100 Shares 8517 views

Co temperatura powinna mieścić się w kota i jak go zmierzyć?

Szczęśliwy jest właściciel, który jest ulubionym futrzany chetverolapy nigdy źle. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia, a jeśli zaneduzhalo zwierząt, bardzo często występuje choroba z gorączką. Fakt, że ten wzrost temperatury ciała, wiem, w ogóle, wszystko. Ale powiedzieć, że coś jest lepsze, byłoby miło, aby poznać zasady. A oto co temperatura musi być kot, nie każdy wie, że właściciele. Jest to normalny zakres jego wartości, a jego średnia wartość jest wyższa niż w przypadku człowieka. Oznacza to, że widzenie, na przykład, numer 38, nie trzeba się bać.


Co temperatura powinna mieścić się w kota, jeśli tak nie jest źle, to jest zdrowe? Wartości graniczne w zakresie od 37,8 do 38,9 ° C w przypadku jest powyżej górnej wartości granicznej, oznacza to, gorączkę. Dzieje się tak wtedy, gdy kot choroby zakaźnej, choroby reumatyczne procesów i udar słoneczny ciepła, nowotwory mózgu i innych dolegliwości.

Obniżenie temperatury ewentualnie w leczeniu chorób wirusowych u starszych zwierząt z niewydolnością nerek lub wątroby po znieczuleniu, wskutek urazu, krwotok, hipotermia.

Co temperatura powinna być w kota po urodzeniu? U noworodków spadła do 36,1 ° C, ale zwiększa się stopniowo w miarę ich powstawania. Przez wiele miesięcy ona osiągnęła już normy. Nawiasem mówiąc, w kociąt górna granica temperatury mogą osiągnąć 39,5 ° C

Jest jeden wyjątek od tej reguły jest, gdy zwierzę jest zdrowe dla dorosłych, ale może to być zmiana temperatury. Są to ostatnie dni ciąży, a dokładniej 24-36 godzin przed dostawą. Co temperatura powinna być kotem w tym przypadku? Ona spada o jeden stopień i będzie 36,8-38 ° C. Jest to jeden z istotnych oznak zbliża się poród.

Warunki pomiaru temperatury u kotów

Termometr rtęciowy:

 • Wstrząsnąć opuszcza się z kolumną;
 • Smar smarującym uruchomieniu urządzenia;
 • jest wkręcana w ruch odbytu do głębokości około 1,5 cm;
 • czekać 2 minuty.

Termometr elektroniczny:

 • obejmują;
 • smarować;
 • wprowadzić go w ten sam sposób;
 • czekać na sygnał audio.

termometr do ucha:

 • obejmują;
 • łagodnie wprowadzić końcówkę do ucha, głowica mocująca kota z drugiej strony;
 • czekać na sygnał.

Każde urządzenie z nich po użyciu należy przetrzeć alkoholem.

Jak mierzyć temperaturę kota, jeśli ona nie chce?

Jeśli zwierzę nie czuje się entuzjastą tego pomysłu i odporny więc oczywiście, że jest zagrożeniem dla właściciela lub lekarza weterynarii, trzeba podjąć działania, aby rozwiązać zwierzaka. Oto niektóre z nich:

 1. Można użyć koc lub ręcznik, zwijać w jego zwierzęcia.
 2. Specjaliści weterynaryjne naprawić koty rozciągające sposób: jedną rękę na skórę na ramieniu, z drugiej – przez tylne nogi i lekko rozpiętej ciała.
 3. Można przytrzymać głowę i ciało zwierzaka pod pachą, jedną ręką trzymać tylne nogi, z drugiej – do wprowadzenia termometr.

Co zrobić, gdy temperatura kota wynosi 40?

Takie pytanie często zadawane, przestraszony właścicieli lekarza w klinice weterynaryjnej. Dla człowieka, taki wzrost jest rzeczywiście bardzo ważny, ale nie dla kudłatego przyjaciela. Mimo, że termometr wzrośnie o jeden stopień już wskazuje na obecność gorączki i wszelkich chorób. Więc nie panikuj, ale też nie trzeba się wahać. Gorączka zwykle nie przychodzi sam, ale w towarzystwie innych objawów: kaszel, wymioty, biegunka, drgawki lub inne. Muszą zidentyfikować, zapamiętać lub rekord. Musisz wziąć kota do kliniki jak najszybciej. Kotka o temperaturze 40 wystarczy uważnie obserwować dziecko jest nieco wzrost temperatury i mogą być spowodowane, na przykład, zwiększoną aktywnością dziecka.