470 Shares 1267 views

Jak marynowane łososia?

Prawie każdy stół świąteczny zawiera tradycyjne kanapki z czerwonym kawiorem lub solone ryby. Ponadto, jeśli postanowił zrobić sushi w domu, to na pewno nie może obejść się bez pysznego czerwonego ryb.


Ale jak marynowane łososia na własną rękę? Przygotuj solone ryby nie jest trudne w domu. Najważniejszą rzeczą – wziąć do osolonej świeżego całej tuszy z głowy. To jest najlepsza pstrąg, łosoś lub łososia. Jeśli używasz mrożonych ryb, w tym przypadku trzeba zostawić go na chwilę, dopóki nie zostanie rozmrożony. Robi to za pomocą kuchenki mikrofalowej nie jest zalecana. Zatem uważamy jak marynowane łososia szybkie i smaczne.

przepis №1

Najpierw musisz wybrać pojemnik emalii lub szkła, które jest solony łosoś. Nie używać metalowego pojemnika na to, jak można to zepsuć smak ryby.

trawiących na 1 kg łososia:

Sól jodowana duże;

cukier;

Przyprawy do ryb – pieprz, liść laurowy, zioła;

Salmon – 1 kg.

Początkowo trzeba wyciąć ryby, aby usunąć ją z łusek, odciąć ogon, płetwy i głowę. Tych tych części można gotować doskonałą zupę rybną lub bulionu. Następnie przeciąć linię osnowy kręgosłupa i wyciągnąć kości. Po tym, gotować odważą soli i cukru w stosunku 3: 1 do około 3 nie stało łyżka. Dodaj tutaj przyprawy i zioła, a następnie pocierać mieszanki produkowane łososia. Teraz owinąć ryby w gazę i umieścić w pojemniku, w którym plan, żeby go marynaty. Jest również możliwe umieszczenie górnej 2 lub 3-litrowy słoik jako obciążenie. Następnie pozostawić łosoś zaparzyć kilka godzin w temperaturze pokojowej, a następnie umieszczone w lodówce. W ciągu dnia można cieszyć się jego wspaniały smak. Oto jak w domu smaczne marynowane łososia.

przepis №2

Metoda ta jest również bardzo proste. składniki:

Zol duża – 2 łyżek;

Cukier – 1 łyżka;

Przyprawa do wytrawiania – 1/2 łyżkę ;

cytrynowy;

Czerwone ryby (łosoś, łosoś, Necro, keta, pstrąg) – 1,2 kg.

Po pierwsze, trzeba dobrze wypłukać z ryb i czyste od wewnątrz. Po tym, umyć i osuszyć ściereczką. Dzielą tuszę grzbietem i tnie na części. Teraz trzeba wymieszać wszystkie składniki do solenia ryb i dobre natrzeć ze wszystkich stron. Potem trochę skropić sokiem z cytryny i umieścić ryby w misce emaliowanej, naciskając na szczycie obciążenia. Podawać dni ryby lub pół dnia, a potem wielki przekąska jest gotowy do spożycia. Teraz, gdy wiesz, jak marynowane sam łososia.

przepis №3

Ta metoda solenia, w przeciwieństwie do dwóch pierwszych, a łuk obejmuje ocet. składniki:

Zol – 2 łyżek;

Czarny pieprz – 5-7 groszek;

Liść laurowy;

Ocet – 1 łyżka;

olej roślinny;

Cebuli – 1 głowy;

Woda – 0,6 l;

Filet z łososia – około 1 kg.

Najpierw trzeba oddzielić mięso ryb ze skóry i pokroić na kawałki, a następnie umieścić w pojemniku. Solankę przygotowuje się w osobnym naczyniu. Aby to zrobić, wlać wodę do naczynia i rozcieńcza w niej soli. Powstałą solanką, wlać łososia i umieścić pod ciśnieniem przez kilka godzin. Wtedy opróżniania i napełniania inny mieszanie ze szklanką wody z octem łyżką. Teraz zostawić rybę przez 7 minut w tym roztworze i spuścić ponownie. Następnie wyciąć krążki cebuli i wymieszać z masłem i pieprz, liść laurowy. Otrzymaną mieszaninę i posypać łososia i pozostawić na 19 minut, mogą teraz cieszyć się słodkim smakiem łososia. A jeśli nadal nie wiem jak szybko marynowane łososia, to jest droga do potrzeb klienta. Bon appetit!

przepis №4

solenie produkty łososia:

Sól – 4-5 łyżki;

Cukru – 3 łyżki;

Filet – 1,3 kg;

koper – 220

Jest to konieczne, aby zmieszać cukru i soli, a następnie pocierać mieszaniną filetów rybnych. Płukania ostrze, po czym wysuszyć, a następnie umieścić w gałęzi dna zbiornika do trawienia. Następnie umieścić w tych samych kawałków kontenerowych strony skóry ryby w dół i na górę gałązek put koperkiem. Tak więc umieścić cały łososia, przesuwając ziół. Po tym naciskać małym obciążeniu ryb i pozostawić na około 7-8 godzin w pokoju. Następnie umieścić w lodówce przez dwa dni.