317 Shares 2046 views

SAP – co to jest? Opis programu

Najpierw był w dużej firmie (OAO „Koleje Rosyjskie”, „Gazprom” i tak dalej. P.), pracowników biurowych niezbędnych do zapoznania się z zainstalowanego na komputerach firmowych oprogramowania. A jeśli zna Word lub Excel nie powodują rozpaczliwe przerażenie, po uruchomieniu programu dla początkujących rośnie zimny prysznic. To jest takie systemy obejmują SAP. Co to jest i co to je? Cóż, kiedy w korporacji państwowej ma inżynierów i menedżerów szkoleń. W przeciwnym razie tylko musiał osiągnąć poprzez instrukcji.


Trochę o historii

System opracowany przez największego niemieckiego producenta w zakresie cross-oprogramowania firmy SAP AG, zaczął się rozprzestrzeniać na rosyjskim rynku od 2003 roku. Początkowo firma dziadkowie współpracował tylko z partnerami tłumaczy, ale od 2006 roku, producent oprogramowania zaczęli do zawierania umów z firmami, które miały szkolić klientów. W 2014 roku, działalność ta jest coraz bardziej zaangażowany w tak zwanych wolnych zawodów. Są to ludzie, którzy w dużej mierze posiadają umiejętności do pracy z systemem, który może odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące systemu – które moduły należy zainstalować jedną lub inną firmę do skutecznego prowadzenia działalności gospodarczej, które z nich są istotne w danym miejscu pracy, etc.

To nie przypadek, na początku tego artykułu przewiduje, że skrót SAP można zobaczyć tylko w dużych firmach. System ten jest kosztowny, więc pozwolić mu działać mogą sobie pozwolić tylko duże korporacje. Firmy z kapitałem mniej pracy, w dalszym ciągu nabywać oprogramowanie „1c”.

SAP – co to jest?

Oprogramowanie automatyzuje rachunkowość, zasoby ludzkie, usługi finansowe, działy sprzedaży detalicznej, logistyki magazynowej – to system do przetwarzania różnych zastosowań i produktów danych. nie można pobrać oprogramowanie tej klasy w sieci i zainstalować na dysku twardym. Eksperci firmy nie będą w stanie zrozumieć jego funkcjonalność. Dlatego wyjątkowo konieczny zakup systemu z jego późniejszego wprowadzenia.

Jednak każda firma, zanim zdecydujesz się zainstalować oprogramowanie niemieckiego producenta, trzeba zadać w porządku, SAP-System – co to jest. Nie dać się zautomatyzowane zarządzanie chaos w organizacji należy ustanowić jasne procedury. Oznacza to, że nie wolno nam zapominać, że komputery nie są zamawiania prac, tylko pomóc, aby przyspieszyć ten proces.

Najbardziej znanym produktem firmy

W gamie produktów niemieckiej firmy nie zawsze jest łatwe, aby dowiedzieć się i zrozumieć dokładnie, co pasuje do konkretnej firmy. A potem często pytań tak: „SAP ERP – co to jest?” Jest ogromny i wysoce wyspecjalizowany program. W ten sposób SAP ERP to najbardziej znane produkty adresowane do średnich i dużych firm.

Nazwa tego oprogramowania jest często usłyszeć w wersji R / 3. List skróty implikuje Realtime oznaczenie. Przekładu jest intuicyjnie jasne, że wszystkie procesy w modułach wystąpić w czasie rzeczywistym. Wprowadzanie informacji, jego aktualizacji i dostępność każdego z zainteresowanych usługą wystąpić natychmiast, gdy odnosi się pracowników do serwera.

SAP SRM – co to jest?

Dla ciągłości wydajności produkcji potrzebne i przejrzystości zamówień, uczciwej konkurencji między dostawcami, długofalowych relacji z partnerami strategicznymi. Systemy e-zamówień są często jedynym sposobem, aby osiągnąć te cele. I, oczywiście, że Mistrzostwa Europy wśród produktów programowych w zakresie utrzymuje SAP.

Najbardziej charakterystyczną systemu użytkownik może służyć niemiecko-rosyjskiej „Lukoil”. duży sektor ropy i gazu z powodu swoich małych zautomatyzowanych technologii przez a. SAP został również zakupiony i wdrożony do rozwiązania palących problemów.

Dodatki do pakietu podstawowego

Uniwersalność systemu wyjaśnia jego zalety w porównaniu z innym oprogramowaniem, pozwala na zbieranie danych, ich aktualizacji, udostępnia każdemu użytkownikowi jako swoich praw. Poprzez wdrożenie i mastering pakietu podstawowego, niemal każda firma ma do czynienia z zadaniem akcesoriów SAP. Aby pomóc, co do zasady, są konsultanci, które pomagają określić liderów z zaawansowaną funkcjonalnością. Jest to niezależny menedżerów szkolenia będą odpowiadać na pytania o tym, jak SAP BW – co to jest, jak wykorzystać ten dodatek skutecznie wykorzystywać bazę informacyjną.

Główne etapy wykonania ogólnego

Cokolwiek pakiet oprogramowania, opracowanie projektu i rozpoczęcie niemieckiego producenta zaleca do rozdzielenia na fazy. Istnieje kilka metodologii z innego zestawu kroków. Jako przykład, wyobraźmy sobie jeden z nich.

Pierwszy etap obejmuje organizacyjnych udokumentowane: kolejność wprowadzenia systemu, tworzenie harmonogramu, a także plan zarządzania ryzykiem oraz karty projektu. Etap ten nazywany jest stworzenie biura. I dopiero po wszystkich działaniach pierwszej fazy konsultanci przejść do drugiego etapu. Polega ona na badaniu i znajomość procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Ważnym aspektem tej fazy jest do komunikowania się z pracownikami konsultanta organizacji. Przekazuje je do formatu rozmowy i nie wyklucza odpowiedź pracownika na pytania: „SAP – co to jest” W ogóle, szkolenie odbywa się na różnych etapach projektu, począwszy od drugiego do ostatniego.

Trzeci etap to proces wprowadzania do projektu koncepcyjnego. Nie można nazwać poprzednie i kolejne etapy nieistotne, ich realizacja zależy od tego, jak skuteczne będą powroty. Istotą tego etapu jest opracowanie zasad, które nadal będą budowane procesy biznesowe i konfiguracja systemu.

Czwarty i ostatni etap to realizacja projektu. Obejmuje on test integracji, która działa na różnych scenariuszy, jak również rozpoczęcia projektu. W przypadku pomyślnego początku można założyć, że sprawność systemu wynosi 90%.

wniosek

Celem niniejszego artykułu była następująca: aby odpowiedzieć na pytanie, czy SAP R3 – co to jest. Wszystkie powyższe napisany wyłącznie w ogóle niesie odpowiedź, a sam system jest tak skomplikowany, ma wiele opcjonalnych pakietów, najbardziej różni funkcjonalność biznesu w nocie powiedzieć wszystko po prostu niemożliwe. Każde z pytań powstających o pracy SAP (co to jest, będziemy krótko wyjaśnić), warto mu było przedmiotem osobnego artykułu lub tematu. Tak więc, na przykład, praca w trudnej fazie początkowego wsparcia, co do zasady, jest zainteresowanie wśród klientów i użytkowników. Ale firma zapewnia, że stan tak wieloaspektowy wymienić je w jednym artykule jest niemożliwe. Zbyt różni się w swej strukturze przedsiębiorstwa jest realizowany SAP, tyle specyficzne czynniki mogą mieć wpływ na działanie systemu.