854 Shares 5139 views

Jak mogę uaktualnić Opera prawo?

Wyobraźmy sobie nowoczesny komputer bez dostępu do internetu jest prawie niemożliwe. Nawet w odległych wioskach, gdzie przewodowe dostawcy usług internetowych nie udało się jeszcze powiesić na link, ludzie korzystają z globalnej sieci za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia 3G i GPRS.


Program do wyświetlania stron sieci, zwany przeglądarkę (Engl. Browser). Byli tam całkiem sporo, więc każdy użytkownik znajdzie wersja „dla siebie”. Ktoś lubił Google Chrome (Google Chrome), ktoś – moduł Firefoksa, ale to, co ktoś używa Opery, pobierz aktualizację dla Opery, i nawet nie myśleć o zmianie przeglądarkę. Wszystkie z nich są dobre, więc nie słuchaj stwierdzeniem: „Moja przeglądarka – najlepszy”. Gdyby tak było, nie istniałby alternatywy. Dziś będziemy mówić o Operze – produkt oprogramowania norweskiej firmy.

Podczas tworzenia aplikacji, programiści pierwotnie wykonywana jego optymalizacji dla większości systemów operacyjnych i urządzeń. Natomiast wersje dla Windows i Linux części kodu zostanie zmieniona, jednak sam rdzeń pozostaje ten sam, który pozwala każdemu użytkownikowi poczuć wszystkie zalety korzystania z dobrą przeglądarkę. W szczególności problem ze sposobu aktualizacji Opery, nie istnieje, ponieważ już dawno zostały rozwiązane w poprzednich wersjach.

Aktualizacje – to znak, że spółka nie porzucił swój program poprawy. Okresowo, nowe wersje, a użytkownik zostanie poproszony o zaktualizowanie przeglądarki. Do tej pory, istnieją dwa sposoby aktualizacji oprogramowania: automatyczny i ręczny. Zgodnie z pierwszą, konieczne jest, aby przejść do witryny związane z oprogramowaniem dla programistów i pobrać nową wersję, a następnie umieszczenie go nad starym. Mechanizm ten jest realizowany w słynnym Explorer (Internet Explorer) od Microsoft. Druga metoda polega na istnienie specjalnej opcji ustawień aplikacji włącza lub wyłącza pobrać i zainstalować aktualizację bez interwencji użytkownika. Po podłączeniu do sieci, przeglądarka automatycznie sprawdza dostępność nowych wersji i daje użytkownikowi ofertę do pobrania. Odpowiedź twierdząca spowoduje uaktualnienie do najnowszej wersji. Zwykle trudności z jak zaktualizować Opera nie powstaje, ponieważ obie metody są realizowane. Automatyczna aktualizacja zaleca się stosować zawsze. Wyjątek: konieczność utrzymania aktualnej wersji i zaoszczędzić ruch internetowy.

Aby ręcznie pobrać nową wersję, konieczne jest, aby przejść do menu Opera i otwórz „Pomoc – wsparcie”. „Przeglądarki” powinien być wybrany w oknie tym miejscu. Po tym, wszystko jest oczywiste: trzeba wybrać wersję stacjonarnego, komórkowego lub tabletu i pobrać go. To jest miejsce, gdzie można pobrać nową wersję i zaktualizować Operę Mini na telefonie.

Jeszcze bardziej racjonalnego korzystania z drugiej metody. Według niego, jeśli użytkownik nie chce zagłębiać się, jak uaktualnić Opera, konieczne jest, aby przejść do przeglądarki w menu „Ustawienia – Ustawienia ogólne – Zaawansowane – Bezpieczeństwo” i wybrać ścieżkę w oknie „Aktualizacje Opera” wybierz „Install automatycznie”. Wszystkie zapisane hasła, lista odwiedzonych stron i innych ważnych danych w tym samym czasie nie zostaną utracone.

Uwaga: te ścieżki są istotne dla 12 wersji przeglądarki. Poprzednia ścieżka mogą być różne menu.

Na forach często zastanawiam się , jak uaktualnić Operę. Powodem jest trudność w określeniu aktualnej wersji i potrzebę modernizacji. Otwieranie menu „Pomoc”, a następnie kliknąć „O” można zobaczyć numer zainstalowanej wersji. Im większa liczba, tym bardziej nowoczesnej wersji. Na przykład, „12” jest nowsza wersja niż „10”. Zwykle otrzymuje się raz (10 – 11 – 12), ale stopniowo. Niewielka zmiana w ramach 10 linii (wersje) prowadzi do pojawienia się aktualizacji 10.1, 10.2 itd ówczesnego Równie ważne ulepszenia dają 10.11, 10.12 …