221 Shares 5219 views

Jak odblokować telefon?

Wśród wielu istniejących sposobów odblokowania telefonu wyróżnia się dobrze sprawdzone rozwiązanie, w większości przypadków dotyczy wszystkich modeli nowoczesnych urządzeń przenośnych. W artykule opisano kilka zasad ogólnych, za pomocą których można spróbować rozwiązać podobny problem.


Jak odblokować telefon przy użyciu kodu PIN?

Blokowanie telefonu spowodowane zapomnianym kodem PIN właściciela, który jest wymagane po włączeniu urządzenia, jest najczęstsze. Aby uniknąć takich problemów, natychmiast po zakupie urządzenia wyłącz funkcję wyświetlania informacji o wprowadzeniu kodu za każdym razem, gdy włączasz urządzenie w ustawieniach. Jeśli ta opcja jest nie do przyjęcia, nie zapomnij zapisać kodu w formie papierowej lub elektronicznej i zapisać ją w łatwo zapamiętanym miejscu. Jeśli kod jest całkowicie zapomniany i nie można go przypomnieć, możesz skontaktować się z operatorem telefonii komórkowej w centrum serwisowym, co pomoże rozwiązać problem przez jego przywrócenie.

Jak odblokować telefon przy użyciu specjalnych programów?

W przypadku, gdy specjalny kod jest używany do ochrony telefonu, który jeden użytkownik wie, i jest zapomniany, nie jest to również powodem paniki. Te modele telefonów komórkowych, które można podłączyć do komputera (i to prawie wszystkie modyfikacje) są dostosowane do migania, co w żaden sposób nie wpływa na ciągłą płynną pracę telefonu. Odbywa się to w następujący sposób: kilka małych programów do generowania kodu odblokowania jest pobierane z Internetu, ich późniejsza aplikacja może odblokować prawie każdy model. W podobny sposób, używając tylko innych programów, można łatwo odblokować karty pamięci telefonu. Oprogramowanie w niektórych witrynach jest dostępne za darmo za darmo lub za opłatą.

Jak odblokować kod telefonu przy użyciu operatora?

Dzieje się tak również wtedy, gdy przy zakupie urządzenia przenośnego należy przestrzegać uprzednio określonych warunków łączenia się z określonym operatorem telekomunikacyjnym, z wyłączeniem możliwości korzystania z innej karty SIM. W Rosji opcja ta nie jest tak istotna, ale jednak i należy ją rozważyć. Przede wszystkim musisz nawiązać połączenie z operatorem komunikacji w usłudze pomocy technicznej i zadać pytanie o możliwe odblokowanie, a jeśli nie masz dostępu, możesz bezpośrednio znaleźć witrynę, na której można uzyskać kod za pośrednictwem telefonu IMEI. W takich miejscach większość telefonów popularnych marek jest odblokowanych.

Jak mogę odblokować telefon, kontaktując się z centrum serwisowym?

W najbardziej rozpaczliwych sytuacjach musisz skorzystać z ostatniej możliwości i zabrać telefon do centrum serwisowego, w którym po zapłaceniu, co do zasady, za niewiele pieniędzy, będziesz starał się pomóc. Cóż, a jeśli to nie pomoże – w Twoich rękach był naprawdę unikatowy telefon, tylko go używać (przepraszam, oczywiście) jest niemożliwe.

Jak mogę odblokować telefon, na przykład marki Samsung?

Konieczne jest usunięcie blokady przy użyciu kodu częściowego zresetowania (Custom Eeprom Reset) – * 2767 * 2878 #.

Nie oczekuj jednak, że ta metoda będzie mogła odblokować blokadę karty SIM lub wykonywać ją przez operatora. Aby odblokować, spróbuj wykonać następujące czynności:

  • Wyjmij kartę SIM i włącz ją bez niej;
  • Wpisz kod * 2767 * 2878 #;
  • Telefon musi zostać odłączony;
  • Naciśnij przycisk zasilania;
  • Włączenie nie nastąpi, ale telefon będzie mrugać gwałtownie;
  • Po wyłączeniu diody LED ponownie włącz telefon komórkowy;
  • Domyślnie w telefonie zostanie ustawiony kod "0000" ("00000000").