434 Shares 1451 views

Ciągnik MTZ: Opis, cena

Każdy marzy o letnim gościem, który miał technikę, która wykonuje całą ciężką pracę na budowie. Nawiasem mówiąc, w ostatnich latach to marzenie staje się bardzo realne, gdy pewne środki. Każdego roku popyt na jednoosiowy stopniowo wzrasta, a cena, wręcz przeciwnie, maleje. Przejęcie tak kultywator do celów rolniczych – przez długi czas nie jest luksusem, lecz koniecznością. W tej chwili, sklepy sprzęt ogrodniczy oferuje szeroką gamę podobnych urządzeń pochodzących od różnych producentów. Są to towary z Chin, Niemiec, Rosji i tak dalej. D. Ale dzisiaj chcemy zwrócić uwagę na białoruskiej jednostki zwanej ciągnik MTZ.


Cechy konstrukcyjne

Urządzenie to okazało się na rynku krajowym i światowym. To pozyskuje aktywnie na Białorusi, Ukrainy, Rosji, a nawet w Polsce. Warto również zauważyć, że wspomniana kopia ma wiele modyfikacji. W ostatnich latach bardzo popularny ciągnik MTZ 09. Jako elektrowni tutaj jest japoński silnik „modelu Honda» GX270. Również z tyłu ciągnika wyposażone w ręczną MT przesyłowej i szczególnego pochvorezami stalowej. Istnieje wiele łączników metalowych do montażu dodatkowego wyposażenia i załączniki, dzięki czemu narzędzie do raportowania bardziej uniwersalna w zastosowaniu. Za pomocą tego urządzenia, to na pewno uważają, że ciągnik MTZ nie stać na kilka sezonów na marne. Dlaczego takie zaufanie? To całkiem proste. Fakt, że białoruski producent szerokiej gamy akcesoriów do tego urządzenia. Na przykład, w lecie może być stosowany jako kultywatora, a zimą – w pełnym snowthrower. Z ciągnik MTZ 05 obrotowym urządzenia sprawnie i szybko oczyścić okolicę z zaspy śnieżne. A co najważniejsze – w pracy, którą wywierają minimalny wysiłek. Wykopać ogród lub podwórko czystego śniegu, po prostu trzeba mieć jednoosiowy benzyny i poprowadzić go we właściwym kierunku. Dodatkowo, mechanizm może być dołączony przyczepę, a następnie można go używać jako mała ciężarówka do przewozu jakiegokolwiek ładunku – kompost, drewno, piasek, materiały budowlane i wiele innych rzeczy.

parametry techniczne

MTZ ciągnik wyposażony w potężny czterosuwowym silnikiem benzynowym. Jego maksymalna prędkość to 17 km na godzinę. Głośność pracy urządzenia – 270 centymetrów sześciennych pojemność – 9 mocy. Co do skrzyni biegów, „białoruski” jest zakończona z manualną skrzynią biegów w etapie 4. Prześwit urządzenie jest 30 cm, co umożliwia jej przemieszczanie się na wytłaczanych obszarach bez poślizgu. Źródło silnikowy sięga 1000 godzin.

cena

W chwili obecnej średni koszt chodzenia ciągnik produkowany na Białorusi wynosi około 65-66 tysięcy rubli. Biorąc pod uwagę jego wydajność, niezawodność i wszechstronność, można powiedzieć, że jednoosiowy ciągnik MTZ jest jednym z niewielu urządzeń, które mają najlepszy stosunek ceny i jakości.