445 Shares 8684 views

wodogłowie mózgu u dzieci i dorosłych

Wodogłowie mózgu u dzieci – choroba, która jest spowodowana gromadzeniem się płynu w podpajęczynówkowej działów i układu komorowego. Podstawową przyczyną choroby – nadmiernej produkcji ciekłych lub zawadą odpływu płynu mózgowo-rdzeniowego.

Zazwyczaj takie wywołują zaburzenia lub choroby pasożytnicze zakaźnego, nowotwory mózgu i kolców w nich. W wyniku tych zmian patologicznych gromadzi się płyn mózgowo-rdzeniowy i prowadzi do znacznej zmiany ze czaszki. Wodogłowie mózgu u dzieci jest zwykle wynika z tego objawu. Po dalsze badania dzieci są lekarze i inne objawy choroby – paraliż, drgawki, zaburzenia widzenia, ścieńczenie ścian mózgu. To rozcieńczona ściana może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji – łamiącym komór.

Jeśli zdiagnozowano wodogłowie wymiana mózgu, mózg w tej formie trwa mniejszy rozmiar niż zwykle, a pozostałą przestrzeń otrzymuje płynu mózgowo-rdzeniowego. W tym przypadku, co oznacza wzrost w czaszce nie może być tyle zauważalne.

wodogłowie mózgu u dzieci jest najczęściej wrodzona. W tym przypadku, przyczyna leży w płodowych problemów chorobowych towarzyszą na pewnym etapie rozwoju płodowego. Dlatego we wczesnych stadiach ciąży, kobiety zrobić analizę nieperforowanej kanału kręgowego, które pozwala zdiagnozować wodogłowie na wczesnym etapie. Jeśli diagnoza jest jednoznaczna, kobiety powinni przerwać ciążę. Lekarze mówią o wodogłowia u dzieci i jeśli kwota przekracza szybkość głowy pół normą.

Znaki wodogłowie, które można określić choroby z objawami Wystarczy zauważalnego wzrostu czaszki:

– dzieci stała zmienność nastrojów, które jest spowodowane przez nadciśnienia wewnątrzczaszkowego;

– brak prawidłowego apetytu;

– zahamowanie reakcji;

– marmur kolor skóry;

– nadmiernie otwarte oczy (odsunięcie);

– wzrok, dążąc do dołu.

wodogłowie mózgu u dorosłych jest nabyte. Przyczyną tego może być wodogłowie torbieli, zapalenie opon mózgowych i inne nieprawidłowości. Objawy wodogłowia u dorosłych bardziej wyraźne – to długo ból głowy, zwykle w szyi i czoła, wymioty i nudności, zwiększone ciśnienie śródczaszkowe. Zewnętrznie wodogłowie pojawia się w zwolnionym tempie, naruszenie koordynacji, osłabienie, zaburzenia odruchów wywiadu.

Najcięższe wodogłowie konsekwencje związane z ciśnieniem płynu w substancji białej w ludzkim mózgu i ludzi cierpi na migreny, demencji, zaburzenia chodu, nietrzymania moczu.

wodogłowie mózgu u dzieci jak i dorosłych, jest kilka rodzajów, w zależności od lokalizacji płynu. Może być komory (od wewnątrz), a całkowita zewnętrzna.

W celu dokładnego wykrycia choroby, jakiś wizualny dowód wystarczy. Ogólnie stosowane rezonansu magnetycznego bada eyeground, wzięte przebicie płynu mózgowo-rdzeniowego. Dla badania dzieci poniżej osiemnastego roku życia są neurosonography, co daje możliwość poznania mózg nieperforowanej Fontanelle.

Leczenie wodogłowia jest możliwe tylko operacyjnie. Wszelkie leki leki nie leczą choroby, ale tylko obniżyć ciśnienie śródczaszkowe i spowolnić postęp choroby. Radykalne metody pomaga w większości przypadków. Z pomocą operacji możliwe jest dostosowanie odpływ płynu z mózgu. Relapse występuje bardzo niewiele.

Wrodzone formy wodogłowia wymagają bardziej starannego traktowania. Jeśli operacja jest pilnie potrzebne, która odbyła sparing interwencję za pomocą endoskopu.