503 Shares 9758 views

Mercedes GLK 250: opis, specyfikacje i cechy stylowych niemieckich rozjazdów

W 2015 r., 17 lipca, na uwagę zasługuje kierowca samochodów ciężarowych z napędem na wszystkie koła "Mercedes GLK 250". Ten samochód jest doskonałym połączeniem siły, stabilności, mocy i wygody. Szybko zyskał popularność. Wszystko ze względu na wygląd i charakterystykę techniczną.

Projekt

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym zauważyć, jest to, że Mercedes GLK 250 stał się lżejszy niż jego poprzednik o 80 kilogramów. Masa własna wynosi 1880 kg. Długość skrzyżowania sięga 4525 mm, szerokości – 1840 mm i wysokości – 1698 mm. Zmniejszenie masy zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu aluminium i lekkiej stali o dużej wytrzymałości. Z powodu tego współczynnika oporu aerodynamicznego zmniejszył się z 0,34 do 0,31, co miało wpływ na dynamikę przecięcia.

Zewnętrzne cechy modelu to pochylony dach, duże tylne szyby, duże ekspresyjne reflektory i prawdziwie off-road chłodnicy kraty z logo firmy w środku. Pomimo braku rozdrobnionych, ostrych krawędzi, samochód wygląda pięknie i brutalnie. Można nawet powiedzieć, że na zewnątrz "Mercedes GLK 250" to harmonijna kombinacja potężnego "Gelendvagen" i eleganckiego samochodu osobowego klasy C.

Salon

Wewnątrz Mercedes GLK 250 spotyka eleganckie wnętrze wykończone wysokojakościowymi materiałami – skóra naturalna, drewno, aluminium, miękkie plastik. Wnętrze jest rozważane w miarę możliwości ergonomicznie, ale dlatego wygląda pięknie, okazale i harmonijnie.

Przede wszystkim widać wielofunkcyjny kierownicę z wkładkami aluminiowymi. Następnie kierowca zauważa "inteligentną" tablicę rozdzielczą i szeroki wyświetlacz umieszczony w środku. Prezentowana konsola, która praktycznie nie ma ostrych krawędzi i płaskich płaszczyzn, nie może przyciągnąć uwagi. Ale na tym znajduje się duży ekran kompleksu multimedialnego. Skutecznie wyglądają i wentylują deflektory, które zostały przyjęte w sporcie "Mercedes". Lekko do dołu znajduje się panel sterowania systemu multimedialnego i nawigacji. Oddzielna pochwała godna wygodnych, regulowanych fotele, wyposażona w optymalne boczne podparcie. A tylny rząd zadowolony jest rezerwą przestrzeni. Wszystko będzie pasowało komfortowo.

Zasilacz

Pod maską łącznika "Mercedes GLK 250 4MATIC" jest 4-cylindrowy silnik liniowy z turbosprężarką wyposażoną w bezpośrednią wtrysk paliwa. Jego objętość wynosi dwa litry, a produkuje 211 "koni". Dzięki temu urządzenie przyspiesza do 100 km / hw mniej niż 8 sekund. Maksymalna prędkość tego przejazdu wynosi 210 km / h. Konsumpcja jest dość ekonomiczna – na 100 km cyklu mieszanego silnik zużywa około 7,7 litra benzyny.

Zachowanie na drodze

Ponieważ Mercedes-Benz GLK 250 jest rozjazdem, ten temat nie może zostać pominięty. 7-stopniowa "automatyczna" przekładnia 7G-TRONIC łagodnie i gładko, zawieszenie jest idealnie wyważone. W niej wszystkie nieprawidłowości dosłownie toną – od małych do twardych węzłów drogowych. Kierowca może się przekonać, że napotkał przeszkodę tylko wtedy, gdy ją zobaczył. Nawiasem mówiąc, w tym samochodzie możesz bezpiecznie przejechać się off-roadem. Napęd na wszystkie koła i 20-centymetrowy prześwit gwarantują dużą przepustowość.

Kontrola staje się możliwie najprostsza z uwagi na obecność elektromechanicznego wzmacniacza sterującego o zmiennym współczynniku. W sumie pięć trybów jest indywidualnych, sportowych, wygodnych, przyjaznych środowisku i SPORT +. Pleased i doskonały system hamulcowy, wyrażany przez wentylowane urządzenia dyskowe. Oczywiście jest wyposażony w takich niezastąpionych pomocników jak ESP, BAS i ABS.

Sprzęt

"Mercedes GLK 250 4 MATIC" jest kochany przez wielu ludzi. I uznanie koneserów samochodowych zdobył nie tylko ze względu na swoje cechy, ale także ze względu na bogate wyposażenie. W konfiguracji podstawowej samochód wyposażony jest w dwustrefową klimatyzację, podgrzewane fotele z regulowanymi zagłówkami, wbudowany komputer, odtwarzacz CD / MP3, 5-calowy monitor TFT oraz elektryczne podgrzewane lusterka. Również na liście wyposażenia znalazło się wygodne parkowanie z dziesięcioma czujnikami pomocniczymi.

Inny samochód może być wyposażony w adaptacyjne sterowanie tempompozycją i tę samą optykę, kamery okrągłe, detektor martwych stref, system unikania kolizji, opcję zmęczeniową kierowcy (ATTENTION ASSIST) i wiele innych użytecznych funkcji. Niektórzy uzupełniają sprzęt z identyfikatorem fotelików dziecięcych, sterowanie prędkością na zejściu, asystent hamowania awaryjnego i bezpieczeństwo prewencyjne. Nie jest to jednak również cała lista dodatkowych urządzeń dostępnych na zamówienie. Pełna lista zajmuje więcej niż jedną stronę, więc lepiej, aby potencjalny nabywca zapoznał się z nią indywidualnie.

Jeśli chodzi o cenę, model w średniej konfiguracji będzie kosztował od 3-3,5 mln rubli. Ale im więcej urządzeń ktoś chce zobaczyć w samochodzie, tym więcej będzie musiał zapłacić.