uszach;
  • utrata słuchu;
  • wydzielina z ucha (znak zazwyczaj ropne).

leczenie

Jeśli znajdziesz się w niektóre lub wszystkie z tych objawów, zaleca się, aby pójść do lekarza, i tak szybko, jak to możliwe. Specjalista poprzez otoskopia (badania specjalnego) dostarczy Ci konkretną diagnozę. Jeżeli lekarz potwierdził, że naprawdę masz perforowanej błony bębenkowej, leczenie odbędzie się w określony sposób. Jeżeli poszkodowany ucho „płynie”, punktem kulminacyjnym zebrano, a lekarz sprawdza, czy zawierają one ropę, lub (rzadziej), płyn mózgowo-rdzeniowy. Jeżeli lekarz nie jest w stanie go zidentyfikować się, zwolnij wysłane do laboratorium w celu badania ich składu.

Ucha zewnętrznego oczywiście, zastosować sterylny opatrunek. Jeżeli membrana jest uszkodzona poważnie, jej leczenie może obejmować natychmiastowej operacji. Celem tej operacji – związku filmowej, aby wyeliminować jego znaczne szkody. Taka operacja nazywa się tympanoplasty lub myringoplasty. Wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg robi małe nacięcie nad uchem, z którego odbywa się kawałek skóry, przez który następnie przyszywa się do uszkodzeń w błonie ucha. Operacja ta odbywa się przy pomocy mikroskopu, po tym będziesz miał kilka tygodni jak wacikiem w uchu. Lekarz wprowadza wacik natychmiast po zabiegu.

Jeśli różnica jest niewielka, można to zrobić bez operacji, wówczas membrana będzie leczyć za okres od 8 do 10 dni. W tym czasie powinny być pod nadzorem Lore. Jednak w niektórych przypadkach, nawet drobne uszkodzenia nie jest porośnięta w sposób naturalny, a ich leczenie wymaga obowiązkowego zabiegu. Leków powszechnie przepisywane leki przeciwbólowe, uspokajające. W niektórych przypadkach, stosowanie antybiotyków podaniu doustnym.

profilaktyka

W celu przyspieszenia procesu leczenia i zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia powikłań, należy pamiętać, że do pełnego uzdrowienia ucha nie powinny wydmuchać nos, szczypanie nozdrza i trzeba się upewnić, że do uszu nie wycieka płyn (kąpieliskach zamknąć je watą nasączoną w oleju lub śmietana). Aby zapobiec wystąpieniu choroby, stosując takie środki zapobiegania i profilaktyki:

  • każdy pilne leczenie infekcji uszu, ponieważ opóźnienie leczenia choroby ucha środkowego często prowadzi do gromadzenia się cieczy, co powoduje, że wyżej choroby;
  • podczas lotów na samolotach w celu ochrony bębenki polecić gumy do żucia lub ssania) jedzenie (słodycze. Zapewnia ochronę przed skokami ciśnienia. Z zimna, towarzyszy katar, z lotów powinno być zaniechane lub przynajmniej przed startem, aby skorzystać z zwężania naczyń krople do nosa;
  • nie stosować żadnych ostrych przedmiotów (szpilki, haki, igły) do czyszczenia uszu;
  • Unikaj zbyt długi pobyt w hałaśliwym otoczeniu.