647 Shares 7942 views

Jak naładować swój telefon szybciej? Jak mogę przyspieszyć proces ładowania?

Może każdy ma do czynienia z nieprzyjemnej sytuacji, gdy przed wyjazdem do domu na ważnym spotkaniu nagle stwierdza, że poziom naładowania baterii telefonu komórkowego jest prawie wyczerpany. A czas ładowania brakowało. Nic dziwnego, że kwestia tego, jak szybko naładować telefon, martwi co drugi właściciel urządzenia mobilnego. Na szczęście, skuteczna reakcja na nią wciąż istnieje. To, co mamy dzisiaj i będziemy rozmawiać. Natychmiast należy zauważyć, że można oczekiwać cudów nie powinno być.


Zmień zasilacz

Dołączone każdy telefon komórkowy jest zawsze dostarczany ładowarkę. Jej cel jest prosty: do konwersji napięcia zasilania 220 V w stałym i obniżyć go do pewnej wartości określonej przez cechy zastosowanego modelu devaysa. Jeśli przeanalizować dane prezentowane w przypadku ładowania i nie widać wejścia / wyjścia. Dla właściciela, który jest zainteresowany w jaki sposób szybko naładować telefon, najcenniejsze dane przedstawiono w drugiej linii. Na przykład, może to być "5 V / 300 mA". Co to oznacza? Pierwsza liczba oznacza outputted napięcie. W zdecydowanej większości ładowarek na nowoczesnych telefonów komórkowych jest zawsze równa pięciu woltów. Odbywa się to na zgodność z normą komputera USB, w którym umieszczono tylko te 5 V.

Teraz każdy wie, jak naładować telefon bez ładowania – wystarczy podłączyć go do odpowiedniego portu jednostki systemowej lub USB laptopa. Ale drugi Number – prąd, wydane przez jednostkę ładowarki do telefonu czasu. W zależności od modelu ładowarki, wartość ta może wynosić od 300 mA do 1,2 A. Dla tych, którzy nie chcą czytać o tym, jak naładować telefon szybciej, może być wskazane, aby po prostu wymienić ładowarkę na to, w którym obecny jest większa niż " rodzimy ".

Wzmacniacze i bateria

Cechą charakterystyczną każdej baterii jest jego pojemności elektrycznej, wskazuje na ilość zakumulowanej energii elektrycznej. Na przykład, akumulator o pojemności 1 ampera po całkowitym rozładowaniu można przywrócić do stanu pierwotnego przez 1 godzinę pod warunkiem, że prostownik dostarcza prąd do niej 1 A. W związku z powyższym, ładowanie wydający 300 mA, do ładowania akumulatorów w ciągu około 3 godzin. W tym przypadku wydajność jest zwykle podano w watach, a nie miliamperów. Dowiedz się prąd baterii może być po prostu podzielenie napięcia zasilającego. Wydawałoby się, aby zastąpić niskiego prądu ładowania wystarcza na bardziej wydajne – i nie można myśleć o tym, jak naładować telefon szybciej. Jednak to nie przynosi rezultatów we wszystkich przypadkach.

Opis wymiany ładowania

Zdarza się, że ludzie, którzy w tym samym czasie studiowali jak szybkie ładowanie „Android” (telefon), można usłyszeć, że jeśli zmieni „native” ładowarkę mały prąd do mocniejszego modelu, więc możliwe jest, aby obniżyć telefonu komórkowego. To stwierdzenie jest tylko częściowo prawdziwe. W nowoczesnych urządzeń łączności ruchomej Używane mikrokontrolera dostarcza prąd regulujący do wielkości baterii. Oznacza to, że jeśli „native” wyjść ładowania 300 mA, a został zastąpiony modelem 1 a, możliwe jest, aby spotkać sytuację, gdy kontroler ograniczy prąd przychodzące do 300 mA. Różnica w tym przypadku jest rozpraszana w postaci ciepła. Z powyższego wniosku: gdy telefon zaczął się bardzo gorący po wymianie ładowarki, a następnie za pomocą tej prostej metody, należy odmówić.

Użyj zaktualizowaną wersję

Ci, którzy są zainteresowani w jaki sposób można szybko naładować telefon, należy wiedzieć, że w świecie techniki komputerowej , istnieją dwa standardem Universal Serial Bus – USB 2.0 i 3.0 (starsze wersje są prawie nigdy nie występują). Jedyna różnica polega na ilości prądu, które mogą być przekazywane za pośrednictwem odpowiedniego portu. W drugiej wersji jego wartość sięga 500 mA. Ale w nowej wersji 3.0 zostały zmienione nie tylko prędkość wymiany danych, ale również obwód zasilania, dzięki czemu możliwe jest przejście przez port USB jak 900 mA. Tak więc, jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych opcji jak naładować telefon bez ładowania – jest to telefon komórkowy, aby podłączyć do portu USB 3.0 komputera i obserwować proces napełniania baterii. Ponieważ port sam w normach zewnętrznie identyczne, aby określić, gdzie zalecaną instrukcją użyć do płyty głównej lub laptopa. Producenci niektórych gniazdo nową, trzecią wersję są podświetlone na kolor, ale jest to raczej wyjątek. W zasadzie, metoda ta jest podobna do ładowarki zastępczej na bardziej wydajne.

Skorzystaj z możliwości oprogramowania

Każdemu, kto szuka skutecznego sposobu, aby naładować telefon szybciej, może być wskazane, aby przejrzeć instrukcję na płycie głównej komputera. W wielu nowoczesnych rozwiązań producentów okazją do szybkiego ładować baterię telefonu komórkowego akumulator. Na przykład Asus oferuje opatentowane technologie, dumnie zwane AiCharger. Chociaż nie ma nic rewolucyjnego o nie, to nadal działa. Wystarczy tylko sprawdzić odpowiednią aplikację i podłączyć telefon do portu. W tym przypadku prąd płynący przez wzrasta do 1-1,2 terminali Podobny mechanizm jest proponowane i spółki „Gigabyte”. Płyty z rozszerzeniem cechą producenta do bieżącego portu nazywany jest On / Off Charge (czasami 3x USB Power Boost). Jednak, gdy telefon będzie musiał być podłączony do określonych złączy, które są określone w instrukcji. Te cechy są takie same użyteczność utraty łatwą wymianę ładowarki.

Kupić specjalny kabel USB

Każdy wie, co wygląda jak standardowy Uniwersalnego kabla magistrali szeregowej. Jednak właściciele zewnętrzne dyski twarde i napędy są znany zmodyfikowany kabel USB w kształcie Y. literą na jednej stronie drutu jest wtyczka, która łączy się z urządzeniem (telefon, CD-drive), a z drugiej – dwa złącza należy podłączyć do wolnego USB złącza na komputerze. Tutaj jest rodzajem „tee”. Podczas korzystania z prądu outputted niemal się podwoiła. Oznacza to, że na USB 3.0 jest teoretycznie możliwe, aby uzyskać 1800 mA. Wadą tej metody jest to, że ładowanie nie każdy ma Y-kabel pod ręką.

Wyłączyć urządzenie

Są to bardzo skuteczne rozwiązanie, jak naładować telefon szybciej. Wielu właścicieli telefonów komórkowych nie jest całkiem poprawne obciążyć elektronicznego asystenta. Przyspieszyć ten proces może po prostu wyłączyć zasilanie telefonu podczas ładowania akumulatora. Czasami to daje niemal dwukrotne skrócenie czasu podróży.