204 Shares 2968 views

Przeciwkaszlowe „Tos-maja”: instrukcję obsługi, analogi i opinie

Umęczania suchy kaszel w stanie po cierpi wielu chorób układu oddechowego. Niektórzy bezskutecznie próbuje poradzić sobie z tą plagą, która pojawia się na skutek jakiegokolwiek wirusa lub hipotermii. Czasami długo znane leki nie pomagają. W tym przypadku konieczne jest, aby spróbować nowych leków stworzony specjalnie, aby pomóc pacjentom radzić sobie z suchym kaszlem. Tabletki są „Tos-May” Jeden z tych leków. Są one często przepisywane w przypadkach, gdy kaszel utrzymuje się przez długi czas i nic nie pomaga. Lek ten ma złożoną skargę, nie wciągająca i dobrze tolerowane. Warto jednak podjąć dopiero po konsultacji z lekarzem, ponieważ ma swoje własne cechy i słabości.


Charakterystyka produktu

Kto jest lekarstwem dla „Tos maja”? Tabletki te mają miejscowe działanie znieczulające, które przejawia się w czasie resorpcji. W ogóle, to jest złożony lek ma działanie przeciwkaszlowe i mukolityczne. Wielu wierzy, że jest on podobny do leku „Mukaltin”, którego cena jest znacznie niższa. Ale wszyscy wiemy, ekstrakt z prawoślazu nie pomaga przy bolesnym suchy kaszel. Nie działają na środku kaszel jako „Tos maja”. Nowy lek jest skuteczny w takich przypadkach. Wszystkie aktywne składniki ITS szybko wchłaniany w żołądku i w ciągu pół godziny na początku działać. Efekt utrzymuje się przez 5-6 godzin. Wyświetlane lek jest wydzielane przez nerki. Jest on dostępny w postaci tabletek, ma przyjemny smak miętowy. Są one pakowane 16 sztuk w opakowaniu.

tabletki

Wysoka skuteczność leku „TOS może” jest wyjaśnione przez złożone działanie składników w niej zawartych. Jaka część pigułki?

1. Dekstrometorfan ma efekt podobny do kodeiny. Jednak w odróżnieniu od środka odurzającego, nie uzależnia i nie hamować ośrodek oddechowy. Dekstrometorfan wpływ na specyficzne receptory o rdzeniu przedłużonym i to uspokaja odruchu kaszlu.

2. Benzocaine – ten środek znieczulający. Zmniejsza ból w gardle i łagodzi dyskomfort podczas kaszlu i połykania.

3. potasu Gvayyakolsulfonat – efektywna wykrztuśny. Substancja ta upłynnia wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie. Posiada również niewielki efekt przeciwbólowy.

4. Benzoesan sodu ma podobny efekt, ale nie wpływają bezpośrednio na oskrzela. Poza tym, on wciąż ma słabe działanie antyseptyczne i przeciwgrzybicze.

5. Różne adiuwanty wzmocnienia smaku produktu, mannitolu, powidon, anyżkowy, mentolowy istotę i sacharyna.

W niektórych przypadkach trzeba wziąć lek

„Tos-Maj” przepisywany pacjentom z suchym kaszlem bez odkrztuszania. Może to być spowodowane różnymi chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych:

– ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych;

– zapalenie krtani;

– ostre zapalenie tchawicy ;

– zapalenie oskrzeli;

– zapalenie płuc;

– koklusz.

Dobre przygotowanie pomaga ból i ból gardła i suchych palaczy kaszlu. Przypisywanie „TOS może”, a przed wykonaniem różnych procedur diagnostycznych w celu zmniejszenia ich nieprzyjemny efekt.

Czy są jakieś przeciwwskazania i skutki uboczne

Nie każdy może doświadczyć skuteczności leku „Tos-maja”. Jego stosowanie jest przeciwwskazane w następujących przypadkach:

– jeśli występuje nadwrażliwość;

– astma oskrzelowa;

– z rozedmą płuc i niewydolność oddechową;

– Dzieci do 6 lat;

– w okresie karmienia piersią.

Środki ostrożności muszą być traktowane z tego leku u kobiet w ciąży oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i funkcji nerek. W innych przypadkach, „Tos-Maj” dobrze tolerowane. są możliwe tylko w przypadku przedawkowania lub nadużywania biorąc lek rzadkie skutki uboczne. W tym przypadku pacjent może wystąpić:

– ból brzucha, zaburzenia jelita, nudności i wymioty;

– naruszenie snu, splątanie;

– drażliwość i nadaktywności;

– zawroty głowy i zmęczenie.

Ponadto, dekstrometorfan w dużych dawkach może powodować depresję oddechową.

Jak przyjmować lek

Jest to najlepiej rozpuścić tabletkę w ustach. Więc mają szybsze działanie, zwłaszcza jeśli kaszel podrażnia gardło mocno. Jednak lek może być również przyjmowany doustnie. Dawka jest zwykle określona przez lekarza. Najczęściej wziąć 1-2 tabletki 4-6 razy dziennie. Mogą pić bez jedzenia. Dzieci jak od lat 6 do 12 są narkotyk tylko 2-4 razy dziennie za 1 sztukę. Wielu pacjentów, wiedząc, że urządzenie nie ma negatywny wpływ, mają tendencję do odzyskania szybciej, zwiększając liczbę tabletek. Ale to nie może być wykonane: maksymalną dawkę, która może być przyjmowana w ciągu doby – 16 tabletek. A nawet musiała nosić ciężkie. Po części substancji czynnej są toksyczne przedawkowania.

Specjalne instrukcje dotyczące stosowania leku

Nie należy przyjmować alkoholu i narkotyków są do osób leczonych za pomocą „TOS” maja na bazie alkoholu. Ponadto, nie wszystkie leki, jest on połączony. Nie można pić do tych, którzy biorą leki przeciwdepresyjne, „Furazolidon” lub „chinidyna”. W przeciwnym przypadku, niepożądane efekty uboczne, takie jak senność, zwiększonego ciśnienia i temperatury. Ponadto, w przypadku przyjmowania „TOS może” jest zalecany do czasu prowadzić pojazdów, gdyż lek może powodować wysuszanie i powolność reakcji. Ten lek zawiera silnie działające składniki, więc należy go dopiero po zaleceniem lekarskim. Niedopuszczalne jest, aby użyć „TOS może” w przewlekły kaszel spowodowane astmą. I nie można przekraczać zalecanej dawki.

"Tos-maja": odpowiedniki

Nie ma leku jest zupełnie analogiczny do składu tabletek. Ale są też leki, które mają podobny wpływ na pacjentów. Wielu z nich są stosowane w praktyce terapeutycznej przez długi czas. Który z nich jest lepszy?

1. Najbardziej popularny lek wykrztuśny jest z mocą „Mukaltin”. Jego cena jest tak niska – mniej niż 40 rubli, że wiele osób po prostu nie brać go poważnie. Ale pomaga również w suchym kaszlem. To prawda, że efekt nie przeciwkaszlowe i podrażnienie gardła nie pomoże ma.

2. „Stoptussin” ma podobny efekt leku „Tos Mai”. Pracuje również na środku kaszel i skrapla flegmę. Ale jego skład jest nieco inna: aktywne składniki są butamirata i guaifenesin.

3. Jest jeszcze inny lek o takim samym składzie jak „Stoptussin” – „Pektolvan stóp” On też ma złożony wpływ i jest stosowany w leczeniu suchego kaszlu.

4. syrop „Bronhotsin” obejmuje glaucine, efedryna i olej bazylii. Jest stosowany przede wszystkim w przypadku chorób dolnych dróg oddechowych, jak również działanie na oskrzela.

Dlaczego tak wielu wybrać „TOS może”

Recenzje przygotowania raczej sprzeczne. Większość pacjentów, którzy brali tabletki przepisane przez lekarza i przestrzegać wszystkich zaleceń, pamiętać, że jest dobrze pomogły im. Lek jest kilka dni skutecznie czyści oskrzeli przez odkrztuszanie, ułatwia oddychanie i pomaga przy zapaleniu. Szczególnie jego chwała tym, którzy długo i bezskutecznie leczony suchy bolesny kaszel. Większość pacjentów, że biorąc „TOS może” nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Ponadto, tabletki mają przyjemny smak i mogą zostać połknięte lub rozpuszczają się w ustach.

Ale są też pacjenci, którzy nie lubią leku. Szczególnie dużo skarg na jego wysoki koszt. Po przebiegu leczenia jest konieczne, aby uzyskać co najmniej 3 opakowania leku „Tos-maja”. Cena od niego jest dość wysoki – około 200 rubli.