659 Shares 7165 views

biegunka woda u dorosłych: leczenie. Tabletki na biegunkę u dorosłych

Biegunka lub biegunka, to w obliczu każdego, nawet zdrowe osoby. Jego powoduje ogromne kwoty, począwszy od niekompatybilnych pokarmów i do bardzo ciężkich zakażeń.


W tym artykule, ciężkie zakażenie, któremu towarzyszy bolesne biegunki, takie jak cholera i innych, nie bierzemy pod uwagę. Jest to osobny problem.

wodnista biegunka

Wodnista biegunka pojawia się, gdy udział w procesie patologicznym jest w jelicie cienkim. To może być sytuacja, w której nie było złej jakości zatrucie lub ostrych infekcji jelitowych.

Czasami liczba chorobotwórczych bakterii w jelitach może być dość mała. Niebezpieczne nie sami i ich produkty przemiany materii bakterii, toksyn, które wydzielają.

W zimnie, wodnisty stolec jest czasami ze względu na szereg wirusów, które są aktywne to w zimie. Ten tak zwany zakażeniem rotawirusem, który jest bardzo łatwo złapać.

Biegunka jest niebezpieczna wodę?

Biegunka może być podzielony na wodniste stolce, bez patologicznych zanieczyszczeń, takich jak krew, i biegunki połączone z pasmami krwi. Jeśli nie jest izolowana od krwi jelit, to jest to sygnał, aby upewnić się, że wezwanie do pomocy medycznej, ponieważ przyczyny takich objawów może być poważne krwawienie jelit, hemoroidy krwawienie lub poważne zakażenie bakteryjne. Wszystkie te warunki mogą stanowić zagrożenie dla życia pacjenta. Ale konieczne jest również, aby porozmawiać osobno.

Tak więc, jeśli woda jest biegunka u dorosłych, leczenie powinno być natychmiastowe. Należy zauważyć, że istnieje duże wodniste stolce utrata wody, a jeśli proces ten jest również towarzyszyć wymioty, wtedy możemy mówić o odwodnienie, a to może nastąpić bardzo szybko w przypadku awarii środków nadzwyczajnych.

Organizm ludzki zawiera zazwyczaj około 85-90% wody. Dokładniej, mózg, mięśnie i serce zawierają około 76% cieczy, krew – 84%, a tylko ludzki szkielet składa się z 15-20% wody. Z tego możemy zrozumieć, jak ważna jest woda dla ludzi. Każda komórka naszego ciała składa się z wody, a będą wszystkie układy i narządy cierpieć niedostatek cieczy. Ponadto ogromna ilość substancji mineralnych podczas biegunki wydany wraz z wodą, więc organizm potrzebuje.

Dla małego dziecka stracił 10% masy ciała z wodnistej biegunki prowadzi do śmierci. Jeśli dziecko o wadze 5 kg, to utrata 500 ml płynu będzie śmiertelne dla niego. Dorośli tracą 10% swojej masy ciała w krótkim okresie problematyczne, ponieważ ich waga jest znacznie większa, więc mają czas na podjęcie decyzji. Najbardziej niebezpieczne odwodnienie (odwodnienie) dla dzieci i osób starszych. Biegunka u dorosłych – co robić? Oczywiście, aby leczyć.

Biegunka – to nie jest diagnoza, ale objawem. Aby wybrać odpowiednie taktyki leczenia konieczne jest ustalenie prawdziwej przyczyny luźne stolce. Nawet jeśli biegunka u dorosłych zdarza się 2-3 razy dziennie, które nie zagrażają jego życiu, jeszcze z czasu (jeśli będzie to trwać kilka dni), ciało jest poważnie niedożywionych i zakłócony równowagi wodno-soli. Przywrócenie będzie potrzebował znacznie więcej czasu niż choroba trwała. Jeśli biegunka woda u dorosłych, leczenie powinno być, zwłaszcza jeśli cierpią z powodu tego objawu osób starszych.

Przyczyny biegunki

Biegunka – rodzaj reakcji obronnej do wprowadzenia patogenów, wirusy i bakterie. W związku z tym sam jest zabezpieczony przed szkodliwymi skutkami mikroflorą patogenną i prowadzi detoksykacji. Ale jeśli stan utrzymuje się przez kilka godzin, potrzebuję pomocy. Zwłaszcza jeśli są temperatura i biegunka, leczenie jest konieczne w tym przypadku. Hipertermii (gorączka) może wskazywać ogólne zatrucie. Stan ten wymaga odpowiedniej postawy. Nie można cały jeździć. Niektórzy uważają, że biegunka – to nie jest dokładnie to choroba. Biegunka nadal należy traktować, jeśli trwa dłużej niż jeden dzień. Więc można pozbyć się ciała z poważnymi konsekwencjami.

Jeśli pacjent skarży się na biegunki, bóle brzucha, konieczna jest również leczenie. Ból – jest to poważny objaw, który może wskazywać na poważną chorobę, takich jak zapalenie trzustki, zapalenie wątroby, kamica żółciowa lub wyrostka robaczkowego. Jeśli biegunka ból, należy udać się do lekarza. W niektórych z tych sytuacji wymaga opieki chirurgicznej.

Są też inne przyczyny biegunki:

 • biegunka – to jest najczęstszą przyczyną biegunki może wystąpić z powodu niedostatecznego wydzielania żołądkowego gruczoły awarii oraz, w wyniku nieprawidłowego trawienia pokarmu wchłonięcia;
 • Zakaźnych – może być spowodowane pałeczka czerwonki, jelitowe różne wirusy, toksyny, żywności i ameba;
 • pokarmowego – reakcja alergiczna na żywność;
 • toksyczne – zatrucie trucizną i toksyczne substancje, takie jak arsen i rtęci;
 • Preparaty – skutki uboczne wywołane przez leki, takie jak niektóre antybiotyki w jelicie giną nie tylko patogennych flory, ale również użyteczne, powodując biegunkę;
 • neurogenny – może być spowodowany silnymi emocjami lub lęku, takie biegunka jest również nazywany „choroba niedźwiedź”.

Biegunka u dorosłych. Co robić?

biegunka pacjenci cierpią na różne sposoby, w zależności od osoby. Na przykład, w niektórych luźne stolce 2-3 razy dziennie powoduje osłabienie i zły stan zdrowia i inne biegunki 5-6 razy dziennie nie powoduje negatywnych skutków.

Jeśli biegunka trwa przez krótki okres czasu, zwykle nie powoduje negatywnych skutków, i odbywa się bez szkody dla zdrowia. Jeśli biegunka trwa przez długi czas, a towarzyszą wzdęcia, dudnienie, fałszywego parcia na stolec (parcie), nudności, wymioty, zgaga i powoduje poważne osłabienie (wyczerpanie organizmu), a następnie ten stan jest stanem zagrożenia życia. Często pacjenci są hospitalizowani z objawami.

Na wszelkiego rodzaju biegunki należy jeść dużo płynów. Reżim picia może chronić przed niekorzystnymi efektami i utrzymać ciało pacjenta w tonie.

Lepiej pić wodę mineralną bez zawartości gazu w nim, to pomoże utrzymać równowagę wodno-soli. Jeśli wystąpi przedłużone biegunka wodę u dorosłych, leczenie jest konieczne. Jeśli leczenie nie pomaga w domu, a biegunka utrzymuje się przez kilka dni, jest to poważny powód do szukania pomocy z placówki medycznej. W przypadku wystąpienia ciężkiej biegunki, przyczyny i leczenie zainstalować lekarza.

Dieta dla biegunki

Delikatny dieta dla biegunki, z jakiegokolwiek powodu, że został wezwany, wymagane. Aż do poprawy i zniknięcia objawów zatrucia trzeba przestrzegać diety.

Dozwolone następujące produkty:

 • owsianka na wodzie;
 • galarety;
 • gotowane na parze chudego mięsa;
 • kotlety parowe;
 • gotowanej ryby lub gotowane na parze.

Zabronione produkty:

 • Potrawy tłuszczowe;
 • potrawy smażone;
 • słodycze;
 • pikantne jedzenie;
 • produkty marynowane;
 • Wszelkie żywność w puszkach;
 • napoje gazowane;
 • kawa;
 • zbyt mocnej herbaty;
 • dowolny alkohol.

Po zniknięciu biegunki i poprawić stan muszą przestrzegać diety na kilka dni, co najmniej przez tydzień. Stopniowo dodawać do diety innych pokarmów zakazanych wcześniej osłabiony organizm jest przygotowany do zwykłej diety. Natychmiast powrócić do normalnej diety jest niemożliwe. Dramatyczny zwrot złym menu żywności może zakłócić delikatną równowagę i niestabilny po chorobie.

Biegunka: Przyczyny i leczenie

Biegunka Leczenie zależy od przyczyny tego. Jakie leki są najskuteczniejsze dla biegunki? Mówimy o tym w tej sekcji.

Przede wszystkim, to nie powinno być żadnych biegunka leczone antybiotykami. Można to zrobić tylko w ciężkich przypadkach, takich jak jeśli przyczyny procesu patologicznego, naprawdę jest poważnym zagrożeniem. Odnosi się do chorób, takich jak Salmonella lub cholery. W tym przypadku wymagana jest chory do szpitala, a dalsze leczenie, będzie pod ścisłą kontrolą lekarską. Jeśli woda jest biegunka u dorosłych, leczenie powinno być ukierunkowane na zapobieganie odwodnieniu i przywracanie równowagi wody słonej. W tym celu, odpowiednie rozwiązania, takie jak „Regidron” lub „doustne”, także może pić wodę mineralną bez gazu.

Roztwory podjęte po pół szklanki każdym fotelu. Ponadto należy pić co najmniej 4 kubka jednego z tych środków w ciągu 12 godzin.

Leki na biegunkę

Leki na biegunkę nie jest panaceum. Kiedy biegunka powinna uwzględniać różnorodne działania. Najważniejszą z których, jak już wspomniano, jest zwalczanie odwodnienie. Rozważyć leki na biegunkę u dorosłych, które są najczęściej używane.

Wszystkie z nich są podzielone na kilka grup farmakologicznych:

 • Sulfonamidy ( "Ftalazol");
 • antybiotyki (tabletki „chloramfenikol”, „na tetracyklinę”);
 • nitrofurany (preparat „furazolidon”);
 • środki przeciwbakteryjne ( "Enterofuril", "Sulgin");
 • Przeciwgrzybicze (czyli „Intetriks”) – stosuje się w amoebic czerwonki;
 • chelatory (aktywowany węgiel drzewny);
 • przeciwwirusowe.

Rozważmy najbardziej znanych leków na biegunkę u dorosłych. W każdym przypadku wskazane jest, aby podjąć konkretny lek?

Węgiel aktywny z biegunką

Co do biegunki dorosłych? Środki chelatujące – grupy leków, wykazujących działanie ochronne i chłonny. Leczenie powinno rozpocząć się z aktywowanym węglem. Czasami to wystarczy. Te tabletki od biegunki u dorosłych (i dzieci) w jelicie nie jest wchłaniany.

Węgiel aktywny jest wzięty w ilości jedną tabletkę na 10 kg masy ciała pacjenta. Tak więc, jeśli pacjent ważył 60 kg, a w związku z tym, należy wziąć 6 tabletek i napojów dużych ilości wody.

Węgiel aktywny absorbuje wszystkie szkodliwe toksyny, bakterie i wirusy, jak również wiąże wodę i pokrywa warstwą ochronną ścianę jelita. Następnie dostarczane w sposób naturalny. Należy zauważyć, że po przyjęciu Krzesło tabletek leku będzie czarny. To nie powinno się bać. Jeśli biegunka wystąpiła z powodu wadliwych produktów, węgiel aktywny, w większości przypadków leczenie jest wystarczające.

Lek „biegunka Ftalazol”

Ten lek sulfonamidy grupa najbardziej odpowiedni do podjęcia rodzaje biegunki zakaźnej (czerwonka, zapalenie jelit i zapalenie jelita grubego pochodzenia zakaźnego). Lek „Ftalazol” alergiczne rodzaje biegunkę i niestrawność zwykle będą nieskuteczne. Jej efekt jest zauważalny tylko w dniu 2-3, kiedy wzrost drobnoustrojów chorobotwórczych poprzez działanie leku jest zatrzymany.

Oznacza „Imodium” biegunkę

Lek „Imodium” (jego inna nazwa – „Suprelol”, „Lopedium” i „loperamid”) rozpoczyna swoje działania w ciągu pierwszych 40-60 minut. Ten lek jest skuteczny biegunki spowodowanej przez produkty niskiej jakości, a także zespół jelita drażliwego i we wczesnych stadiach biegunki zakaźnej. On jest bardzo dobry do częstego odruchy wymiotne. Lek ten jest wygodny zabrać ze sobą w podróży. Biegunka – jest częstym towarzyszem podróżnych.

Leczenie oznacza „loperamid” i „simetikon”

Ta nowa generacja leków, jest to lekarstwo na biegunkę kombinacja „Imodium Plus” i znajduje się w tzw czynnika anty-pieniące – simetikon. To eliminuje czynnik pęcznienia i adsorpcji zbędnych gazów jelitowych. Dzięki niemu, stracił skurcze i uczucie rozdęcia jelit. Te tabletki do rozgryzania i żucia biegunki u dorosłych. Dzieci, aby dać im nie jest zalecane w wieku poniżej 12 lat.

Naturalne leczenie na biegunkę

Należą do nich leki takie jak „Smecta” i „Kaopectate”. Leki te są stosowane do zaburzeń jelitowych wywołanych rotawirusami infekcji. Należy zauważyć, że lek „Kaopectate” jest przeciwwskazane u dzieci.

Leki te należą do grupy enterosorbents, stopniowo zmniejszyć częstotliwość wyjazdów do łazienki, a także łagodzi wzdęcia i dudnienie w brzuchu.

Tabletki „Linex” z biegunką

Środki te zawierają korzystnie mikroflory i ma pozytywny wpływ na całym przewodzie żołądkowo-jelitowym. Obejmuje on 3 rodzaje pozytywnej mikroflory:

 • Lactobacillus – pozytywny wpływ na pracę jelita cienkiego;
 • enterokoki – mają podobny wpływ i pomagają prawidłowo działać jelito cienkie;
 • Bifidobakterii – działają w jelicie grubym.

środki folk na biegunkę

Tradycyjna medycyna zna wiele sposobów leczenia tej choroby, takie jak biegunka. środki folk w leczeniu biegunki testowanej przez wieki.

 1. Wywar z granatów skórki uważa się za skuteczny środek zaburzeń jelitowych. Do przygotowania leku należy wziąć przemywa dobrze skórki owoców i wlać do szklanki wody zimnej. Gotować na wolnym ogniu przez 10 minut, ochłodzono i przesączono. Weź to znaczy co dwie godziny w temperaturze 2 łyżki. łyżka.
 2. Leczenie Ludowej biegunki wymaga użycia congee. Akceptacja oznacza to, co 20-30 minut do 3-4 godzin eliminuje opuchliznę i zatrzymać biegunkę.
 3. Piołun pomaga przy biegunce. Ale to oznacza, że trzeba być ostrożnym, aby nie przekraczać dawki i nie używać zbyt długo. W celu wytworzenia leku przez 1 godzinę. Źdźbła trawy należy wypełnić jeden kubek wrzącej wody i wlewów w ciągu pół godziny. Stosowanie leku 30 minut przed posiłkami do 1 st. łyżka.
 4. Bardzo silny środek ludowej na biegunki przy użyciu nalewki alkoholowej przegródek orzechami dawna znane. Wziąć potrzebuje, bez przekroczenia dopuszczalnej dawki (5-6 krople), albo też może wywołać luz – zaparcia. Tak szybko, jak liczba wyjazdów do toalety jest ograniczona, konieczne jest zmniejszenie dawki 2-3 krople. Zrozumiałe jest, że stosuje się wewnątrz tylko dorosłych w leczeniu nalewek alkoholowych. Do przygotowania leku trwa od 1 łyżka. Łyżeczkę podmurówkach orzecha i wylano szkła wódki. Nalegaj w ciemności przez 5-7 dni. Oznacza to przygotowywany na przyszłość i jest przechowywany w lodówce. Zaleca się, aby lek zawsze mieć pod ręką dla tych, którzy mają skłonność do częstych zaburzeń jelitowych.

wniosek

Dzięki tej choroby, jak biegunka, leczenie środki folk może być bardzo skuteczne. Bez względu na charakter pochodzenia biegunki, wziąć ten fakt poważnie potrzebują. Jeśli nie możesz poradzić sobie z chorobą jelit, a także przyłącza się bólu lub gorączki, w takim przypadku trzeba szukać pomocy medycznej. Dotyczy to zwłaszcza osób w podeszłym wieku, ponieważ one odwodnić organizm znacznie wcześniej niż młodych ludzi w kwiecie.