531 Shares 5102 views

zupa z łososia z kremem

Jak wiadomo, łosoś – jest to bardzo przydatny produkt. Jeśli chcesz ugotować coś oryginalnego, a następnie zupę z łososia i śmietany – że jest to konieczne.

To danie należy do kuchni fińskiej i można podziwiać zdolności naszych północnych sąsiadów zrobić małe. Może my też powinniśmy nauczyć się tego, jak w Finlandii wiedzą jak gotować różnorodne dania smaczne i zdrowe, starannie odnosząc się do darów naszej naturze. Jednakże, zupa z łososia i śmietany (w fińskim lohikeitto) jest wyjątkiem od tej reguły, ponieważ jest uważany za świąteczną potrawę (ale nic nie może zapobiec go przynajmniej codziennie gotować). My, w Rosji, zupa jest dość popularny, jest często określane jako fińskiego zupy rybnej, ale oczywiście wiemy, że ucho i zupa rybna – to absolutnie różne rzeczy.

Tak, jak ugotować zupę z łososia.

6 porcji Potrzebne będą:

na bulion

1 kg. łososia głowy kości i (lub zestaw zupę) 1 cebula, pół łyżeczki czarny pieprz, 2 litry wody, liść laurowy;

1 marchew, 3 kartoshinu średniej wielkości 300 g filet z łososia, pół pora, 200 g kremu kilka łodygi kopru.

Umieścić rybie głowy i kości, czarny pieprz, cebula, liść laurowy w garnku, zalać wszystko jest bardzo zimna woda, a następnie umieścić na patelni na średnim ogniu na kuchence. Doprowadzić zawartość do wrzenia, zmniejszyć ogień i usuwanie piany regularnie (częściej to robisz, tym lepiej) i gotować przez około 25 minut. Następnie szczep bulionu i wlać z powrotem do naczynia, dodać do mielona ziemniakami i marchwią, jak również jako stosunkowo cienkie plasterki porów.

Jeśli wolisz grubszą zupę, weź zamiast trzech, czterech ziemniaków, następnie posiekać pół potrzebne ziemniaki w blenderze lub po prostu rozgnieść go na puree i delikatnie ugniatać do zupy.

W przypadku zakupu tzw „zestaw zupa” w sklepie, lub jeśli chcesz gotować zupę z głowy łososia, a następnie ostrożnie analizować je, może również być w stanie wybrać również ryby na 2-3 porcji. Oczywiście, to nie jest zgodnie z zasadami, ale niezwykle ekonomiczny. Choć nadal bardzo smaczne!

Zagotować wszystkie 20 minut – do momentu, aż ziemniaki zmiękną i dodać do zupy filet z łososia, pokroić w drobną kostkę samo. Wzmocnienie pożaru doprowadzić zupy do stanu wrzenia i dodawać do kremu, mieszano drobno posiekanej koper, sezon pieprz i sól. Zdejmij zupę z łososia z kremem z ognia, przykryć pokrywką i pozostawić do zaparzenia na około pięć minut. Służyć poprzez umieszczenie trochę więcej koper.

Możliwe jest również, aby ugotować zupę z łososia z kremem do tego przepisu.

Potrzebne będą:

300 g świeżych filetów z łososia (4-5), kawałki ziemniaków, cebuli jeden cebula, 300 g pomidory, marchew, jeden pół litra śmietany (10-20%), olej do gotowania, do smaku soli, wodę, zielonym.

Sposób wytwarzania

Umyte i obrane ziemniaki należy pokroić na małe kliny. Cebuli obrać i drobno pokroić wystarczające.

Marchewki są dobrym umyć, obrać i natrzeć na bardzo drobnej tarce. Filet z łososia (świeży), pokroić w dość dużą kostkę.

Pomidory powinny być parzona wrzącej wody Stanowią one kształt nacięcia krzyżowego, usunięcie skórki i tnie na małe kostki.

Objętość puli trzech litrów wlać niewielką ilość oleju roślinnego i lekko smażone marchew wraz z cebuli. Dodać pomidory i smażyć trochę znowu, wszystko to razem.

Następnie konieczne jest sugerowane na garnek 1 litrze wody, razem doprowadza się do stanu wrzenia.

We wrzącej wodzie wlać ziemniaki, dodać sól i gotować przez około 5-7 minut po ugotowaniu zupy.

Następnie umieścić łososia. Po 3 minutach w rondlu wlać śmietanę i gotować dodatkowo przez około 5 minut.

W każdej miski zupy zanim wprowadzą się do tabeli należy umieścić posiekane zioła.

Niezależnie od tego, który przepis ty gotowane zupa z łososiem i śmietaną, można stwierdzić, że płyty są puste bardzo szybko.