381 Shares 5879 views

Dzień przedwczesne niemowląt: historia pochodzenia i jego cel

Narodziny dzieci przynosi radość ludziom – jest nowy mężczyzna, nowa strona życia jest otwarta. Ale nie zawsze, to wydarzenie przynosi szczęście i spokój. Czasami to nie jest przysłonięte osiągnie dojrzałość, co bezpośrednio zależy od stanu zdrowia dziecka. Takie przypadki na świecie jest wiele, a więc milusińskich postanowił poświęcić dziennie.


Dzień przedwczesne niemowląt: przyczyna

Ideą powstania Dnia dziecka, urodziła się przedwcześnie, po raz pierwszy pojawił się w 2009 roku Europejskiego Funduszu na rzecz opieki nad noworodkami. Podkreślono, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na te dzieci, ponieważ są one zbyt bezradny i wymagają stałego nadzoru lekarskiego, opiekę, miłość i opiekę rodziny. Przedwczesna dziecka dzień (17 listopada), lekarze i inni specjaliści chcą informować opinię publiczną, że każdego roku na całym świecie przedwcześnie urodzonego około 15 milionów dzieci. Z tego wszystkiego, liczba wielu umiera, kolejna część dzieci żyjących z niepełnosprawnością (fizycznych i neurologicznych), a tylko niewielki odsetek dzieci żyjących i rozwijających się bez żadnych problemów.

Przedwczesny dziecko – kto to jest?

Niewielki guzek, który bije serce, rodzi się całkowicie bezradny. Uważany wcześniaki urodzone w perspektywie 22-37 tygodni, o masie 500 gramów w Rosji co roku według statystyk niemowląt urodzonych około 100 tysięcy. Wcześniej dzieci z niską masą urodzeniową (500-600 g) były znane tylko rosnąć klinice w Londynie, Berlinie. Ale dziś w naszym kraju poziom opieki medycznej i usług osiągnęły wysokie pozycje, więc dzieci o masie mają szansę na pełne życia.

Dzień przedwczesnego dziecko nadal nosi nazwę biały płatek dzień. To nie przypadek, ponieważ te dzieci są tak delikatne, wrażliwe i bezbronne, które przypominają małe białe płatki wiśni lub moreli podczas nieoczekiwanego zimną wiosnę.

Jaką pomoc mają wcześniaków

Okruchy, urodzony przedwcześnie, potrzebują wysokiej opiekę medyczną i matek. Ponadto, ich rodzice również potrzebują wsparcia psychologicznego. Dzień organizując przedwczesne dziecko w Rosji, wolontariuszy, specjalistów i po prostu obojętni ludzie wzywają do społeczeństwa, aby zwracać uwagę na wszystkie potrzeby uczestników tego problemu.

A potrzeby są różne i zależą od wagi przy urodzeniu dziecka, jego zdolność do oddychania, połykania, pokaż refleks. Temperatura zaburzone dzieci, hałas, światło w pomieszczeniu, więc maluchy naprawdę potrzebujesz, aby moja matka stała obok (to jest udowodnione, że częsty kontakt fizyczny z matką u dzieci szybciej ujawnione płuc, problemy neurologiczne stają się mniejsze). Dla dziecka jest niezbędne do podłączenia urządzeń, które kontrolują jego nerwowego, układu oddechowego i pokarmowego systemów. Ponadto muszą one drogie leki, specjalne ubrania, pieluchy, smoczki, i tak dalej. Dzień przedwczesny dziecko zostało stworzone aby pozwolić przeciętnego człowieka, że ten problem jest nie tylko jednostki, ale także całego społeczeństwa. Ten dzień jest przydatna mówić o profilaktyce porodu przedwczesnego i psychicznej, fizycznej zdrowia kobiety ciężarnej.

Tradycje przedwczesny dziecko Dzień

Najczęściej ten dzień organizowane różne, wywiady, publikacje we wszystkich dostępnych typów mediów. Wiele lokalnych grup muzycznych są zaproszeni do organizowania koncertów charytatywnych i promocje. Tradycja w ramach Światowego Dnia wcześniactwo było uruchomienie w niebo białe balony jako symbol bezradności i czystości tych dzieci.