485 Shares 4078 views

Jak przygotować ser kalcynowanej w domu?

Wapnia jest niezbędny do prawidłowego tworzenia tkanki kości człowieka. To zależy od niego, jak silne są twoje zęby i zdrowe kości. Lekarze zalecają, aby uwzględnić w diecie dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży i karmiących prażonych twaróg – produkt, który jest rekord dla najbardziej wartościowego wapnia. Pilna jest dla osób starszych, często cierpią z powodu chorób związanych z kruchością kości. Uczenie się, jak przygotować kalcynowano Cottage siebie, można wzbogacić swoją codzienną dietę naprawdę przydatne i smaczne produktu.


Korzystanie z prażonego sera

Produkt wzbogacony w wapń ma korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, stymuluje procesów enzymatycznych w organizmie. Wapnia tworzy tkanki kostnej, wzmacnia zęby i paznokcie. A także pomaga zapobiegać związane z wiekiem zmiany w tkance kostnej.

Praży ser jest niezbędna w okresie wzrostu dzieci i młodzieży oraz kobiet ciężarnych są pokazane, które są podzielone zastrzega wapń swojego przyszłego dziecka. To zwiększa poziom hemoglobiny w niedokrwistości, pobudza procesy metaboliczne. Praży ser jest naturalnym zamiennikiem dla drogich produktów farmaceutycznych, łatwo wchłaniane przez organizm.

Przepis № 1

Wiedząc, jak gotować domowy twaróg kalcynowanej, można wzbogacić użytecznych i naturalnych produktów diety. Przepis jest bardzo prosty. Potrzebne będą następujące składniki dostępne:

  • mleko;
  • roztwór chlorku wapnia (10%), który można zakupić w każdej farmaceutycznej.

Mleko może być ogrzewana do temperatury 40 ° C i dodaje się roztwór chlorku wapnia. Stosunek diastereoizomerów 0,5 litra świeżego mleka – 1-1,5 roztwór łyżką (może być zastąpiony przez 3 gramów suchego proszku). Mieszaninę doprowadzono do wrzenia. Mleko zamienia się skrzepu. Bezpośrednio potem chłodzi mleka, powstałe skrzepy usiąść na siatce, sita określonego przez surowicę zdekantowano. Miękkie i użyteczne praży domek domu gotowane! Jeśli wolisz lekko suchawy produkt, a następnie owinąć go w gazę i krótko umieścić jarzmo. Od pół litra mleka będzie około 100 gramów sera.

Przepis № 2. kalcynowany twaróg jogurt

Do przygotowania smacznych i zdrowych prażonego sera w domu potrzebne będą następujące składniki:

  • 1 litr mleka;
  • 1 litr jogurtu;
  • ampułka 2 chlorku wapnia (10%).

Wymieszać w rondlu jogurt i mleko i podgrzewać aż do płatków ser zacznie się pojawiać. Dodatek wapnia do ogrzania mieszaniny, nie wrzącej, zdjąć z ogrzewania i chłodzenia. chlorek wapnia w ampułkach, w postaci suchego proszku mogą być zastąpione w ilości 3 g proszku na pint pasteryzowanego mleka. Nadpodaż leku farmaceutycznego może ser gorzki i niezdatne do spożycia. Twaróg jest wykonywane przy użyciu skimmers. Szczególnie smaczny produkt ze świeżych owoców i warzyw. Praży ser, gotowane w domu, jest to świetna alternatywa do przechowywania zakupionych desery.

Funkcje gotowania

Dlaczego ser uzyskuje pasty lub ziarniste? Istnieje kilka powodów. Wynika to z szybkością ogrzewania mieszanina może być nadmierne ziarnistości. Im szybciej ogrzewając ziarniste, otrzymuje się produkt końcowy. Ważne i moment chłodzenia. Jeśli wolisz prażony ser pasty, starają się schłodzić do temperatury pokojowej tak długo, jak to możliwe. Na przykład, można owinąć garnek lub umieścić w pobliżu akumulatora. Świeżość i zawartość tłuszczu w mleku może mieć również wpływ na sposób okaże się przydatny delikatność. Z pełnego mleka, aby otrzymać produkt najbardziej miękka i delikatna, i nieświeże szybko fałdy i sprawia, że skrzep suche i ziarniste.

szybkość zużycia

Pomimo wyjątkowej przydatności produktu, twaróg praży należy stosować ostrożnie, bez przekraczania dozwolonych lekarzy normą. Optymalna dawka prażonego sera dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej trzech lat – sto gramów dziennie. Powyżej normy może prowadzić do zaburzeń procesów metabolicznych w organizmie. Nadmiar wapnia zagrażające problemy zdrowotne, takie jak nudności, wymioty, pragnienie, skurcze noc. Zamieszanie świadomości, zaburzenia funkcji mózgu może także wskazywać powyżej normalnego spożycie wapnia. Ponadto, twaróg zawiera dużą ilość białek, które mogą prowadzić do nadmiaru osadzania kamieni nerkowych i inne problemy ze zdrowiem.

Kto poleca ten domek

Trudno przyswoić mleko? Praży twaróg będzie doskonałą alternatywą dla popularnego źródło wapnia, jak przyswoić stoi na zlecenie mniej enzymów trawiennych. On pokazuje ludzi cierpiących na otyłość lub oglądania ich wagi. Część produktu prażonej na śniadanie – zdrowe dobre samopoczucie przez cały dzień, energii i pogody ducha, bez uszczerbku dla figur.

Często lekarze przepisują użycie prażonego twarogu po złamaniach. medycyna smaczne promuje szybkiego powrotu do zdrowia. I gotować w domu, możesz mieć pewność, jego jakości i świeżości. Przed podaniem prażonego dzieci twaróg należy skonsultować się z pediatrą. Pozwoli to uniknąć problemów zdrowotnych związanych z ewentualnym nadmiarem wapnia.

Czas i sposób przechowywania

Podobnie jak wszystkie produkty mleczne, ser, gotowane w domu, szybko traci swój smak i korzystne właściwości. Ze względu na prostotę i dostępność preparatu, możemy polecić przygotowanie kalcynowanej sery w małych porcjach. Pozostawić w lodówce nie dłużej niż dwa lub trzy dni. Czasami praży twaróg zamrożone w zamrażarce. Jednakże, ten sposób przechowywania pozbawia cenny produkt szeregu przydatnych substancji do organizmu. Raz po przygotowany twaróg, zdasz sobie sprawę, jak łatwo jest dostępny, smaczne i zdrowe.