266 Shares 4306 views

Pierwsza pomoc dla udaru cieplnego: co robić?

Pierwsza pomoc udar cieplny jest uniknięcie narażenia ludzi na wysokie temperatury. Jeżeli przyczyną złego stanu zdrowia został przedłużony pobyt w łaźni parowej podczas wizyty musi przenieść poszkodowanego do pomieszczeń o niższej temperaturze. Pierwsza pomoc dla ciepła i udaru słonecznego, spowodowane ekspozycją na światło dzienne: pilna potrzeba, aby wyeliminować wpływ swoich bezpośrednich promieni, czyli przenieść poszkodowanego w cieniu. Nie należy umieszczać nieznacznie podnosząc głowę. Jeśli osoba jest nieprzytomna, nie można umieścić go na plecach, ponieważ może on dusić jeśli wystąpią wymioty. Włącz go lekko w bok, a pochylenie głowy. Z tym ciężkim stanie należy skontaktować się z lekarzem. Powodując karetkę, należy poinformować dyspozytora o statusie pokrzywdzonego.

Pierwszy heatstroke pomoc obejmuje również zapewnienie swobodnego dostępu świeżego powietrza. Aby to zrobić, należy cofnąć ciasny kołnierzyk, zdjąć zwężające, ciasne ubranie. Nie pozwól, by inni tłoczą się wokół ofiary, wyjaśnić, że potrzebuje powietrza.

Jeśli poszkodowany jest nieprzytomny, to najpierw trzeba go ożywić. Można stosować dobrze znane metody: fali, tworząc strumień świeżego powietrza, lekko wtryskiwania wody w powierzchni, daje zapach amoniaku.

Kolejnym krokiem, który należy podjąć – do ostygnięcia pacjenta. Aby rozpocząć, należy zimne płyny (kaczki) na czole i na karku. W zestawie pierwszej pomocy, samochód jest specjalny pakiet chłodzenie, ale w przypadku braku nawet nasączoną zimną wodą i wyciska tkaniny daje znaczną ulgę pacjentowi. Tylko taka zmiana jest konieczna do kompresji bardzo często. Jest możliwe zastosowanie lodu, lecz stosując do wstępnie zapakowane w 2-3 warstw materiału.

Dalsze pierwszej pomocy na udar cieplny jest zapewnienie, że ofiara picia. Należy pamiętać, że nie można dać wody z lodem, mimo prośby! Jest wysoce zalecane nawet chłodna woda. Najlepiej nadaje się chłodny napój, najlepiej słaba herbata, będzie również przydatny do pewnego lekko kwaśny napój – sok, kompot owocowy.

Ofiara musi odpocząć. Nie należy pozwolić mu się poruszać. Nawet jeśli ulga przyszła, nie powinien wstać, trzeba położyć na co najmniej godzinę. Udar cieplny – nie warunek nieszkodliwe, może to prowadzić do poważnych powikłań, zwłaszcza u dzieci, osób starszych i tych, którzy cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Jeżeli stan ofiary ustabilizowała, nie ma zawroty głowy, nie był chory, ma bóle głowy lub serca, a następnie po około godzinie, można pozwolić mu wstać. Ofiara musi rosnąć bardzo powoli i ostrożnie, tak aby nie stracić przytomności. Wspierać ofiary, kiedy się obudzi. Upewnić się, że zdrowie wróciło do normy, a osoba nie przeszkadzało. Po upale oczywiście on trafienia, nie powinien wrócić do spędzania wolnego czasu, podczas którego boli. Przez co najmniej tydzień, należy zwrócić większą uwagę na jego stan, aby zapobiec przegrzaniu organizmu, utrzymuje delikatny sposób życia. Przeciwwskazane alkohol, tłuste i pikantne żywności, palenie jest niepożądany. Jeśli poprawa nie nastąpi, konieczne jest, aby skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli ofiara nie stracił przytomności.

Podobnie, pierwszy przeprowadzono za pomocą elektrycznego wstrząsu. Tuż przed rozpoczęciem, aby uczynić to za konieczne, aby zwolnić osoby z dalszej ekspozycji na energię elektryczną i sprawdzić pod kątem oznak życia. Gdyby po prostu stracił przytomność, potem będziemy działać według schematu zaproponowanego powyżej. Jeżeli osoba nie oddycha, a tętno jest pilna potrzeba, aby rozpocząć oddech ratowniczy i uciskanie klatki piersiowej.

Pamiętaj! Właściwy czas, aby udzielić pierwszej pomocy w skoku ciepła, słońca lub elektryczny może uratować życie i zachować zdrowie osoby!