750 Shares 3347 views

Nokia 2610: opis menu

Bohaterem tego artykułu nie będzie chłodzić nowoczesny smartfon i niezwykle prosty telefon – Nokia 2610. Opis będzie się składać z przeglądu konstrukcji obudowy, wydajność baterii, oprogramowanie wyświetlacza.


Wybierając telefon komórkowy

Każdy człowiek dąży do nabycia najnowszych osiągnięć gadżetów. Sugeruje to, że w chwili obecnej ludzkości jest silnie uzależniona od technologii. Jednak, wbrew przewidywaniom, stare telefony komórkowe nie całkowicie wyjdzie z użycia. Są one teraz można znaleźć w rękach użytkowników. Z reguły taki wybór nie wpływa na inną przyczynę. Przede wszystkim, dzisiejsze smartfony nie można uznać za wiarygodne, gdyż nawet najdroższe elementy nie mogą pochwalić się wielkim okres żywotności akumulatora. I, na przykład, Nokia 2610 działa bez ładowania przez co najmniej 7 dni.

Proste telefony komórkowe są w stanie wykonywać dość ograniczoną listę zadań. Składa się tylko z możliwości komunikacyjnych. To jest wysyłanie wiadomości SMS (odbiór / wysyłanie) oraz połączenia. Ponadto, nie zaszkodzi zwrócić uwagę, że takie urządzenia są dobrej jakości i trwałości.

Nokia 2610: krótka charakterystyka

Producent pozycjonuje ten model jako młodości. To odnosi się do jednostki budżetowej, tak że czas uwalniania stał się dość popularny. produkcja telefon zaczął w 2006 roku. Potem telefony fińskiej firmy byli u szczytu popularności.

Co same cechy wyróżniają Nokia 2610?

 • Typ nadwozia: batonika.
 • Waga: '91
 • O wymiarach 104 x 43 x 18 mm.
 • Standard komunikacji: 900/1800 (2G).
 • Autonomia: bateria na 970 mAh.
 • Funkcje ekranu: 128 x 128 pikseli.
 • dzwonki: 24-tone dzwonki dzwonków.
 • Podstawa: Series 40 2nd Edition.

Cechy konstrukcyjne

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, patrząc z tego telefonu – zwartość. Dzięki zoptymalizowanych wymiarach, wszyscy użytkownicy, bez wyjątku, twierdzą, że urządzenie jest bardzo wygodnie leży w dłoni. Użyj go wygodnie. Co do wagi, urządzenie można bezpiecznie nosić nie tylko w torebce, ale także w kieszeni spodni lub koszuli.

Zewnętrznie, telefon Nokia 2610 wygląda całkiem elegancko. Obecnie jednak jego konstrukcja może być wywołana w stylu retro. Wszystkie funkcje ciała widać uniwersalność, dzięki czemu korzystanie z gadżetu nie tylko kobietą, ale to młody człowiek. W kategorii wiekowej nabywców jest również żadne ograniczenia. Projekt jest wyjątkowo dobrane optymalnie producentem. Wyraźnie widoczny przytrzymujące i zwięzłości. Geometria formy jest połączone całkowicie i wlewa się do ogólnej koncepcji.

Projektanci wykorzystali technikę akcentowania. W tej roli, reprezentowana przez ramy, oprawy ekranu. Ciemny kolor wybrany do wystroju (czarny). Aby uniknąć nierówności i niezręczności, producent wybrał lekko łukowaty kształt krawędzi i narożników. Cała konstrukcja składa się z wkładki, które są wykorzystywane do kontrastu. Ten rodzaj marketingu kurs, przyciągnął uwagę kupujących. Na półkach trzech rozwiązań kolorystycznych zostały zaprezentowane w czasie sprzedaż: czarny (klasycznej) i dwa sumaryczne – szaro-fioletowym i srebrnym grafitu.

klawiatura

Kontrolować fiński telefon komórkowy prowadzone przez klawiaturze przycisk. Wykonana jest z tworzywa sztucznego. Reprezentuje ona dwie jednostki. Pierwszy – klawisze. Ich ilość (4), położenie tej normy. Pięć-kierunkowy joystick. Środkowy przycisk pozwala wejść do menu. Strzałki umieszczone na chromowaną ramką. Mogą być zaprogramowany na szybki dostęp do dowolnej funkcji, na przykład, wybrać melodię na wezwanie lub zmienić czas alarmu.

cyfrowy blok tradycyjne przyciski mają kształt prostokątny. Ich wymiary są standardowe. Lokalizacja – przylegająca do siebie. Jest światło, które jest dobrze przydziela wszystkie symbole drukowane na przycisku. Według właścicieli większościowych, komentarze na klawiaturze nie działa. Skok klucz jest miękki i łatwy do druku, są one szybko aktywowane bez fałszywych kliknięć.

złącza

Aby móc w pełni wykorzystać możliwości urządzenia Nokia 2610 deweloperzy powinni uznać, że istnieją ważne złącza. Pierwszy – do podłączenia ładowarki. Jego model – Nokia ACP-7. Istnieje również możliwość korzystania z pamięci drogowego. Dużą zaletą jest dostępność gniazd audio. Gniazdo posiada standardowy typ – „mini-jack” Służy do podłączenia zestawu słuchawkowego. Jednak kupujący powinien mieć świadomość, że słuchawki nie są dostarczane w zestawie, więc trzeba je zakupić osobno.

Na ciele widać portu do podłączenia kabla łączącego telefon z komputerem. Taki sposób jest wykorzystywany w transmisji danych. Również dostępne, a specjalny łącznik, ale koncentruje się wyłącznie na smyczy inżynierskiej. Zazwyczaj ta metoda połączenia jest konieczne tylko, aby zmienić firmware.

pokaz

Niewielki rozmiar wyświetlacza nie dziwi, jeśli chodzi o tonowego telefon. Zwłaszcza wtedy, gdy urządzenie jest produkowane dziesięć lat temu. W obronie tego modelu, na przykład, że smartfony podczas gdy po prostu nie są wykonane z dużych ekranów dotykowych.

Z czym wyświetlane są informacje graficzne w fińskim telefon z indeksem 2610? Wyświetlacz wytwarzane przez przestarzałych technologii, która opiera się pasywny STN osnowy. Rozdzielczość obrazu krytyczny mały – zaledwie 128 x 128 pikseli. Funkcja ekranu jest niskie zużycie energii i niski koszt.

Aby mówić o jasności obrazu i braku zboża jest co najmniej niewłaściwe. Matryca może odtwarzać tylko 65.000 kolorów, co wskazuje na niski wskaźnik oddawania barw. Na ulicy, aby zapoznać się z informacjami jest prawie niemożliwe, ponieważ bezpośrednie działanie promieni słonecznych ekran jest odbicie.

Krótka informacja o akumulatorze

Nokia 2610 Samodzielne działanie odbywa się za pomocą wymiennego akumulatora (model – BL-5C). Jest on oparty na technologii litowo-jonowego używane. Pojemność można bezpiecznie założyć, że duża, ponieważ jego pojemność wynosi 970 mAh. W trybie gotowości telefon nie trzeba ładować około 15 dni. Producent w instrukcji wskazuje, że rozmowa z baterią rozmówcy działa 3 godziny.

Biorąc pod uwagę, że typ baterii jest wymienny, w przypadku pęknięcia lub uszkodzenia jej telefon może zostać usunięty i zastąpiony nowym. trzeba będzie otworzyć zamek z tyłu okładki. Po ledwie słyszalnym kliknięciem panelu mogą zostać usunięte. Pod baterią w specjalnej niszy z rowków.

menu

Nokia 2610 to typowe menu dla urządzenia pracującego na Series 40 2nd Edition. Jest on wyświetlany jako ikona wielkości 3 * 3. Menu składa się z standardowym zestawem opcji. Należą do nich następujące elementy:

 • Książka adresowa – jedna pozycja w pamięci można zapisać do pięciu numerów.
 • Wiadomości – użytkownik ma możliwość nie wysyłać tylko powiadomienia tekstowe, ale również z zawartością plików multimedialnych.
 • Połączeń – menu w telefonie, w tym informacje o przychodzących, wychodzących i nieodebranych połączeń. Tutaj można również zobaczyć ich trwania.
 • Ustawienia – kontroluje wszystkie dostępne opcje (dzwonki, motywy i tak dalej).

Oczywiście, nie bez takich elementów menu jak „Aplikacje”, „Galeria”, „Organizator”.