812 Shares 8182 views

Glukoza 5 procent: instrukcja, odczyty

W jaki dawkowanie jest przypisany Glukoza 5 procent? Instrukcje tego narzędzia jest opisany poniżej. Ponadto, ich właściwości są przedstawione poniżej oraz metody stosowania oznaczeń.


Kształt, pakowanie

Glukoza 5 procent, instrukcja, która jest opisana poniżej, zawiera monohydrat dekstrozy. Preparat ten wlew sprzedaje się w pojemnikach szklanych pojemników z tworzywa sztucznego, jak również do worków polimerowych, zapakowane w opakowaniu papieru.

Własności leku

Jak Glukoza 5 procent? stany manualne, że to narzędzie jest zaangażowany w metabolizm w organizmie oraz wspomaga procesy naprawcze i oksydacyjny, poprawia antytoksyczny wątrobę i zwiększa aktywność skurczową serca.

Nie można powiedzieć, że wlew roztworu częściowo wypełnia deficytu H2O. Postępując w tkankach, dekstroza fosforylowane i przeprowadzono w sześciu glukozofosforan, który znajduje się w głównym Wymienniki ludzkich ustrojowymi.

Funkcje leki

Niezwykłe 5 procent glukozy? Przewodnik mówi, że takie rozwiązanie ma działanie metaboliczne i detoksykacji, a także stanowi poważne źródło łatwo przyswajalnego i cennych składników odżywczych.

W procesie metabolizmu w tkankach dekstrozy wytwarza duże ilości energii, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Oglądane roztwór jest izotoniczny. Jego wartość energetyczna 200 kcal / litr, a przybliżoną osmolarność – 278 mOsm / l.

kinetyka

Jak jest absorpcja rozwiązania, takie jak glukoza 5 procent? Instrukcji (noworodka środki są przewidziane tylko na receptę) stwierdza się, że metabolizm glukozy poprzez pirogronianu i mleczanu do wody, dwutlenku węgla , a następnie uwolnienie energii.

To rozwiązanie jest całkowicie absorbowane, nerki nie jest wysyłana (obserwacje w moczu patologii).

Dodatkowe właściwości farmakokinetyczne tego leku określa się za pomocą dodania do niego.

Wskazania do stosowania roztworu

W jakim celu można przypisać do pacjentów Glukoza 5 procent? Instrukcje (dla dzieci i dorosłych Lek ten zaleca się stosować do tych samych wskazań) donosi, że to narzędzie jest stosowane w następujących przypadkach:

 • gdy zewnątrzkomórkowej izotoniczny odwodnienia;
 • jako źródło węglowodanów;
 • do hodowli i transportu leków podawanych pozajelitowo (to jest, jako podstawowego roztworu).

Zakazuje wprowadzenia

W niektórych przypadkach pacjenci nie są powoływani przez glukozę 5 procent? Instrukcje (dla kotów to narzędzie powinno tylko polecić doświadczonego weterynarza) mówi o takich przeciwwskazań, takich jak:

 • hiperosmolarna śpiączka ;
 • cukrzyca niewyrównana;
 • hiperglikemia;
 • upośledzona tolerancja glukozy (w tym w czasie stresu metabolicznego);
 • giperlaktatsidemiya.

Środki glukoza przewidziane przewlekłego niewyrównanej niewydolności serca typu, niedoboru sodu we krwi, przewlekłej niewydolności nerek (na skąpomocz i bezmoczem).

Glukoza 5 procent: instrukcja

Dla psów i innych zwierząt lek ten podawany jest indywidualnie, ściśle na zeznaniach. To samo odnosi się do ludzi.

Izotoniczny roztwór dekstrozy należy podawać dożylnie przy maksymalnej szybkości 150 kropli na minutę. Zalecana dawka dla dorosłych pacjentów wynosi 500-3000 ml na dzień.

Dla noworodków i niemowląt o masie do 10 kg substancji czynnej leku, podawany w dawce 100 ml / kg masy ciała dziennie. Przekroczyć podaną dawkę, nie jest zalecane.

Osoby z cukrzycą dekstroza powinny zostać wprowadzone tylko pod kontrolą jego zawartości w moczu i krwi.

Zalecana dawka dla leku stosuje się do hodowli i transportu pozajelitowo leków jest 50-250 ml na 1 dawka podawanego czynnika.

skutki uboczne

Gdy stosowane właściwie za mało prawdopodobne oznacza niepożądane reakcje. W niektórych przypadkach, roztwór glukozy jest rozwój hiperglikemii, gorączka, hipowolemii, ostra niewydolność lewej komory oraz wielomocz.

Może także wystąpić reakcje miejscowe, takie jak zakrzepowe zapalenie żył, rozwój zakażenia, siniaki i lokalnego bolesność.

informacje specyficzne

W praktyce weterynaryjnej, zastosowanie izotonicznego roztworu glukozy jest popyt. Preparat taki stosuje się w celu uzupełnienia płynu ciała zwierzęcia aktywnego i składników odżywczych.

Co do zasady, to narzędzie jest przypisany do kotów, psów, owiec i innych zwierząt z utratą znaczący płynu, zatrucia, zjawisk prądem, zatrucia, choroby wątroby, niedociśnienie, choroby żołądkowo-jelitowe, Aten acetonemia, zgorzel, zaburzenia pracy dekompensacji, hemoglobinuria i innych państw ,

Zubożony zwierzęta są uważane za słabe i roztwór przypisana mocy preparatu.

Dawkowanie i drogi podawania

Zwierzę roztwór glukozy 5 procent podawano dożylnie lub podskórnie. Jednocześnie przestrzegać następujących dawkach:

 • koty – 7-50 ml;
 • konie – 0,7-2,45 L;
 • Psy – 0,04-0,55 L;
 • małe bydła – 0,08-0,65 L;
 • świń – 0,3-0,65 L;
 • Bydło – 0,5-3 l.

Poprzez wstrzyknięcie podskórne Dawka ta jest podzielona na kilka zastrzyków odbywa się w różnych miejscach.