386 Shares 4015 views

Kolejny sukces – BMW 530i

BMW 530i – jedna z odmian BMW E39, wyprodukowana od 1995 roku. To było dokumentowane na E34 i było produkowane dopóki 2003, po którym to zostało doprawiane przez następny wzór – E60 z zupełnie nowym zamiarem. Typ nadwozia samochodu to sedan.


Charakterystyka modelu

Wygląd

W 1995 roku BMW 530i został po raz pierwszy wprowadzony na Frankfurt Motor Show. Samochód znacznie różnił się od poprzedniego pokolenia – nabrał bardziej kątowego kształtu nadwozia, a krata chłodnicy, wręcz przeciwnie, była zaokrąglona. Wreszcie nazwa marki całej linii – podwójne reflektory – została zamknięta jednym kloszem.

Wspornik zawieszenia

Podwozie BMW 530i było prawie całkowicie wykonane z aluminium. Wyjątkiem było kilka modeli, wyposażonych w silnik V8, który został zainstalowany w żeliwnym zawieszeniu. Aluminium pozwoliło zwiększyć kontrolę nad samochodem, przy jednoczesnym zmniejszeniu jego ciężaru.

W ten sposób nieprzerwany ciężar zawieszenia zmniejszył się o trzydzieści sześć procent i stało się znacznie bardziej komfortowe. Ponadto, poprawa jakości jazdy przyczyniała się do zmian w tylnej części pojazdu, której konstrukcja zapewniała "napędzające" działanie tylnych kół. Bateria została przeniesiona do przedziału bagażowego, co sprawiło, że rozkład ciężaru samochodu był bardziej wydajny.

Silnik

Wszystkie modyfikacje miały różne silniki. Na przykład BMW 530i zainstalował sześciocylindrowy silnik, którego moc wynosiła 231 KM, a moment obrotowy – 300 Nm.

Historia zmian

  • 1997 rok. Wagon Touring zaczął być produkowany, nieco dłuższy i cięższy od oryginalnego modelu, ale jednocześnie zachowując wszystkie jego właściwości jezdne. Silniki zostały zainstalowane tak samo, aw standardowym wyposażeniu dodano dwa poduszki powietrzne.
  • 1998 rok. Początek produkcji seryjnej M5. Został przymocowany na pięć-litrowym silniku, wyposażony w system Double-VANOS oraz osiem zaworów dławiących. Jej zdolność produkcyjna (po raz pierwszy w historii firmy) osiągnęła czterysta koni mechaniczną.
  • 1999 rok. Było kilka zmian, które miały wpływ na silniki BMW 530i. W silniku sześciocylindrowym istniał system sterowania dla dwóch wałków rozrządu, a ośmioprężna stal wyposażona była w dwustopniowe katalizatory gazów spalinowych, dzięki czemu osiągnięto standard Euro-4. W tym samym roku E39 pojawił się po raz pierwszy na rosyjskich drogach zbieranych w obwodzie kaliningradzkim. W tym samym czasie kosztował około dziesięciu tysięcy dolarów mniej niż ich niemieccy odpowiednicy.
  • 2000 rok. Uwolnienie modelu 520d, które obejmowało dwulitrowy czterocylindrowy silnik wysokoprężny z układem wtrysku bezpośredniego o mocy równej sto trzydzieści sześć koni mechanicznych, a dynamiką od 0-100 do 10,9 sekundy.

Restyling BMW 530i e39

W tym samym tysiącleciu roku dokonano niewielkiej modyfikacji wyglądu modelu. Teraz wymiary reflektorów były zaokrąglane w postaci "anielskich oczu", a wskaźniki skrętu tylnych świateł stały się przezroczyste. Dodatkowo tylne lampy pozycyjne otrzymały lampy LED. Konstrukcja rusztu chłodnicy również się nieco zmieniła – stała się bardziej obszerna. Wśród innych zmian możemy zauważyć pojawienie się zderzaka i przednich świateł przeciwmgielnych.