478 Shares 7067 views

Jak schłodzić wodę w akwarium? metody chłodzenia

Gorące słońce świeci mieszkania, a wraz z nim i swoim akwarium. Daleko od wszystkich jego mieszkańców to tropiki spodoba. Dlatego właściciel będzie musiał myśleć o tym, jak chłodzą wodę w zbiorniku przed rozpoczęciem jako swoich ulubionych przegrzaniu źle. W rzeczywistości, wiele sposobów, aby to zrobić. Jeśli uważasz, że z wyobraźni i podejściu do biznesu, możemy znaleźć nowe i oryginalne rozwiązania. Jednak niech nam wszystko w porządku.

oprzyrządowanie

Jest to konieczność, która jest często zaniedbywane początkujących akwarystów. Jeśli masz ryby ciepłolubne lub zwykłych gupików, które normalnie przeżyć w zakresie temperatur od 15 do 30 stopni, można spać spokojnie. Ale zadziory i rybki przystanek jest, gdy temperatura wody wzrośnie powyżej 27 lat i tropikalna piękno czuć dobrze w temperaturach od 24 do 26 stopni. To nie wspominając ślimaki i roślin wodnych, które nie tolerują przegrzaniu. Tak więc, zanim myśleć jak schłodzić wodę w akwarium, konieczne jest zainstalowanie termometru.

Temperatura powyżej poziomu krytycznego

Alarm należy rozpocząć, gdy temperatura wzrasta powyżej 26 stopni. W tym przypadku, pilna potrzeba, aby zdecydować, jak schłodzić wodę w akwarium. W tym przypadku, jeśli urządzenia grzewczego istnieje ogromna ilość najróżniejszych kształtach i rozmiarach, niektóre z chłodnic są bardzo skromne. Na rynku istnieją praktycznie żadne oferty, które mogą ułatwić życie mieszkańców domu stawie.

Przede wszystkim matkom trzeba myśleć o tym, jak obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, w którym znajduje się akwarium. Do tego pasuje wszystkie sposoby. Idealnym rozwiązaniem byłoby nowoczesny klimat kontrola lub klimatyzacji. W tym przypadku nie trzeba już martwić się o temperaturę wody, poza tym, że być podgrzewana do stworzenia ciepłolubne. A jeśli nie ma klimatyzacji w pokoju, a słońce bezlitośnie bije w dół?

zamknij okno

Tak jak chłodny woda w akwarium jest trudne, staramy się stworzyć korzystne warunki do tego. Przede wszystkim można pamiętać o zasłony zaciemniające, które ukrytych okien. W ten sposób unika ogrzewania wody w akwarium w bezpośrednim świetle słonecznym. Jednakże, temperatura powietrza w pomieszczeniu jest nadal rośnie, a tym samym woda będzie ogrzewany.

W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są badania przesiewowe filmu w oknie i na samym akwarium. Idealne do tego błyszczącego materiału, który obejmuje wewnątrz worka-lodówki. Ekran ten pozwala chronić pokój i strona Kwiaty przed przegrzaniem, a jednocześnie wspiera normalne warunki życia ryb.

Pamiętając fizyka szkoła kurs

Mówiąc o tym, jak schłodzić wodę w akwarium w lecie, to należy przypomnieć, przy czym chłodzenie może nastąpić? To prawda, ze względu na parowanie. Aby skorzystać z tego mechanizmu, konieczne jest, aby owinąć akwarium gęstą wilgotnej ściereczki. Jako suszenia powinien być wilgotny ponownie. Parowanie będzie chłodzić ściany akwarium i można osiągnąć pożądany efekt.

pokrywa akwarium

Dowiedzieć się, jak do chłodzenia wody w zbiorniku, nie zapomnij o najprostszy sposób. Otwórz pokrywę i zwiększają parowanie. Ze względu na to, że temperatura wody będzie gwałtownie spadać. Jeśli martwisz się, że ryba może wyskoczyć, a następnie dokręcić górną cienką ściereczką lub gazą.

Drugi punkt – to akwarium lampy. W bardzo upałów należy je wyłączyć, ponieważ ogrzewa wodę siebie.

rozmiar ma znaczenie

Rzeczywiście, jeśli mówimy o tym, jak chłodzą wodę w zbiorniku w upale, to od razu nasuwa się pytanie, ile jest zagrożona. Mała pojemność w słońcu po prostu zaczyna się gotować, a zdarza się szybko. Jednak chłodna woda w nim o wiele łatwiej. Jeśli chodzi o pojemności do kilkuset litrów, jest trudniejsze do ogrzania taką maszynę, ale proces odwrotny będzie trudniejsze.

Znacznie bardziej stabilna temperatura utrzymywana jest w dużych akwariach. Gdzie mieszkańcy mają możliwość, aby przejść do dolnej warstwy, które nie nagrzewają się tak dużo, i czekać na intensywne ciepło. Dlatego też, jeśli nie są w klimatyzację, wybierz pojemność zbiornika nie mniej niż 300-500 litrów.

Częste zmiany wodne

Temperatura łazienka jest na ogół znacznie niższe niż w całej reszcie. Ciepło tu trzeba mieć kilka wiader wody do czasu sedymentacji. Dla reszty, zasada jest jasna. Obsada gorącą wodę ze zbiornika i dodać świeże. Jednak nagła zmiana może uszkodzić podwodnych mieszkańców. Jest zatem pożądane, aby wykonać część zamienną, 10-15%. Jeżeli istnieje możliwość, że taka procedura może być wykonywana co godzinę.

Napowietrzanie wody w taki sposób, aby zmniejszyć temperaturę

Dlaczego tak wielu doświadczonych akwarystów zaniepokojony emisji tak, aby szybko schłodzić wodę w akwarium? Przede wszystkim dlatego, że w wyższych temperaturach wody znacznie zmniejsza ilość tlenu rozpuszczonego w nim. napowietrzanie czyli podczas gorących dni są bardzo potrzebne i ważne. W tym przypadku, można użyć kilku sztuczek. Na przykład przesunąć filtr bliżej powierzchni wody, więc stworzył ruch. Jeśli masz zainstalowany filtr zewnętrzny, należy ustawić na flecie, wlać wodę na powierzchni wody. Kiedy pokrywa jest otwarta i będzie to wzrost wymiany gazowej zimną wodą.

Urządzenia na granicy fantazji

W rzeczywistości, dziś są już na akwarium systemu kontroli podtrzymywania życia. Nie ogranicza się do gorącej wody, regulacja jego twardości i miękkości, a także może być chłodzony, jeśli jest to konieczne. Dzieje się to za pomocą specjalnych zbiornikach, które stykają się z miedzianych rurek wypełnionych freon. Woda przechodząc przez nich stygnie. Ale takie systemy są zbyt drogie, aby być popularnym.

Akwarystów zazwyczaj wychodzą z ich sytuacja jest o wiele prostsze. oczyścić je z akwarium z pokrywą lampy i zainstalować na swoim miejscu fanów. można po prostu zabrać kibice i wysłać go na powierzchnię.

kostki lodu

W jaki sposób możemy uczynić chłodne lato herbatę? Rzucamy mu lód i cieszyć się jego smakiem. Tę samą zasadę można przyjąć, gdyby pojawiło się pytanie, jak do chłodzenia wody w zbiorniku samemu. Jeśli masz małe akwarium, po prostu bloki mróz i wyrzuca je do naczynia. Temperatura szybko spada, ale należy zachować ostrożność, gdy tylko woda nagrzewa się ponownie.

Jeżeli akwarium jest duża, taka metoda nie jest odpowiedni. Trzeba będzie kilka kilogramów lodu, aby znormalizować temperaturę wody. A dlaczego nie? Podejmuje torby z tworzywa sztucznego lub butelki z tworzywa sztucznego (2 litry), napełnia się wodą i zamrozić. Teraz ostrożnie umieścić na dnie zbiornika akwarium, a świadkami temperaturę. Pamiętaj, że duża ilość lodu jest bardzo szybko i mocno obniża temperaturę, więc być przygotowany do zatrzymania eksperymentu. Jest to najbardziej efektywny sposób. Ponadto, może to pomóc, jeśli odejdzie od dłuższego czasu, a na ulicy bardzo gorąco. Następnie rzuca torbę z lodem, zamknąć zasłony i iść o ich działalności.

użyć filtru

Jeśli masz zainstalowany filtr wewnętrzny, może stać się asystentem. Więc jak schłodzić wodę w akwarium własnymi rękami Najłatwiej za pomocą lodu, zamrożone w kostkach zamrażalnika, a następnie otwórz filtr. Od niego, należy usunąć ściereczkę i fakt, że jest on dołączony do. Zamiast tego, pojemnik jest umieścić lód. Woda jest w tym przypadku bardzo szybko chłodzony, dlatego ważne jest, aby monitorować temperaturę i wyłączyć filtra w zależności od potrzeb. Nie zapominaj, że w Wisp holowania żyją pożyteczne bakterie. Należy pozostawić pływać w akwarium, w przeciwnym razie można wysychają, i umrą.

podsumować

Jak widać, jest bardzo wiele sposobów. Można wybrać jedną z nich lub korzystać cały zestaw środków. To zależy przede wszystkim od tego, jak gorąco na zewnątrz. Jeśli pewnego dnia stał ciepło i dostał wiatr, potem najprawdopodobniej żaden z opisanych nie ma zastosowania. Ale jeżeli ciepło nie jest pierwszy tydzień, a dom czerwony gorący jak piec, trzeba pokazać cudów pomysłowości do ryb prawidłowo przeniesione latem tego roku.