507 Shares 4091 views

Nalewki nerwowe (akrochordy): opis, objawy i cechy leczenia

Nicią brodawkowatą (łopatki) są łagodnymi, mięsistymi wzrostami na powierzchni skóry, które pojawiają się u osób zakażonych ludzkim wirusem brodawczaka.

Zazwyczaj podaje się nazwy jakichkolwiek form skórnych, zależnie od pojawienia się tzw. Wady kosmetycznej lub od miejsca jej umieszczenia na ciele człowieka. Tak więc, brodawki filiform wyglądają jak wydłużone procesy ciała. Najczęściej rosną na twarzy, głównie na powiekach lub wargach. W niektórych przypadkach znajdują się one na szyi, w pachach lub w niektórych miejscach nóg.

Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego stymuluje nadmierny wzrost górnych warstw skóry, powodując powstawanie obrzydliwych nowotworów. Muszą zostać usunięte nie tylko ze względu na nieatrakcyjny wygląd, ale także dlatego , że takie brodawki są bardzo zakaźne. Niezależnie od tych czynników, takie formowanie skóry nie przynosi uczucia dyskomfortu pacjentowi, nie bóle i nie świąd. Są łatwe do leczenia. Ważne jest jednak, aby nie odkładać terapii ani zabiegu chirurgicznego.

Symptomatics

Wartle podobne brodawki charakteryzują się następującymi objawami:

 • Mięśnie formacji pojawiające się na twarzy, szyi i powyżej części ciała;
 • Łagodna natura wzrostu;
 • Wydłużony kształt;
 • Brak lekarstw na dyskomfort pacjenta;
 • Bezbolesny;
 • Skłonność do rozprzestrzeniania się na inne obszary skóry.

W rzadkich przypadkach występują specyficzne objawy patologii – świąd i krwawienie.

Jeśli brodawki rosną w pobliżu fałd skóry lub gdzie skóra jest ciągle przetarł odzież, mogą stać się bolesne i zapalone.

Przyczyny

Podobne brodawki (brodawczaki lub acrochordy) pojawiają się z powodu zakażenia ciałą ludzkim wirusem brodawczaka. Jednak nie wszystkie typy tego wirusa powodują wzrost nowotworów skórnych. W celu rozprzestrzeniania się brodawek, odpowiedzialne są szczepy 1, 2, 4, 27 i 29. Istnieje kilka sposobów przenoszenia zakażenia.

Kontakt z nosicielem wirusa

 • Wystarczy tylko dotknąć wirusowego brodawki innej osoby, aby zarażać HPV.
 • Pacjent jest w stanie nieumyślnie promować proliferację łagodnych formacji, dotykając kolejnych przekroczeń i innych (bezcukrzycowych) obszarów ciała.
 • Jeśli integralność powierzchni skóry jest zagrożona, ryzyko zarażenia infekcją jest znacznie zwiększone.

Odzież, obuwie i artykuły pielęgnacyjne

 • Użycie tych samych rzeczy z osobą zakażoną prowadzi do rozprzestrzeniania się wirusa. Szczególnie niebezpieczne jest dzielenie się ubraniami, które są bezpośrednio związane z brodawkami.
 • Nie zaleca się noszenia tych samych butów.
 • Nie używaj ręczników i kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała.
 • Ponadto, wirus brodawczaka ludzkiego może istnieć na wielu różnych powierzchniach, w tym na podłodze kabiny prysznicowej i na brzegach basenów.

Czynniki ryzyka

Istnieją okoliczności, które znacznie zwiększają ryzyko zakażenia infekcją odpowiedzialną za brodawki wątrobowe. Papillomas pojawiają się w krótkim czasie u osób narażonych na następujące czynniki ryzyka:

 • Uszkodzenie skóry (cięcia, otarcia);
 • Osłabiony system immunologiczny;
 • Długotrwałe narażenie na HPV;
 • Ścisły kontakt z nosicielem wirusa brodawczaka ludzkiego;
 • Ciepła i wilgotna skóra.

Leczenie

Istnieje wiele sposobów leczenia tej patologii. Tak więc, jako substancje czynne o działaniu keratolitycznym, stosuje się środki do stosowania miejscowego. Promują rozluźnienie naskórka i usuwanie niepożądanych formacji. Substancje te obejmują:

 • Kwas salicylowy (potrwa kilka razy, aby umieścić go na brodawce, aby ten ostatni zniknął całkowicie);
 • Kwas trichlorooctowy ;
 • 5-fluorouracylu.

Krioterapia

Krioterapia jest procedurą, w której mięśnie formacji skórnych są narażone na ciekły azot. Po zakończeniu terapii mogą pojawić się małe pęcherze na dotkniętym obszarze.

Lekarze zalecają, aby pacjenci nosili bandaże na obszarach, gdzie wcześniej znajdowały się brodawki płodne. Leczenie jest uważane za kompletne po usunięciu martwej skóry.

Jeśli rozbudowa osiągnęła duży rozmiar, zajmie kilka sesji leczenia z ciekłym azotem, zanim brodawka w końcu zniknie. W zależności od dokładnej liczby, wielkości i położenia formacji, lekarze przepisują do sześciu sesji krioterapii w odstępach 2-4 tygodni.

Niektórzy ludzie bardzo boleśnie reagują na powierzchnię skóry ciekłym azotem, więc proces zamrażania jest tak powolny, jak to możliwe, a jego wpływ na stopniowanie jest stopniowy.

Krioterapia może powodować działania niepożądane w postaci zespołu bólowego, uszkodzenia ścięgna, uszkodzenia nerwu wzroku, odbarwienia skóry, bliznowienia lub nawrotu brodawek wirusowych.

Karytarydyna

Leczenie tą substancją jest podobne pod wieloma względami do bardziej tradycyjnej krioterapii. Procedura powoduje pojawienie się pęcherzy, które stopniowo wysychają. Usunięta jest martwa skóra.

Mniejsza operacja

 • Operację wykonuje się za pomocą skalpela lub igły elektrycznej.
 • Przed zabiegiem, dotknięty obszar ciała jest poddawany znieczuleniu miejscowym.
 • Zważywszy, że brodawki barkowe są niewielkimi rozmiarami formowania na powierzchni skóry, zabieg chirurgiczny jest wykonywany natychmiast i gwarantuje całkowite usunięcie nagromadzenia w jednej procedurze. Powtarzanie operacji nie jest wymagane.
 • Na dotkniętym obszarze po operacji możliwy jest proces blizowy.
 • Elektrochirurgia obejmuje dwie procedury: kuretowanie (skrobanie) i moxibustion.
 • Podstawę brodawki spala się metodą diathermocoagulacji lub kauteryzacji.
 • Rana chirurgiczna goje w ciągu dwóch tygodni.
 • Być może wtórny rozkład formacji.

Laserowe usuwanie

Jeśli brodawki nitkowatych nie są odpowiednie do jakiegokolwiek innego sposobu leczenia, lekarz przepisuje ich usunięcie za pomocą lasera. Metoda ta charakteryzuje się wysoką ceną i zwiększonym ryzykiem blizn.

Inne metody medycyny tradycyjnej

W domowych niepożądanych wzrostach można wkleić taśmą lub taśmą klejącą, aby zapobiec ich nasyceniu się tlenem i zapobieżeniu rozprzestrzenianiu się wirusa w całym ciele i przenoszeniu się do innych osób. Niektórzy lekarze zalecają leczenie guzów substancjami cytotoksycznymi. W obecności wielu brodawek stosuje się retinoidy somatyczne.

Wskazane jest zaszczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Chociaż szczepienie nie jest lekarstwem, to chroni przed infekcją.

Zakażenie

Brodawki płodne są bardzo zakaźne. Unikaj dotykania takich przerostów na ciele innych osób. Ponadto niepożądane jest dzielenie się ubraniami, obuwami i higieną osobistą z osobami zarażonymi . Brodawczak ludzki można złapać w dowolnym miejscu publicznym, więc w miejscach przeznaczonych do zabiegów wodnych (prysznice, baseny) należy nosić gumowe łupki. W przypadku jakiegokolwiek innego uszkodzenia skóry (cięcia, zarysowania, ścierania), uszczelnij ranny obszar bandą. Poprzez przestrzeganie tych prostych środków zapobiegawczych można zmniejszyć ryzyko wniknięcia wirusa do organizmu, a tym samym zmniejszyć prawdopodobieństwo brodawek wątrobowych.

W domu

Jeśli nie masz okazji lub pragnąć wyeliminowania nieatrakcyjnych wzrostów za pomocą typowych metod tradycyjnej medycyny, prawdopodobnie będziesz zainteresowany usunięciem brodawek nitkowatych metodą ludową. Istnieje kilka niedrogich i 100% naturalnych produktów leczniczych, które mogą pomóc pozbyć się nieatrakcyjnych wzrostów na powierzchni skóry.

Ziemniaki

Wiele kobiet wie, że plasterki surowych ziemniaków mogą poradzić sobie z eliminacją ciemnych okręgów pod oczami. Jednak niewiele osób wie, że zwykły niedrogi warzywo może szybko i bez efektu ubocznego dosłownie przetrzeć skórę niepożądanego wykształcenia. Do procedury domowej, obierz ziemniaki, odciąć okrągły kawałek i pocierać brodę przez pięć minut. Te działania należy powtarzać trzy razy dziennie. Użyj ziemniaków, aż brodawka całkowicie zniknie.

Ocet jabłeczkowy

Zwykły ocet jabłkowy jabłkowy jest w stanie pozbyć się różnorodnych problemów ze skórą i włosami. Uważa się, że jest to jeden z najpotężniejszych środków zwalczania erupcji i przerostu skóry. Kwas w oparciu o tę ciecz atakuje nadmiernie zarośnięty naskórek i dosłownie usuwa nadmiarowe warstwy z powierzchni. Ponadto likwiduje się ocet jabłkowy i wirus żyjący w brodawce.

Aby skutecznie usunąć guzy, weź dwie łyżki octu, wlać je do filiżanki i zwilżyć bawełnianą piłkę w cieczy. Przymocuj piłkę do brodawki i przymocuj ją bandażem czystej szmatki lub bandaża. Zostaw opatrunek przez cały dzień. Brodawki wystrzelą po kilku tygodniach regularnego stosowania octu jabłkowego.

Sok ananasowy

Ananasy są uważane za egzotyczny deser, bogaty w witaminy i sprzyjające zdrowemu trawieniu. Kto by pomyślał, że sok z niesamowitymi owocami może nie tylko wysycać organizm niezbędnymi składnikami odżywczymi, ale także wyeliminować brodawki wątrobowe , leczenie, usuwanie i zapobieganie, które tradycyjnymi sposobami medycznymi nie zawsze są możliwe? Jego kwasowość wraz z obecnością specyficznych enzymów w ciekłej kompozycji umożliwia skuteczne i szybkie usuwanie nowotworów.

Wytnij i wyczyść kawałek ananasa, a następnie wyciśnij z niego świeże soki. Wetnij brodę sokiem przez 5-10 minut, następnie przetrzyj go czystą szmatką. Powtórz procedurę 2-3 razy dziennie. Zbudowanie zniknie z powierzchni skóry po kilku dniach.