801 Shares 8696 views

Jak przesłać pliki z telefonu do telefonu: porady i wskazówki

Dziś mamy dowiedzieć się, jak przenieść plik z telefonu komórkowego. Z tego procesu powinien spełniać każdy współczesny człowiek. Po tej operacji jest jednym z kluczowych podczas pracy z gadżetami. Przenoszenie danych między telefonami dzisiaj przeprowadzić na kilka sposobów. Człowiek może wybrać dokładnie, jak go obsługiwać. Jakie scenariusze odbywają? Co i jak pomóc informacje dzielone między telefonami? Odpowiedź na wszystkie te pytania jest prosta!


Metody wymiany informacji

Przesyłania plików z telefonu do innego urządzenia mobilnego jest znacznie prostsze niż się wydaje. Każda osoba może wnieść do życia poprzez pomysły rozwiązań, takich jak:

 • Transmisja przez sieć Wi-Fi (za pomocą specjalnego oprogramowania);
 • Wymiana danych za pomocą wiadomości MMS;
 • Praca z Bluetooth;
 • Ładowanie dokumentów i pobieranie ich za pośrednictwem serwisu wymiany plików;
 • za pomocą komputera;
 • wyspecjalizowane usługi (nie mylić z programami).

Dokładnie tak, jak działać? W praktyce coraz częściej wykorzystywane przez „Bluetooth”, jak bezprzewodowy dostęp do Internetu i komputer. Poprzednio używane popularna metoda przekazywania dokumentów z portu podczerwieni. Ale do tej pory, ten składnik brakuje na smartfonach. Jak przesłać pliki z telefonu do telefonu? Następny zostaną opisane bardziej szczegółowo dla każdej metody.

MMS

Nie najlepsze, ale to bardzo popularny sposób na dzielenie się informacjami. Nadaje się do małej wymiany dokumentów. Z reguły są to zdjęcia, krótki film, animacja czy dzwonki.

Proces ten sprowadza się do następujących punktach:

 1. Przesyłanie muzyki na swoim MMS włączonej słuchawce. Po tym, pisze wiadomość.
 2. MMS żądany dokument jest załadowany. Następna wiadomość zostanie wysłana.
 3. Odbiorca otwiera wiadomość e-mail została wysłana. Aby pracować z dokumentem osoba musi być również włączona MMS wsparcia.
 4. Odbiorca menu funkcji wybierz „Pobierz” lub „Zapisz”. Napis zależy od modelu telefonu.

Jest to tylko jedna z metod. To wymaga dużo kosztów, jeżeli dokument jest ciężki. Ponadto, nie wszystkie pliki są przesyłane w ten sposób.

Usługi udostępniania plików

Teraz dochodzimy do lepszego rozwiązania. Możesz przesłać plik za pomocą WiFi do telefonu. Na przykład, przez witrynach fayloobennyh. Jest to najbardziej prawidłowe i bezpieczne rozwiązanie.

Przynieść pomysły w życie, należy:

 1. Włącz Wi-Fi w telefonie komórkowym.
 2. Zobacz na stronie udostępniania gadżetu. Na przykład w „Yandex.Disk”.
 3. Pobrać żądany dokument wcześniej utworzony w telefonie.
 4. Wyślij link do pobrania do odbiorcy.
 5. Włącz Wi-Fi lub Internetu na drugim telefonie.
 6. Korzystając z linku z usług udostępniania, przesłać dokument do urządzenia.

Teraz wiemy, jak przenieść plik z telefonu komórkowego. Taki scenariusz jest dobrze nadaje się do dużych dokumentów. Wadą jest to, że do bezproblemowej realizacji podejścia jest często niezbędne do korzystania nie tylko mobilnego internetu i Wi-Fi.

Przez Wi-Fi

Ale to nie jest tylko podejście. dokumenty transferowe z jednego telefonu do drugiego czasami wymaga użycia specjalnych programów wymiany. Na przykład, jeśli chodzi o pracę z smartfonów opartych na Androidzie.

dlatego konieczne jest, aby przesłać plik przez telefon:

 1. Przesłać zarówno smartphone wyspecjalizowaną aplikację. Na przykład, dla „Android” to narzędzie Wi-Fi Explorer. Ważne jest, że ten sam program został zainstalowany na obu telefonach.
 2. Uruchomić aplikację na smartfonie. Pre włączyć Wi-Fi.
 3. Korzystanie z aplikacji, aby znaleźć odpowiedni dokument i przesłać go. Aby to zrobić, oddzielny przycisk pojawia się w programie.

Podobne podejście stosuje się w praktyce, a nie zbyt często. Po tym wszystkim, są bardziej proste i uniwersalne rozwiązanie!

Usługi

Ale najpierw kilka słów o nietypowych scenariuszy. Jak przesłać pliki z telefonu do telefonu? Aby to zrobić, czasami używając różnych usług specjalistycznych. Na przykład, BitTorrent Sync. Aby użyć metody, musisz mieć połączenie z internetem.

Algorytm w tym przypadku będzie wyglądać następująco:

 1. Zainstalować oprogramowanie, aby uzyskać dostęp do danej usługi.
 2. Pobierz aplikację do synchronizacji dokument żądany folder.
 3. Przekazać klucz-identyfikator (potrzebny do pobierania plików) do odbiorcy.
 4. Zobacz aplikacja z innego urządzenia. Pobierz dokument z synchronizacji folderu z kluczem.

Od tej chwili, to jest jasne, w jaki sposób przenieść plik z telefonu komórkowego. Teraz możemy przejść do bardziej tradycyjnych rozwiązań.

za pomocą komputera

Następnego podejście – za pomocą komputera przełożyć pomysłów w czyn. Nie jest to najbardziej wygodne, ale pozwala na przesyłanie dużej metodę dokumentów. On przychodzi do następujących działań:

 1. Podłączyć do komputera za pomocą kabla USB pierwszy telefon.
 2. Znajdź swój niezbędny dokument urządzenia mobilne i przenieść je do komputera.
 3. Wyłącz pierwszy smartfon. Połączony za pomocą przewodu do drugiego telefonu.
 4. Przesłać dokument do urządzenia. Aby to zrobić, należy przeciągnąć i upuścić go w odpowiednim miejscu na telefonie komórkowym z poziomu komputera.
 5. Wyłącz gadżet.

Takie rozwiązanie nie pasuje do wszystkich. Na szczęście, można użyć uniwersalnego bezprzewodowego sposób przekazywać dokumenty!

Praca z Bluetooth

Jeżeli dana osoba myśli, jak przenieść plik z telefonu do telefonu, to może skorzystać z „Bluetooth”. Idealne rozwiązanie dla osób, których gadżety są daleko od siebie.

W ogóle, algorytm działań dotyczących wymiany dokumentów przez Bluetooth sprowadza się do następujących manipulacji:

 1. W ustawieniu w telefonie komórkowym to Bluetooth.
 2. Na smartfonie, który jest nadawany z dokumentem, zlokalizować żądany plik. W swoich ustawień, wybrać „Transfer” – „przez Bluetooth”.
 3. W otrzymanej listy urządzeń, wybierz telefon odbiorcy.
 4. Na drugim smartfonem, aby potwierdzić przyjęcie dokumentu.
 5. Czekać, aż plik zostanie przekazana za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Jak przesłać pliki? Kolejny telefon podejmie wszelkie dokumenty wysłane za pomocą jednej z proponowanych metod wymiany informacji.