848 Shares 6734 views

Kiedy jest Dzień pszczelarza?

Każdy wie, wyrażenie „pracuje jak pszczoła”. Ale praca to nie tylko pszczoły, ci, którzy się nimi opiekują i zbierać słodki upominek, a pracowici. Nie przez przypadek w 1997 roku przez prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy zatwierdziła pszczelarz dzień. Teraz pszczelarze każdego roku świętują dzień zawodowe w dniu 19 sierpnia. Niestety, w Rosji to święto jeszcze, więc w artykule opiszemy tradycję obchodzi go w odniesieniu do Ukrainy.


Jak świętować

praca Pszczelarzy zawsze były wysoko cenione, a na Ukrainie w szczególności. Ten kraj produkuje 1/7 objętości na świecie miodu. Obchody w dużych miastach są organizowanie targów i bogatych programów kulturalnych i rozrywkowych. Lwów i Kijów jest znany z dużych targów produktów pszczelich oraz występy zespołów amatorskich ludowej.

Dniu pszczelarza pamięta pierwsze dwie pszczelarzy – Nikolaya Vitvitskogo i Piotr Prokopowicz. Miasto organizuje konferencje, festiwale i parady pszczelarzy, okrągłe stoły. Na festiwalu prezentowane wyroby pszczelarskie ukraińskich pszczelarzy i firmy, degustacja miodu, która odbyła się prezentacja nowych książek na temat pszczelarstwa.

Dzień pszczelarz na Ukrainie obchodzony jest nie tylko przez specjalistów do hodowli pszczół, ale także fanów. Eksperci szacują, że kraj pracuje nad pasiek 5 mln rodzin pszczelich, ale wielu pszczelarzy w kraju. – Nikt nie wie. Święto stworzone w celu uświadomić ludziom ich producentów, kupując produkty najwyższej jakości. A pszczelarze w tym dniu nie tylko gratulowali sobie nawzajem, ale także dzielić się swoimi doświadczeniami.

Dzień pszczelarza i Przemienienie Pańskie

Dniu pszczelarza prawosławni świętować Przemienienia Pańskiego, w inny sposób, to nazywa Jabłko Spa. Tradycyjnie w kościołach konsekrowanych miód i jabłka. Pszczelarze specjalnie poświęcił ula przed zimnem, tak, że ich potomstwo jest dobrze przezimował. W naszym kraju Przemienienia Pańskiego i przekazać poświęcenie jabłek i miodu. Dlatego możemy powiedzieć, że dzień pszczelarza w Rosji 19 sierpnia każdego roku.

Pszczelarstwo w Rosji

Nasi przodkowie polowali wosku i miodu, patrząc rój dzikich pszczół. Pasechnoye pszczelarstwo zaczął się szerzyć w dziesiątym wieku. Nasz miód i wosk, wraz z futra były główne towary eksportowe. Według obliczeń pszczelarz Stefana Witwickiego, w XVI wieku, Rosja wyprodukowany 10 milionów ton miodu. Nastąpiła ogromna baza miód z powodu ogromnych lasów, polan, sadzonki z przewagą roślin miodu.

Produkcja zaczęła spadać z wprowadzenia regularnej ochrony lasów Piotr I. Po naftą, jak również rozwój produkcji cukru i pszczelarstwo burak spełzły na niczym. Spośród czterdziestu milionów pszczelich kolonii, które produkują miód na początku XIX wieku, tylko pięć milionów pozostawione przez 1840.

W przyszły wzrost kolonii jest obserwowany, który przeszedł przez lata wojny 1940-1945. Od 1960 roku, pszczelarstwo istnieje ze względu na stan i gospodarskich kołchozie pasiek, które zwiększają ilość produkcji. Do roku 1989 liczba rodzin pszczelich osiągnęła 8,5 mln.

Dzień pszczelarz nasz kraj jest bardzo potrzebne, choć nie jest oficjalnie uznana w Rosji. Pszczelarze potrzebują wsparcia i dbałość o ich ciężkiej pracy. Następnie ilość i jakość miodu i produktów pszczelich wzrośnie wielokrotnie.