223 Shares 7228 views

Telefon Nokia 3250: Informacje, opinie i referencje

Wśród gamy Nokia obecnego i telefon muzyczny Nokia 3250 XpressMusic -. Urządzenie posiada 2-megapikselowy aparat, wbudowany w radio, z systemem Symbian 9.1, wsparcie dla kart pamięci microSD, a także szeroki asortyment akcesoriów.

W tym czasie Nokia uruchomiła prawdziwą pokusą dla fanów muzyki i dla wszystkich tych, którzy są skłonni do zakupu przedmiotów, które wywołują podziw innych. Powyższy smartphone zastąpił słynnego modelu 3230, powtarzając jego klawiatury i design. Niemniej jednak, warto zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny szczegół. Nokia 3250 – nie jest tylko kolejnym przykładem sukcesu serii wziąć urządzenie, aby dodać trochę koloru i kilka nowych funkcji i zacząć sprzedawać go jako nowy model " Ten gadżet – pierwszy telefon na rynku, wyposażone w Symbian OS 9.1, i to mówi wiele.

Wielkość i wygląd

Jak wynika z opinii użytkowników, urządzenie wygląda całkiem blisko. Obiektywnie, rozmiary 104 x 50 x 20 mm i masie 115 gramów zapobiec zwartą połączenia telefonicznego.

W każdym razie, Nokia 3250 – nie jest inteligentny telefon, można łatwo nosić w kieszeni. Jak wynika z uwag użytkowników, najbardziej popularny jest kolor różowy wariant urządzenia. Dla tych, którzy uważają, że jest zbyt jasny lub niegodne zamontować jeden z trzech innych opcji – zielony, czarny lub srebrny.

architektura

Jakość wykonania telefonu jest przedstawiony na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie składniki powłoki są połączone bardzo dobrze i sprawiają wrażenie bardzo dużej wytrzymałości. Innymi słowy, Nokia 3250 – jeden z najlepszych na rynku telefonów komórkowych w kategorii bezpieczeństwa. Boki urządzenia, w tym te, które należą do dolnego odcinka obrotową wykonaną z metalu. Obejmują one wszystkie części ciała tak mocno, że przypadkowe uszkodzenie jest niemożliwe. Z drugiej strony, jeśli zapytać, w jaki sposób demontować Nokia 3250, możliwe jest, aby poświęcić dużo czasu.

Jedynymi elementami, które „łamią” stronę metalowej telefon – czapki Pop-Port, złącze ładowarki i zatrzask na tylnej okładce. Pop-Port pokrywa wykonana jest z twardej gumy i zawiera logo firmy. Niemniej jednak, że nie jest dobrze przymocowany, a to jest jeden z głównych wad smartphone. Nokia 3250 – telefon muzyczny, który wymaga częstego używania słuchawek wtykowych, oraz konieczność regularnego zdjąć pokrywę znacząco zmniejsza wszelkie użycie plusy.

Tylny uchwyt pokrywy może być otwierane przez naciśnięcie wspomniany zatrzask umieszczony w dolnej części, które wyglądają jak prostokątnego obszaru. Tylna okładka ma ogromny błyszczący Nokia logo. Gdy pokrywa jest usuwana, widać akumulator Li-Polymer BP-6M, która jest znacznie większa niż inne telefony dostępne w serii 60. Twórcy oficjalnie ogłosił Nokia 3250 245 godzin pracy (bateria ma pojemność 1100 mAh) o czas czuwania do 180 minut czasu rozmowy. Jak można zauważyć z opinii użytkowników, jedno ładowanie akumulatora wystarcza na 10 godzin słuchania muzyki.

pokaz

Niestety, twórcy Nokia nie są wykorzystywane w tym modelu wyświetlacz QVGA. Nic się nie zmieniło w porównaniu z Nokia 3250, wyświetlacz jest jednak teraz wyświetla 262 tysiące kolorów. Wszystko inne jest takie samo – rozdzielczość 176 x 208 pikseli, na powierzchni 35 x 41 mm.

W porównaniu z innymi modelami Nokia z Symbian OS w wersji 9.1 przynosi szereg innowacji, takich jak większej liczby ikon i znacznie mniejszą czcionką, co wydaje się wymagać wyższej rozdzielczości niż ma Przewidywalne model.

zarządzanie

Przyciski sterujące znajdują się bezpośrednio pod wyświetlaczem. Oprócz dwóch klawiszy kontekstowych i parę czerwonych i zielonych przycisków kontrolujących połączenia, istnieje kilka innych klawiszy zapożyczone z wcześniejszych smartfonów z Symbian OS:

  • Kluczem do uzyskania dostępu do menu głównego i kierownika aktywacyjny do uruchamiania programów.
  • Ołówek z schowka.
  • Korekta przycisku reset.
  • Główne przyciski sterowania.

Srebro jest głównym urządzeniem joystick. Kliknięcie na niego za każdym razem trzeba potwierdzić swój wybór. Jak wynika z opinii użytkowników, joystick jest dość trudna do opanowania. Przyzwyczajenie się do pracy z nim nie jest niemożliwe, ale, oczywiście, wymaga wysiłku. Klucze korekcyjne są zbyt małe, więc jest to prawdopodobnie błędne naciskając niewłaściwy przycisk. Ponadto, niektóre informacje zwrotne użytkownika zawiera wskazanie, że czasami po błędnym naciśnięciem klawisza nie włączyć telefon Nokia 3250. ekran biały i inne problemy nadal restart.

innowacyjne funkcje

Alfa-numeryczną klawiaturę Nokia 3250 jest bez wątpienia najbardziej atrakcyjną częścią telefonu. Warto pamiętać, że Nokia N90 była jedynym modelem Nokia którego parametry to element „mieszkań z segmentu obrotowego.” Jednak podobne cechy konstrukcyjne i Nokia 3250. Poza tym segmencie obrotowym standardowa klawiatura posiada również 2-megapikselowy aparat oraz cztery przyciski sterujące dla wbudowanego odtwarzacza muzycznego.

Na dnie urządzenia obraca się w jednym kierunku, pod kątem 90 ° w drugim kierunku – 180 ° C. może on być obracany w czterech cyklach. Mocowanie w każdej z nich dołączony jest jasny i przyjemny stłumionym pop. Oprócz wykonywania określonych funkcji zewnętrznych poglądów obrotowymi są również bardzo interesujące i przypomina słynnej kostki Rubika.

klawiatura

Klawisze alfanumeryczne działają bardzo dobrze. Warstwa gumy zapewnia doskonałą przyczepność między nimi i palców użytkownika. Klawiatura jest dobrze zaprojektowany, aby można było wprowadzić tekst na bardzo dużą prędkością. Wszystkie wyposażone są w podświetlane klawisze z białym odcieniu. Jednakże, po lewej stronie z podświetlanymi przyciskami wydawać się nieco mniejszy niż po drugiej stronie klawiatury. Na ogół jednak, Nokia 3250 podświetlenie może być określona powyżej średniej.

Po włączeniu do lewego boku samej klawiatury, można zobaczyć obiektyw. Ta pozycja jest idealna do autoportretów. Aparat jest aktywowane z głównego menu. Po włączeniu klawiatury całkowicie na własną rękę, aplikacja aparatu rozpoczyna się od siebie. Po włączeniu go do 360 ° C, widać cztery przyciski, które są wyposażone w automatyczne oświetlenie. Kontrolują odtwarzacz muzyczny.

niekompatybilne aplikacje

Nokia 3250 firmware, który różni się od poprzednich modeli, jest to pierwszy smartfon z Symbian OS wersja 9.1. Pochodzi z wielu innowacyjnych funkcji, ale również z jednej bardzo istotnej wady: platforma nie jest kompatybilny ze starszymi aplikacjami. Jak mówią opinii użytkowników, podczas próby zainstalowania kilku programów do telefonu za każdym razem można zobaczyć jeden i ten sam komunikat o błędzie „Pobieranie nie jest obsługiwany.”

Takie ograniczenie komplikuje sytuację, gdyż producenci programu będzie teraz przygotować nowe wersje swoich produktów, podczas gdy użytkownicy będą spędzać zbyt dużo czasu na poszukiwanie nowych wersjach pobrać je, pre-rejestracji, i tak dalej. D.

W środkowej części wyświetlacza widać ogólny aktywnego trybu gotowości, który po raz pierwszy pojawił się w Nokia 6681. Nokia 3250 ma sześć ikony szybkiej aktywacji często używanych programów (zamiast pięciu w poprzednich modelach). Wszystkie ikony można dostosować do preferencji użytkownika. Poniżej tego panelu można zobaczyć wydarzenia dnia w kalendarzu, lub pierwszym przypadku następnego dnia. Liczba niedokończonych zadań, nazwa pliku w formacie MP3 (jeśli niedawno grał), a także jako składnik RF / stacji (jeżeli radio było aktywne) są wyświetlane w tym samym obszarze. Ponadto, wszystkie jednostki wymienione powyżej są aktywne, to znaczy poprzez ich oznakowanie, można od razu przejść bezpośrednio do kalendarza, menedżera zadań, odtwarzacz MP3, radio, itd. D.

Jest jednak jedna wada. Wszystkie zadania są wykonywane w aktywnym trybie gotowości, sterowany przez joystick, który ogranicza funkcjonalność. Mogą one być wyłączone, aby szybko otworzyć często używanych aplikacji. Niemniej tryb gotowości jest wyłączony. W tym przypadku, Nokia 3250 wygląda jak stary smartphone.

menu opcji

Menu główne jest wyświetlane w standardowej formie – w postaci ikon. Początkowo wszystkie smartfony mają cechy macierzy 3×3. Nokia 3250 posiada cztery z nich. Menu jego matryca składa się 4 rzędy i 3 odcinków.

Menu może być wyświetlane na liście elementów. Ikony reprezentują różne aplikacje i może być ukryte w folderach do pierwszego poziomu menu. przydzielone one również potrzebę użytkownika, tak często używane aplikacje są wyświetlane w górnej linii.