442 Shares 5358 views

Samsung 5610: zdjęcia, ceny i recenzje dla podróżnych

Coś specjalnego, na pierwszy rzut oka, nie może pochwalić się Samsung 5610, ale w rzeczywistości nie jest. Jest to doskonały telefon komórkowy w metalowej obudowie i wyposażony w doskonały aparat fotograficzny, który umożliwia robienie niezrównanych zdjęć.


Zasoby sprzętu

Samsung 5610, jak wspomniano wcześniej, jest zwykłym telefonem komórkowym w stylowym metalowym pudełku. Nie należy do klasy smartfonów i ma własny system operacyjny. Oznacza to, że pobieranie aplikacji z "play-market", tak jak to jest zrobione w "Android", na tym urządzeniu nie działa. Jedyne, co może współpracować z tym urządzeniem to oprogramowanie, napisane w języku programowania o nazwie Java. Mogą być pobrane z oficjalnego sklepu firmy Samsung lub pobierane z internetu. W tym modelu zainstalowana jest tylko jedna karta SIM. Wbudowana pamięć to tylko 108 MB, z których część zajmuje oprogramowanie systemowe. Ta objętość dla wygodnej pracy na dzisiaj jest niewystarczająca. Dlatego bez zewnętrznego napędu w tym przypadku nie można zrobić, i będzie musiał być kupiony dodatkowo. Obsługa kart pamięci microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Rozdzielczość ekranu wynosi 320 x 240 pikseli, a przekątna wynosi 2,4 cala. Podstawą jest standardowa matryca TFT, która wyświetla 256 tysięcy kolorów. Wyświetlacz ma doskonałą jakość dla obu typów urządzeń. Przednia część telefonu jest wykonana z plastiku, który może być łatwo i łatwo scratchowany. Aby temu zapobiec, użyj samoprzylepnej folii ochronnej.

Zawartość opakowania

Standardowa konfiguracja jest wystarczająca dla Samsung 5610. Instrukcja i karta gwarancyjna to pełna lista dokumentów znajdujących się w konfiguracji tego urządzenia. Oprócz telefonu osobno jest osobna bateria, stereofoniczny zestaw słuchawkowy i ładowarka z kablem USB, które pozwala rozwiązać dwa zadania naraz: podłącz gadżet do komputera osobistego i naładuj akumulator. Zasadniczą wadą Samsung 5610 Czy w komplecie nie ma karty flash, pokrowca i folii ochronnej. Wszystko to będzie musiało być zakupione oddzielnie. Ale nie ma nic specjalnego w tym. Telefon podstawowy i pakiet nie mogą być wypełnione czymś, co może znacząco zwiększyć koszt urządzenia.

Obudowa i ergonomia

Inżynierowie i projektanci doskonale pracowali na tym urządzeniu. Nie ma w tym niczego zbędnego. Telefon Samsung 5610 jest klasycznym kandyzowanym przyciskiem. Na przednim panelu wykonanym z tworzywa sztucznego wyświetlany jest głośnik mowy znajdujący się u góry urządzenia. Pod nim znajduje się wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala. Dalszym krokiem jest klasyczna klawiatura telefonu. Na górze są dwa złącza zewnętrzne. W środku znajduje się uniwersalny port microUSB. Jak wspomniano wcześniej, jest on używany do łączenia się z komputerem PC i ładowania akumulatora. Po prawej stronie znajduje się gniazdo audio 3,5 mm służące do podłączania zewnętrznych głośników. Po lewej stronie urządzenia znajdują się klasyczne huśtawki głośności, a po prawej – przycisk aparatu. Dzięki niemu można szybko włączyć aparat i wykonać właściwe zdjęcie. W tym celu wystarczy przytrzymać w trybie gotowości. U dołu urządzenia jest mówiony mikrofon. Z tyłu znajduje się aparat z lampą błyskową LED i głośnym głośnikiem. Tylna pokrywa i zewnętrzny obwód urządzenia są wykonane z metalu. Bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala właścicielom tego gadżetu działać bez pokrywy podczas pracy. Ale ekran nadal lepiej uszczelnia się ochronną folią, aby zapobiec zadrapaniom.

Bateria i jej żywotność

W komplecie z urządzeniem znajduje się bateria na 1000 miliamperów na godzinę. Jest to standardowa pojemność dla urządzenia poziomu Samsung 5610. Charakterystyka jego autonomii to:

 • 15 godzin rozmów.
 • 2 dni można słuchać muzyki za jednym razem.
 • 40 dni w trybie gotowości.

W rezultacie można zauważyć, że w rzeczywistości jedna ładowanie z normalnym obciążeniem telefonu trwa 2-3 dni. Dopuszczalny wskaźnik dla urządzenia tego poziomu i takiego przedziału cenowego.

Aparat fotograficzny

Aparat jest mocnym punktem Samsung 5610. Recenzje Szczęśliwi właściciele w wielu zasobach informacyjnych tego tematu na temat tego urządzenia – dalsze potwierdzenie tego. Posiada matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli. Do tego wskaźnika do tej pory Samsung 5610 staje się jednym z smartfonów na poziomie początkowym. Rozdzielczość obrazu wynosi 2592 x 1944 pikseli. Nie każdy "inteligentny telefon" może pochwalić się tym. Wykonanie koloru jest doskonałe. Do fotografowania w nocy znajduje się osobna lampa błyskowa z tyłu telefonu komórkowego. Ta sama kamera umożliwia nagrywanie wideo. Ale tutaj wszystko nie jest tak różowo jak zdjęcie. Maksymalna rozdzielczość to 320 x 240 pikseli z szybkością zapisu 30 klatek na sekundę. W rezultacie jakość filmu nie będzie idealna.

Opcje łączności

Standardowy zestaw metod przesyłania danych z Samsung 5610. Charakterystyka w tym zakresie jest następująca:

 • Bezprzewodowa transmisja danych w sieciach drugiej generacji. Wspierane są technologie, takie jak EJE i EPR. W rzeczywistości wystarczy, aby wyświetlić proste strony w globalnej sieci WWW lub komunikować się w sieciach społecznościowych. Ale podczas próby pobrania treści o imponujących rozmiarach mogą wystąpić problemy. Obsługuje sieci trzeciej generacji – HSDPA. W takim przypadku prędkość wzrośnie znacznie do 14 Mbit / s, ale wszystko zależy od operatora.
 • Urządzenie jest uzupełnione modułem BLUTUZ wersja 3.0. Umożliwia bezpośrednie łączenie się z podobnymi urządzeniami i przesyłanie małych plików (na przykład zdjęć lub filmów).
 • Podłączanie do komputera za pomocą mikroUSB. Jednocześnie telefon staje się zwykłą kartą flash.
 • Głośnik zewnętrzny jest podłączony do gniazda 3,5 mm. Mogą to być zarówno słuchawki, jak i głośniki.

Teraz o niedostatkach. Wady tego modelu są następujące:

 • Nie ma modułu "wi-fi". Oczywiście, więc szybkość transferu informacji rośnie wielokrotnie, ale koszt urządzenia znacznie wzrasta. Ponadto niewielka ilość pamięci nie pozwala na pełną pracę w internecie. Na koniec, zdjęcie jest uzupełnione małym ekranem.
 • Nie ma modułu do nawigowania po terenie FMS. Tutaj wszystko jest takie samo
  "Wi-Fi". Ekran jest mały, nie ma wystarczająco dużo pamięci.
 • Port podczerwieni nie jest zainstalowany . Ten sposób przekazywania informacji stopniowo przechodzi w zapomnienie, a teraz nie jest tak często spotykany na urządzeniach na każdym poziomie. Więc ta uwaga nie jest konieczna.

Ogólnie rzecz biorąc, minimalny zestaw komunikacji potrzebny do pełnego funkcjonowania urządzenia to ten model telefonu komórkowego.

Opinie właściciela

Nie powoduje kłótni w procesie wyzysku właścicieli Samsung 5610. Opinie właścicieli tylko potwierdzić to. Oprogramowanie działa stabilnie, a nie "buggy". Aparat umożliwia robienie doskonałych zdjęć. Jakość dźwięku jest doskonała podczas wykonywania rozmów lub podczas słuchania piosenek MP3 lub radia. Ogólnie rzecz biorąc, idealny rozwój koreańskiego przedsiębiorstwa na wysokim poziomie.

I co mamy?

Samsung 5610 jest dość wyważony. Oprogramowanie jest stabilne, telefon nie zamarza. Minimalny zestaw interfejsów, w których nie ma nic zbędnego. Doskonała kamera, która jest lepsza od smartfonów na poziomie wejścia. Akceptowalny poziom autonomii: jedna bateria wystarcza na 3-4 dni przeciętnego użytkowania Samsung 5610. Cena Obecnie wynosi 80 USD. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują tylko telefonu komórkowego na poziomie wejścia z wysokiej jakości aparatem fotograficznym i akceptowalnym poziomem autonomii.