514 Shares 5492 views

„TYLOZYNY”: instrukcje użytkowania i opinie Właściciele zwierząt

„Tylozyny” – makrolidy lek stosowany w leczeniu zwierząt gospodarskich i ptaków, a także psy i koty. Można go kupić w internecie, a apteki weterynaryjne. Lek sprzedawane w butelkach szklanych 5-100 cm3. Można kupić 5% lub 20% roztworu. Jest to lek „tylozyna” lepki żółty roztwór o charakterystycznym zapachu. Zgodnie z klasyfikacją GOST 12.1.007-76 lek ten należy do III klasy zagrożenia (umiarkowanie niebezpiecznych). Ten artykuł będzie zajmować się kiedy i jak korzystać z leków, „TYLOZYNY”. Instrukcje użytkowania powinny być obserwowane w leczeniu wymagane.

antybiotyki makrolidowe

Ten typ preparatów różnych złożonej strukturze pierścieniowej. Zasada działania jest blokowanie syntezy białka bakterii. Wskutek patogenu traci zdolność do wzrostu i namnażania. Jedną z kluczowych cech tej grupy leków jest względne bezpieczeństwo dla ciała i możliwość stosowania długoterminowego. Wszystko to w pełni odnosi się do leku „tylozyny”. Lek ten jest aktywny w stosunku do bakterii Gram-ujemnych, a jej część większości bakterii Gram-dodatnich.

Naukowcy prowadzili badania nad długotrwałego stosowania leku „tylozyna” w dawkach trzy razy wyższej niż terapeutyczny u cieląt, jagniąt i prosiąt. W rezultacie okazało się, że negatywny wpływ na zwierzętach, to nie ma nawet w takich ilościach. Kompozycja krwi doświadczalnej pozostały takie same jak przed naniesieniem leku (dodatkowo do podniesienia poziomu hemoglobiny). W trakcie badań, między innymi, nawet zwiększenie masy ciała zwierząt.

wskazania

Zobaczmy więc, lek „tylozyny” mogą być stosowane w niektórych przypadkach. Instrukcje użytkowania zostaną podane poniżej. Za pomocą tej leku do chorób, takich jak:

 • odoskrzelowe zapalenie płuc (bydło, świnie, koty i psy);
 • zapalenia sutka (RNC);
 • Dyzenteria u zwierząt;
 • zapalenie stawów;
 • enzootycznej zapalenie płuc;
 • róża świń;
 • Zakaźne bezmleczności u owiec i kóz;
 • zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa;
 • leczenie infekcji pooperacyjnych i po porodzie;
 • infekcje wtórne infekcje wirusowe.

Jakie leki nie mogą być używane w tym samym czasie?

Kiedy stosuje się w skojarzeniu z innymi lekami „tylozyny”, podróżniczych, który – gdy jest stosowany prawidłowo – od zwierząt przyjmujących są pozytywne, może stracić część swoich właściwości przeciwbakteryjnych. Nie należy go używać razem z następującymi lekami:

 • "Clindamycin";
 • "Levometsitin";
 • „Tiamulina”;
 • penicyliny;
 • „Linkomicyna”;
 • cefalosporyny.

dozowanie

Pokarmowego lek „tylozyny”, instrukcje użytkowania jest teraz i będzie podane, wchłania się bardzo powoli. Jednak wprowadzenie do krwiobiegu i szybko rozprowadzane we wszystkich tkankach. W związku z tym, że podaje się domięśniowo. Lek osiąga maksymalne stężenie w tkankach jednej godziny po wstrzyknięciu. Przed użyciem, lek jest podgrzewana do temperatury 20-30 ° C. Przebieg leczenia – 3-7 dni. Zastrzyki robią na co dzień. W tym przypadku dawka wynosi:

zwierzęta

5% roztwór (ml / 10 kg masy ciała)

20% roztwór

świnie

1.2-2.4

0,3-0,6

małych przeżuwaczy

KRS

Koty i psy

1-2

0,25-0,5

Nie można mieszać leku z innymi lekami w tej samej strzykawce. W przypadku, gdy masa ciała 10 kg świni i krowy lub byka – więcej niż 80 kg, 5% roztwór stosowanie jest niepraktyczne. W tym samym miejscu przeszywający leku zwierzętom nie da. Więc „tylozyny” dla kotów, psów i zwierząt gospodarskich.

On stoi na zewnątrz z krwi zazwyczaj z żółcią. U zwierząt jest wydzielany z zachodzi usuwanie mleka. Podczas pracy z lekiem należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny osobistej przewidzianej przepisami.

Przeciwwskazania

Więc teraz wiesz, kiedy i jak stosować lek, „TYLOZYNY”. Instrukcje użytkowania są podane powyżej. Teraz zobaczmy, jakie są przeciwwskazania.

Po pierwsze, nie można posiekać leku koni. Po drugie, często lek „tylozyna” powoduje reakcji alergicznej u świń. W tym przypadku, nie jest obrzęk, efektów układu oddechowego, świąd i odbytnicy wypadnięcie. Na zakończenie stosowania leków, objawy te znikają. U młodych świń, w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, to porażenia.

Mięso i mleko od zwierząt po aplikacji

Oczywiście, w trakcie leczenia tego środka nie może produkować uboju zwierząt. W przypadku, gdy z jakiegokolwiek powodu nie można uniknąć, mięso przetwarza się z mączki mięsno-kostnej. Użyj go do spożycia przez ludzi nie może być. Najwyższe stężenie leku w okresie leczenia, obserwuje się w przypadku raka płuca, wątroby, piersi i ścian jelitowych. Uboju na mięso może znajdować się tylko na końcu 8 dni po ostatnim wstrzyknięciu.

Mleko od zwierząt poddawanych leczeniu, a także nie może pić. To jest zwykle podawany do młodych zwierząt. Zmniejszenie stężenia leku „tylozyny” w mleku występuje tylko w czwartym dniu po ostatnim wstrzyknięciu. Od tego czasu, może on być spożywane.

cechowanie

Sprzedaż medycyna „tylozyny” dla psów, kotów i zwierząt gospodarskich w butelkach z ciemnego szkła. Przy zakupie należy zapoznać się z informacjami na opakowaniu. Nie powinno być zaopatrzone w następujące informacje:

 • nazwa producenta, jego adres;
 • towarowym;
 • nazwa głównego składnika czynnego;
 • Powołanie leku;
 • sposób jego stosowania;
 • Ilość preparatu;
 • data wydania i data ważności;

Ponadto, opakowanie musi być stosowany znak zgodności, a także napis „sterylny” i „For Animals”. Wewnątrz ma być instrukcje użytkowania. Na okres przydatności do spożycia leku należy zwrócić szczególną uwagę. Użycie „tylozyny” W takim razie, jeśli upłynął, nie jest dozwolone.

Recenzje właścicieli kotów, psów i innych zwierząt i ptaków

Ponieważ lek jest praktycznie bezpieczne, opinia o nim jako produkt leczniczy, właściciele zwierząt domowych i gospodarskich opracował bardzo dobrze. Zauważa zwłaszcza brak skutków ubocznych i szybszej regeneracji. Użyj „TYLOZYNY” lekarstwo dla kotów, psów, papugi (na przykład, gdy mikroplazmoze), jak i szczurów.

Wśród odnotowanych niedociągnięć tylko „bolyuchest” lek. Co do reszty, „tylozyny” jest uważany za bardzo dobry lek, a co najważniejsze – to działa. Zastosuj możliwe jest, oczywiście, tylko w pozycji dawek. Chociaż nie można rozcieńczyć go roztworem soli „tylozyny” dla ptaków i małych zwierząt, niektórzy właściciele używany w ten sposób. Według nich, nie martw się, jeśli tak się nie stanie. Zwierzęta czują się normalnie, a lek wywiera korzystny wpływ. Jednak warto używać tego leku tylko zgodnie z zasadami, zgodnie z zaleceniami i pod okiem weterynarza.