655 Shares 2334 views

Estrela Mountain Dog Mountain lub portugalski Owczarek Breed Opis

Pies pasterski ras znany wielu. Ale nie każdy zna egzemplarz, który zostanie opisany w artykule przedstawiono poniżej. Ten wspaniały pies jest bardzo popularne w Portugalii. Nazwa kraju znalazło odzwierciedlenie w nazewnictwie rasy. Jest portugalski góra (eshtrelskoy) Shepherd. Poza granicami kraju jest bardzo rzadkie. U psów tego typu krew mastif hiszpański. Należy zauważyć, że wyraz oczu tych psów się niezwykle żywy i inteligentny. Przez kilka stuleci Estrela Mountain Dog – jeden z najlepszych pomocników ludzi.

Z historii tej rasy

Rasa na Półwyspie Iberyjskim jest najstarszym. Te psy są potomkami Molosser azjatyckiej. Należą one do grupy mastiffów. Krótko mówiąc, mają dość bogaty rodowód. Podstawowe przodkowie – Asian Psy, Mastif hiszpański i Roman Molosy.

Shepherds były hodowane w Portugalii w okresie średniowiecza. Początkowo były one używane do przewozu ładunków, chronić ludzi i zwierzęta przed drapieżnikami. Nazwali te portugalskie owczarki. Z biegiem czasu, ze względu na naturalną selekcję, wrodzone cechy psów jest znacznie lepsza. Shepherd zagrał doskonałych strażników.

Stało się to, oczywiście, dzięki pracy hodowców. Pracowali ciężko, przywracając wygląd. Rasa może po prostu zniknąć na zawsze z powierzchni ziemi, jeśli nie włożyli wysiłku i starań. Niedawno jej przedstawiciele pojawiają się na wystawach. Szkolenie dla psów Society Estrela Mountain Dog pozostawały nieznane przez długi czas. Wiemy o nim prawie w XX wieku. W 1934 roku średnia rasa zwana Estrela Mountain Dog został przyjęty.

Rasa Opis: wygląd swoich przedstawicieli

Ten pies jest harmonijnie składzie. Jego ciało jest mocne, suche nogi, chociaż pies wygląda dość zwarty. Wysokość w kłębie dla suk 65 cm na średniej, a u mężczyzn – 68. Jak ciężki jest przedstawicielem tej rasy? kobiety Masa ciała waha się od trzydziestu do czterdziestu kilogramów, mężczyźni – od czterdziestu do pięćdziesięciu. Głowica tych zwierząt dość szeroki, mocny, wielki i silny. Wiszące uszy. W razie potrzeby mogą ich powstrzymać. Chociaż, jeśli pozostaje w swojej naturalnej postaci, te psy będą wyceniane wyżej.

kieł szyi prosto, gruby, ale krótki. Kufa nie jest skierowany. Jego długość nosa stopniowo i nieznacznie zwężone. Wargi rasy są duże, szczelnie zamknięte, jasno określone. Zęby mocno obsadzone mocno zamknięte. Są białe i mocne.

Portugalski Mountain Shepherd jest ledwo zaznaczone brwi. Oczy tej rasy są średniej wielkości, posadzone poziomo. Ich kształt – owal. Powieki przylegające do nich. Jaki kolor oczu z Estrela Mountain Dog? Z reguły jest ciemno bursztynowy. Łapy w tych psów proporcjonalne, grube palce. Między paliczków i klocków ma bogatą pokrywę z wełny. Na tylnych nogach mogą być pojedyncze lub podwójne wilcze pazury.

psy szorstki, twardy, gęsty, lekko faliste albo gładkie wełny. Ogon rasy długości, nie zamocowane, gruba, w kształcie zakrzywionego szabli. Na końcu jest on owinięty w haku.

Na płaszczu ogona tworzy pióropusz, a na nogach – holowania. Czasami głowy na szyi tworzy gęsty kołnierz. A co mają podkład rasy? Krótki, ale gęste. Na korzeniach drobnych włosków splecionych z grubszej. Rasa ta posiada dwa rodzaje. Pierwszy – krótkowłosa. Niestety, praktycznie zniknął. Po drugie – Collie. Jeśli chodzi o kolor, to może być pręgowane, płowe, szary i wilka. Dla przedstawicieli tego rodzaju znaki są darmowe, łatwe przemieszczanie. Średnio, ich średnia długość życia jest wiek trzynastu.

Charakter eshtrelskih Shepherd: jaki temperament mają te wspaniałe psy?

BOB – odważny, bardzo energiczne zwierzęta. Mają poczucie własnej wartości. Te psy są szybkie reagowanie na różne bodźce. Tych psów sprawiają wielkich strażników ze względu na ich subtelnym instynktem. Te psy są posłuszne, spokojny i uczynny. przedstawiciele rasy są głęboko przywiązani do dzieci. Na zewnątrz, te psy są ostrożni, czasem nawet wrogie.

Estrela Mountain Dog jest bardzo lojalny do ich właścicieli. Taki pies doskonale objawia się jako strażnik. Reakcja po prostu śmiertelnie poważnie – widząc żadnego niebezpieczeństwa zagrażającego właściciel, zwierzę natychmiast dać montażu odpalenie napastnik. Ze względu na fakt, że psy są niezależne, mogą być trudności w edukacji. Shepherd, są bardzo lubi wolność, mogą nawet wyjść z domu. potrzebuje „silnej ręki” do nauki.

Pielęgnacja rasy

Jak dbać o psa? Długowłosa Estrela Mountain Dog wymaga regularnego czesania. Szczególną uwagę należy zwrócić na ten proces podczas sezonowego linienia.

Psy te mogą i powinny być okresowo kąpieli. Powinien on być wykorzystywane do tego celu specjalnych środków przeznaczonych dla psów z długimi włosami. Karma pies może być zarówno naturalne produkty i gotowe jedzenie jest dobrej jakości.

Szkolenie rasy

Bardzo inteligentny, ale uparty Estrela Mountain Dog. Szczenięta są dobrze wyszkoleni, szkolenia psów niezbędne do przeprowadzenia delikatnie ale stanowczo. Pies tej rasy będzie od pierwszych dni, aby zrozumieć, kto jest szefem w tym domu. Jest on zobowiązany do czuć, że właściciel sobie z tym poradzić. W przeciwnym razie, może pokazać swoją silną wolę i niezależny.

Rasa potrzeba, aby w pełni rozwijać. Taki pies wymaga wczesnej socjalizacji. Podczas szkolenia właściciel musi wykazać, cierpliwości, wytrwałości. Konieczne jest również, aby chwalić i zachęcać Estrela Mountain Dog dla prawidłowego wykonywania poleceń. I pamiętaj: nie jest to pokój pies. Jest silny, mocny bestia, która jest dość trudna do opanowania.

Aktywność rasy

To nie jest odpowiedni do warunków miejskich psów. Estrela Mountain Dog potrzebuje codziennej pracy. Ona potrzebuje terytorium, które będzie chronić. Miejsce, gdzie mieszka i służy jako pies, trzeba bezpiecznie chronić. Jest to konieczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi wokół. Zwierzę nie pozwala na przekraczanie jej ziemia obcych.

choroba

Przedstawiciele tej rasy są dość dobre zdrowie. Takie psy są czasami problemy z żołądkiem. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłowej, zbilansowanej diety. Inną chorobą, która dotyka członków tej rasy – jest dysplazja stawu miednicy. Regurnye badanie przez lekarza weterynarii nie będą zbędne.

Estrela Mountain Dog: cena

Na jak długo można kupić szczeniaka? Cena zależy od wielu czynników. Na przykład, przez rodowodzie, lokalizacja tytuły rodzicem.

Dlatego niemożliwe jest, aby powiedzieć dokładnie, ile kosztuje Estrela Mountain Dog. Cena dla jednego psa o średniej trzydzieści tysięcy. Chociaż można znaleźć szczenięta jako droższe i tańsze. Najlepiej kupić psa w hodowli.

Wreszcie, mała

Jeśli podoba Ci pasterze hodować psy, pasterza i że zawsze będziesz zainteresowany. Pies ma wiele pozytywnych cech. Ale to jest odpowiedni dla osób o silnym charakterze, tak jak nią zarządzać nie jest bardzo łatwe. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup takiego piękne zwierzę, dobry zastanowić się, czy będzie w stanie poradzić sobie z tym.