503 Shares 2920 views

Terier tybetański: opis rasy, charakter i zdjęcia

Klasyczny kudłaty pies w żaden sposób nie jest związana z terierów. Jeśli mówimy o pochodzeniu korzeni, ten pies jest raczej bliżej miniaturowego pasterza. Przywiezione z Indii do Anglii, pies natychmiast podbił serca brytyjskiej prim, a następnie oczarował całą Europę. W Rosji, długowłosy pies złapany na szybko, a teraz nie ma problemu, aby znaleźć hodowców tej rasy.


Terier tybetański: opis rasy

Pod dość długiej sierści kudłaty ukrywa małego psa średniej wielkości. Wysokość terier zwykle około 35-40 cm, ciężar chodzi o 13-14 kg. ciała zwierzęcia ma kwadratowy kształt, duże oczy, zwykle ciemnobrązowe. pies cechą wyróżniającą jest, oczywiście, jej grube i długie włosy, których kolor może wahać się od złoto-białego do czystej czerni. Uszy owłosione nieokreślony w kształcie litery V, wiszące. Psy tej rasy nie są przeznaczone do polowania, ale doskonała praca ze strażnikami domu.

charakter

Tybetański Terrier Rasa pojawiła się w Tybecie, więc nie dziwi fakt, że pies ma naturę bardzo spokojny i dobre maniery. W takim domowego zwierzaka dość mało wymagająca, jak to było pierwotnie wyprowadzane jako towarzysza i ludzkiego opiekuna. Uprawiane w surowym klimacie, pies jest dobrze tolerowane jakiekolwiek zmiany temperatury. Terier tybetański – wielkim przyjacielem stróża i pasterza.

Pomimo dobrodusznym wyglądem i dobrym charakterze, te psy są bardzo nieufni wobec obcych, i zawsze gotowy, aby chronić swój dom i wszystkich jego mieszkańców. Ale nawet jeśli zwierzę szczeka głośno, nigdy nie bite, ponieważ nie jest agresywny przez naturę. Oczywiście, jak każde inne zwierzę, szczenię od najmłodszych lat już wykazujące cechy charakteru. Wśród nich są zabawy dla dzieci i ponure malkontentów i po prostu „szkodniki”, ale przede wszystkim terier tybetański dysponuje dużym ciężką pracę i wielki trenować. Ten wierny zwierzęta, które są bardzo przywiązane do swoich właścicieli.

pochodzenie

Rasa ta ma bardzo bogatą i długą historię jej występowania. To z tych długowłosa rasy nastąpiło Dobryakov, obecnie znany jako Shih Tzu, Lhasa i spaniel tybetański. Początkowo „Tybetańczycy” zostały użyte wyłącznie jako pasterzy. Oni dobrze poradził sobie z dużych stad owiec. Ale w porównaniu z większymi mastifów miniaturowych terierów zaczął wydawać stosunkowo bezsilni, więc coraz udali się do klasztoru, aby chronić.

Było tradycja dać psa jako maskotka dla podróżnych.

Pojawił się zwierzę w Anglii

Albion – jest drugim po Indiach, gdzie został uznany za rasę. Terier tybetański został sprowadzony w 1926 roku przez dr Greig, który dosłownie zakochał się w przyjaznym psem. Słynny lekarz przyniósł od Indian Shores trzech przedstawicieli rasy. Do hodowli tych zwierząt było oficjalne, zarejestrowane psy jak Lhasa Terrier. Obecna nazwa Terier tybetański było 4 lata później, gdy na podstawie opisu indyjskiego klubu „hodowli” międzynarodowy standard rasy został przyjęty.

Skłonność do chorób

Podobnie jak większość zwierząt, chorób zakaźnych i podlega Terier tybetański. Opis rasy stwierdza, że pomimo wielkiej wytrwałości i dobrego zdrowia długowłosy dobroduszny warto robić coroczne szczepienia. W celu ochrony zwierzaka z ryzykiem choroby, konieczne jest, aby wykonać następujące złożoną wtrysku:

  • Zaraza.
  • Przez leptospiroza.
  • Z wirusowym zapaleniem wątroby.
  • Od parwowirusem jelit.
  • Przeciwko wściekliźnie.

Jest to minimalny zestaw obowiązkowych szczepień dla psów tej rasy.

W przypadku chorób dziedzicznych teriery nie są pochylone, ale od czasu do czasu zdarzają się przypadki:

  • Dziedziczna dysplazja stawu biodrowego.
  • choroby oka.
  • choroby neurologiczne.

pies rasy terier tybetański: opieki i konserwacji

Pomimo prostoty, pies wymaga pewnej opieki i prawidłowego odżywiania. Przede wszystkim jest to spowodowane, oczywiście, z sierści zwierzęcej. Aby pet czuć się komfortowo i dobrze wyglądać, trzeba dać mu czas i uwagę.

uwodzenie

Terier tybetański, którego zdjęcia można znaleźć na wielu stronach internetowych hodowców, jest właścicielem unikalnej struktury jego wełny. Ponadto, w zależności od gęstości barwy podkładu różnić. Jest to parametr ten określa się w przedziale, w którym trzeba czesać psa. Włosy falujące na wietrze działa terrier zwierzę robi dobrze. Zwłaszcza jeśli masz zamiar uczestniczyć w wystawach, będzie musiał ciężko pracować, aby zapewnić, że terier tybetański wyglądał naprawdę wyjątkowy.

Aby prawidłowo dbać o sierści zwierzęcia, trzeba kupić szczotki do masażu z metalowymi zębami. Dorosłych zwierząt powinny być szczotkowane przynajmniej raz w tygodniu. W rzeczywistości, im więcej będziesz korzystać z pędzlem, tym mniej czasu zajmie się tę procedurę, ponieważ wełna nie jest po prostu czas, aby zwinięte w matach. Ponadto, dobrze szczotkowane sierść pozostaje czysty dłużej. Pet grzebień następujący przebieg wzrostu włosów. W celu powleczenia bardziej giętki, może być nieco zwilżony wodą. Najpierw trzeba przeczesać końce, a następnie stopniowo bliżej do korzeni.

Niewątpliwie najtrudniejsze miejsca są nogi psa i brzucha, a także pachowych i pachwiny.

zabiegi wodne

Brudne włosy lepiej nie próbować się rozczesują. Jest to bardzo czasochłonne i długotrwałe, oprócz wniesienia niedogodności jako właściciela i zwierzęcia. Dlatego lepiej jest wstępnie umyć psa. Szampon jest wybrana na podstawie psa koloru, lepiej, aby uzyskać narzędzie, które nie podrażniają skóry zwierzaka.

Nałożyć szampon wystarczy płaszcz. Terier tybetański, troska, dla którego produkujemy, jest bardzo wrażliwy na skład mydła. Dlatego lepiej nie dotykać skóry zwierzęcia, nic nie pocierać. Wystarczy lekko spienić psa, a następnie spłukać szampon wodą.

Po zakończeniu obróbki wody wymaganej do zawijania terier ręcznik pochłania wilgoć. Nie zaleca się korzystania z suszarki do włosów, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na włosy. Kiedy zwierzę jest sucha, stanie się znacznie bardziej aktywny i wesoły.

Oczy i uszy

szczenięta terier tybetański są narażone na zwiększone łzawienie. Jest to zjawisko całkowicie naturalne, więc nie należy się tym martwić. Przyczyn tych objawów są proste: rosnące na twarzy dziecka włosy dostanie się do oczu i drażnić. Wraz z wiekiem przechodzi, ponieważ futro rośnie i spada w dół.

Jednakże, należy okresowo myć oczy Terrier jest. To jest wystarczające, aby zwilżyć wacika w ciepłej wodzie i słabo wrzała pocierać organy zwierzęcia od zewnętrznego naroża do nosa.

sprzęgła

Dobrze, jeśli terier tybetański ma zdolność do pracy na stałe pazury powierzchniowych i regranulatu. W celu uczynienia pies czuć się komfortowo i nie zaczęłam mieć problemy z paznokciami, to lepiej do cięcia wełny pod nimi (równo z klocków). Zaleca się również, aby wykonać długie pazury i przyciąć je, jeśli to konieczne. Dla tych celów, specjalne nożyce do paznokci sprzedawane w sklepach zoologicznych. Mają przewodników, więc nie przypadkowo zbyt dużo i nie zaszkodzi jej terrier.

Przyjrzyj się z pazurem: wyciąć tylko samą końcówkę, gdzie nie ma naczynka krwionośne.

zęby

Podobnie jak w każdej innej osoby, problemy z zębami naświetlone i psa. Terier tybetański dość często cierpi z powodu kamienia nazębnego. Pierwszy wygląda jak mała tablica na szkliwie i nie niepokoju, ale to takie formacje mogą prowadzić do bardzo poważnych problemów do jamy ustnej zwierzęcia. Zacząć dbać o zęby trzeba od pierwszych dni Terier tybetański szczeniaka do domu. Pamiętaj, aby kupić sklepu specjalnego dołu, który jest przeznaczony nie tylko dla rozrywki dla zwierząt, ale również do pielęgnacji jamy ustnej.

Jeśli tablica jest wciąż potrzeba do samodzielnego czyszczenia zębów psa. Wystarczy zwilżyć zwykły pędzel w przegotowanej zimnej wody i iść na terrier zębów. Lepiej jest zapobiegać powstawaniu kamieni jak pozbyć się z nich jest znacznie trudniejsze, a najprawdopodobniej będzie musiał zobaczyć się ze specjalistą.

żywność

Od bezpretensjonalny pies terier dieta nie różni się zbytnio od standardowego menu psa. Terier tybetański w Rosji stał się dość popularny. Przede wszystkim właścicielom świętować niesamowity charakter zwierzęcia, a drugi – jego prostota w żywności. Oczywiście, nie oznacza to, że zwierzę może mieć wszystko, co pozostało na stole. To musi być żywność w swojej diecie, zawierające minerały i składniki odżywcze. Szczególnie ważne jest, aby monitorować szczeniaka do jedzenia w prawo. Ustanowienie Nesmyshlenogo nadal nie rozumie, że może jeść, ale z tego co jest lepsze do powstrzymania.

Dzieci często lepiej karmić (do siedmiu razy dziennie) w małych porcjach, tak aby nie przejadać. Starsze psy jedzą mniej, ale porcje jednocześnie powinien być dłuższy. Po każdym posiłku należy umyć miski terier do niej nie wytwarzają szkodliwe bakterie i grzyby.

Oczywiście, nie możemy zapominać, że zwierzę powinno zawsze mieć dostęp do wody pitnej. Spragniony, zwierzę może zacząć szukać innych źródeł wilgoci.

Oprócz naturalnej żywności niezbędnej do zasilania specjalistycznego psa. Wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii lub hodowcę o co jedzenie terier tybetański kocha najbardziej. Opinie na różnych hodowców i producentów karm często różnią się, więc polegać na opinii biegłego, który można zaufać.

Nie jest konieczne, aby karmić taka sama przez długi czas, dieta powinna być zróżnicowana, wówczas pies nigdy nie będzie mieć problemów z włosami lub żołądka.

szkolenie

Jak wspomniano wcześniej, teriery tybetańskie doskonale wyszkolić powodu jego inteligencji i pomysłowości. Przy odpowiednim podejściu, pies może łatwo nauczyć się wszystkiego, co wymaga od właściciela. Ale nie należy zapominać, że pierwsze i najważniejsze terrier – to zwierzę, więc on musi pokazać, że jesteś liderem. Jeśli zwierzę zaczęło zajmować pozycję lidera, to będzie bardzo trudne do niego wpływ. W celu uniknięcia takich problemów, należy natychmiast uczyć zwierzaka na fakt, że, na przykład, może skakać na kanapie tylko za zgodą użytkownika. Jeśli zwierzę jest nieposłuszny, prikriknite go głośno i poważnie. Ale pamiętaj, każda kara powinna być natychmiastowa, gdyż w przeciwnym razie pies po prostu nie rozumie, co on skarcił.

Bić psa w każdym razie jest to niemożliwe, nawet niewinny klaps może skrzywdzić psychikę terier.

Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na maksymalną szczeniąt socjalizacji. Aby to zrobić, musi być wyświetlane na zewnątrz tak często, jak to możliwe, gdzie spotka się z innymi ludźmi i zwierzętami. Ma to zapewnić, że pojawienie się nieznajomego było dla domowych bodziec do zachowań agresywnych. Bardziej dorosły pies może zacząć trenować i trenować.

wniosek

Ustawienie sceny na Terier tybetański, można uzyskać nie tylko lojalnego przyjaciela, ale także wielki strażnik. Psy doskonale opanowane, a na obszarach miejskich, jak i na obszarach wiejskich. Niemniej jednak, ten pet koniecznie codzienne spacery i możliwość uruchomienia na zewnątrz. Czworonożny przyjaciel będzie doskonałym towarzyszem na jogging lub spacer w lesie. Psy myśliwskie, ta rasa nie nadaje, ale wszystko inne teriery się dobrze. Z odpowiednią dietą, aktualne szczepienia i środki ostrożności zwierzę będzie wesoły i szczęśliwy w nadchodzących latach. Jeśli planujesz uczestniczyć w wystawach, uważnie przeczytać międzynarodowe wymogi mają być spełnione przez Terier tybetański. medaliści zdjęcia pomogą zrozumieć, jakie parametry powinny być uważane za idealny pies rasy.