498 Shares 9461 views

Kim są pielęgnice papuga?

Wśród miłośników tropikalnych ryb są bardzo popularne małe pielęgnice papuga. Hodowla ich nie stwarza szczególnych problemów, co więcej, te ryby są w jasnych kolorach i łatwo odróżnić od płci. W przeciwnym razie są one nazywane „czerwona papuga pielęgnice”. Zazwyczaj ryby te są związane z krwiożerczych potworów, które atakują sąsiadów w akwarium, a także kopać i jedzą roślin wodnych. Ale opisane okropności, na szczęście, nie stosuje się do papugi.


Są najlepszym rozwiązaniem dla akwariów, w których siaduj viviparous rasbora lub characins. gupików Fry żyć pielęgnice nie jest niebezpieczne, o ile, oczywiście, nie zapomnij nakarmić drugich. Pielęgnice, choć szanuję ich terytorium, ale nie powoduje żadnych szkód dla innych mieszkańców domu stawie. Ponieważ glony pokryć je też nie przyciągają. W drodze życia przypominają papugi lamprologusov lub julidochromis, choć z bardziej pokojowego usposobienia.

Systematyka akcji ryb do gatunków i podgatunków w zależności od opcji kolorystycznych. Częściej teraz celownik nazwa pelvikahromis np pelvikahromis Pulcheria – dł. 8 cm Fish Niektórzy eksperci odróżnić pelvikahromis Kamerun – niemowlę ze złotą plecach.

zawartość

Parrot pielęgnice wolę wodę oczyścić starą odczyn lekko kwaśny lub obojętny, ale warto zauważyć, że słona woda lub lekko zasadowe również nie sprawia żadnych problemów. Podstawą ich pożywienia składa się z małych bezkręgowców, a także narosli alg. Zwłaszcza bezpretensjonalny i wszystkożernych pielęgnic papuga ryba. Powielanie z nich jest dość aktywny.

hodowla

Przez osiem miesięcy ryby stają się dojrzałe płciowo. W celu tarło, papuga pielęgnic znaleźć schronienie, Jaskinia, które mogą być skorupy orzecha kokosowego lub doniczki. Gdy samica może złożyć do 60 jaj. Dbać o potomstwo i żeńskich i męskich par, nie pozwalają się pożerają swoje dzieci. Fry pilnować długo, aż dorosną do 1 cm. Po tym, ryby są gotowe do następnego sprzęgła.

Rodzice pomagają dzieciom w poszukiwaniu pożywienia, vzmuchivaya ziemi, a czasami do żucia duże kawałki, jak utrwalonego cząstki są najkorzystniejsze pokarm dla narybku w przeciwieństwie do kurzu. Stada papug smażyć pod kierunkiem poszukiwań rodziców na żywność, która jest w postaci płytki lub pozostałości w glebie. Należy preferować w karmie cichlid infusoria, solanką krewetki, różne mikrokormam sztucznego pochodzenia.

Jeśli nie jest to wystarczająco duże pielęgnice domu akwarium, papugi mogą żyć w nim całą masę. Ale w tym przypadku konieczne jest, aby pamiętać, że jest to monogamiczne ryby, chociaż z kobietą mężczyźni dziwniejsze mieć także czas na odwołania. Podobno z tego powodu kobiety od mężczyzn chronić swoich rywali. W tych przypadkach, mężczyzna stara się trzymać z dala od samic dowiedzieć się relacji. Jest to samica papugi odgrywają ważną rolę w wyborze miejsc tarła, ponieważ są one bardziej zdecydowany i agresywny. Może dlatego, że jest to rzadkie gatunki ryb, w których kobiety mają bardziej spektakularny kolor niż mężczyźni.