590 Shares 5811 views

Dlaczego się spalanie karnawału i było przed

Spalanie Maslenitsa – obrzęd, który jest zaznajomiony dzisiaj, prawdopodobnie, jeśli nie wszystkie, to większość. Jednak nie wszystkie z naszych współczesnych, że pierwotnie festiwal nie był chrześcijaninem.

Kilka słów o historii karnawału

Dlaczego naleśnik zrobiony dużo i mają obfite, zabawy, organizowania uroczystości i pieczenie karnawału?

Zwyczaj pochodzi z czasów przedchrześcijańskich. Świętować początek tygodnia przed przesileniem wiosennym. W dniu marca, kiedy dzień staje się „noga kurczaka” dłużej niż dobę, Słowianie poszedł obudzić boga niedźwiedź śpiączki. Który nosił pierwszy naleśnik – symbol słońca. Zazwyczaj noszę przedstawiana faceta. Jego obudzony przez płonące głownie, pieśni i tańców. Ale obudził się dopiero po najbardziej odważna dziewczyna będzie siedzieć na plecach. Następnie uroczystości nabiera tempa. Rodziny i nawet całe pokolenia Słowian odwiedził nawzajem swoje domy, i jedli dużo zabawy. Musieli poprawnie nasycić głodnych ciało po zimie, aby mieć siłę do wiosny prace rolne.

Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa do Rosji archpastors zakazała wszelkich działań i pogańskiego święta. W 17 wieku został wprowadzony Carnival. Ale ostatecznie nie udało się pokonać starożytną Komoeditsu. Do tej pory Festiwalowi towarzyszą rozbrykany uroczystości, obfite przekąski, komiksu pokaz siły. Kończy spalanie obchody karnawału. Podobnie jak w Komoeditsu spalona spalania bunt, więc teraz nagrać kukłę symbolizującą miniony rok. Głównym posiłkiem jest starożytny pogański symbol słońca – naleśnik.

Mardi Gras w chrześcijaństwie

Dla nas dzisiaj, Mardi Gras – to tydzień przed Wielkim Postem. Służby specjalne odbywają się w kościele i na ulicach w całości uroczystości skrzydłowych. Ludzie odwiedzają nawzajem swoje domy, leczyć i karmić się.

Mardi Gras jest uważany nawet rodzinne wakacje. W wioskach wcześniej pogratulował nowożeńcy, ożenił się w ubiegłym roku. Dla nich przygotowaliśmy specjalną rozrywki: jazda na sankach. Dla tego młodego powinno być jak należy traktować wszystkie walking. Jeśli brakowało żywności lub smaku, gospodarze górskie zanurzył twarz w śniegu.

Dziś wszyscy zapewne widział co obrzęd zwany spalanie Maslenitsa. Skrypt końcowego akordu jasnym wypoczynku jest znana nawet w miastach. Jednak zanim ogień płonął przez tygodnie. Zostali wyrzucanie starych rzeczy, rozbite naczynia, poszarpane ubranie. Pożary te służyły jako symbol oczyszczenia i odnowy. Imprezach odbywających się na placu, który został ozdobiony wysokiej filaru – symbol wiosennego słońca.

Dziś spalanie Maslenitsa (Zdjęcia zostały przedstawione w artykule) jest przeprowadzane w wielu krajach świata, w każdym przypadku, w którym znajduje się rosyjska społeczność.

zasady pancake

Być może dla wielu podstawowych zasad z Maslenitsa będzie objawieniem. Jednak musimy pamiętać, że z pogańskich korzeni święto nie tylko wartość mistyczno-religijne, ale czysto funkcjonalne. Stąd – wiele z jego przepisów.

  • Pancake Day można jeść wszystko, co chcesz, z wyjątkiem mięsa i produktów mięsnych. Carnivore (tzw okres między Bożym Narodzeniem a Postu) kończy się w przeddzień karnawału, w niedzielę.
  • Tylko raz w roku, na tydzień Pancake, obfite jedzenie stało się formą życia. Jest takie powiedzenie, że trzeba mieć tyle razy, ile wrona wychrypiał lub będzie machać ogonem psa. Zwyczaj ten też ma swoje korzenie w czasach przedchrześcijańskich. Starving nad ludźmi zimowych nie byłby w stanie zaangażować się w pracę sprężyny. Powinny one budować siłę. Dlatego w ciągu tygodnia Pancake trzeba iść do odwiedzenia, zapraszają do siebie.

Im bardziej obfity, bardziej zabawne i satysfakcjonujące wprost Carnival, uważany nasi przodkowie, bogatszy i bardziej skuteczne będzie nowy rok.

ostatki

Wszystkie dni tygodnia wypoczynkowego ma swoją nazwę i cel.

  • Poniedziałek zakończył budowę fortów śniegu i zaczął gotować naleśniki. Pierwszy dał ubogim, tak, że mają one pamiętał zmarłych. Córka wysłał do rodziców, a potem i udał się z wizytą do Swat. Umówiliśmy się, że jeżeli nie będzie spacer w godzinach wieczornych. Naleśnik ze słomy. Pierwszy dzień świąt zwany spotkanie.
  • Wtorek wystawił narzeczonej. Rodzice wybrać narzeczonej pana młodego ożenić zaraz po Wielkanocy Young. Dzień nazwany Zaigryshami.
  • W środę, szwagier poszedł odwiedzić tescham i uraczył ich naleśniki. Gourmet określił charakter pana młodego: zły lub skąpy człowiek wybrał naleśniki ze słonym nadzieniem. W środę, Carnival zakończyła się wąski i szeroki zaczęło.
  • Czwartek – najbardziej rozbrykany dzień, który jest dobrze nazwany: roam.
  • W piątek, matka-teściowa poszła do Vecherki teściowa.
  • Sobota oznaczone spotkań Zolovkina.
  • A teraz przychodzi Przebaczenie niedzielę. Zachowany starożytny obraz „Burning zapusty” pokaż jak szerzy się stopniowo ucichły.

Naleśnik faszerowany pociąg wjechał w polu. Nie był z pieśniami i tańcami były spalone i popiołów rozrzucone na polu.

Kościół zajmuje szczególne uwielbienie, a ludzie pytali się nawzajem o przebaczenie. Po Przebaczenie niedziela rozpoczęła Postu.