777 Shares 9383 views

Domowe urządzenie do ostrzenia noży z rąk: schemat, instrukcja, zwłaszcza produkcja

Każdy mężczyzna w tym domu będzie przydatna poręczne urządzenie do ostrzenia noży ręcznie. Ponieważ jest to często o gospodarzu jest oceniana przez jak ostry tego narzędzia kuchenne.

Istnieje wiele sztuczek podczas ostrzenia ostrza noża. Na przykład, w przypadku procesu prowadzonego w domu, wystarczy tylko do obracania pręta lub gotowego urządzenia o kątowym kształcie szczeliny.

Za drogie noże przycinania myśliwych europejscy producenci wytwarzają urządzenia jak litych prętów, które są oparte na stopie wysokiej wytrzymałości.

Ten artykuł opisuje produkcję maszyn do ostrzenia noży ręcznie.

Dlaczego noże tupyatsya?

Co jest powodem, że nóż podczas cięcia tępe? Można to wytłumaczyć tym, że krawędź tnąca ich negatywne efekty cząstki ścierne, które są dostępne w materiał wcześniej wyciętej części. Na przykład, są one obecne w warzywach, papieru. W prostych słowach, ostrze podlega stopniowej rozmycia.

Innym powodem jest niemożność trzymać ostrze w pozycji na stałe. Każdy ręcznego wytrząsania nachylenia łopaty, co pociąga za sobą boczne charakter obciążenia.

Maszyny do szlifowania

ostrzenie techniki jest znormalizowany, ale w tym samym czasie jest dość pracochłonne metody. Głównym zadaniem polega na usunięciu uszkodzonego ostrza. Należy zauważyć, że wiele takich procedur jak noże ostrzenia, zapewnia dobre samopoczucie i spokój.

Podstawową zasadą dla danego procesu, – zgodność dokładnie określona stały kąt. Siła nie jest wymagane. Najważniejsze, że bar i noże spotkać pod pewnym kątem. Jest to podstawowa zasada ostrzenia technik.

Co trzeba zrobić, aby utrzymać stały kąt?

W celu uzyskania stałego wskaźnika kąta, istnieją dwa sposoby. Pierwszy jest uzyskanie umiejętności ostrzenia. Kąt wskaźnik sterujący może być wytwarzany za pomocą konwencjonalnego znacznika. Powinny one być pomalowane wózki i po kilku cykli szlifowania, aby zobaczyć ile tuszu pozostaje. Jeśli ona ma nosić off nierównomiernie, ostrze nie jest dobrze obsługiwane.

Jeśli zaostrzony nóż ozdobny, konieczne jest, aby trzymać ostrze z taśmy tak, że istnieje tylko otwartą krawędź cięcia. Nawet jeśli nie skieruje rękę na ostrzu nie będzie podstaw.

Ważną rzeczą jest to, że kierunek ostrza paska prowadzi się prostopadle do krawędzi w miejscach ich styku. W rzeczywistości, jest to dość trudne do wykonania. Korzystnie, kąt między krawędzią ostrza a wynosi mniej niż 90 stopni. Ale w kierunku takiego środka nie pasuje wzdłuż krawędzi tnącej.

Ścierne cząstki barze można pozostawić na krawędzi tnącej rowka że nigdy zatochat, ale będą odgrywać pozytywną rolę w cięciu. Jeżeli rowki są usytuowane wzdłuż krawędzi skrawającej, przy czym wszystko cięcia nie będzie przydatna. Najgorsze jest to, że krawędź tnąca może nawet zerwać.

Ważne jest, że bar był długi. Powinien być jeden i pół lub dwie długości ostrza. Wolno Bar Diamond był nieco krótszy, gdyż miele szybciej i lepiej. Jego szerokość nie odgrywa znaczącej roli. Jeśli to ma większą szerokość, a następnie pracować na nim bardziej komfortowe i mniej prawdopodobne, że ostrze poza urządzeniem. Może to spowodować uszkodzenie powierzchni boku lub krawędzi.

Produkcja maszyn do ostrzenia noży własnymi rękami

Homemade nóż szlifowanie urządzenie może być z różnych wzorów. Wszystko, co jest wymagane od producenta – jest dostępność niezbędnych materiałów i umiejętności do pracy z narzędziami.

Zasada działania urządzenia, takie jak ręczne maszyny do ostrzenia noży z rąk, jest utrzymanie ostrze noża w pozycji pionowej i prowadzenia ich na stałe w pożądanym kątownika. Jest to znacznie prostsze niż umieszczając pasek do ostrzenia poziomo i trzyma noża pod odpowiednim kątem.

W celu wytworzenia maszynę do ostrzenia noży z rąk, trzeba kawałek laminatu, listwy z drewna, papieru ściernego i kilka łodzi z jagniąt. Wymiana laminatu może służyć jak płyty wiórowe lub sklejka

Do produkcji oprawki do noży należy odciąć część materiału. Do paska podczas ostrzenia ma zakłóceń pomiędzy uchwytem powinny być czyszczone z kątem krawędzi, Emery.

Konieczne jest, aby wyróżniać i odciąć górną część podpory pionowej, która będzie służyć jako wsparcie dla baru. Kąt ten wybiera się mniej niż dwukrotnie, co wytworzy się ostra noża. Zaleca się, aby kąt 10-15 stopni do noży kuchennych.

Maszyna do ostrzenia noży z własnych rąk, które rysunki są wykonane wiadomo, wymaga prawidłowego obliczenia długości podstawy stojaka. Należy pamiętać, że wysokość wpłynie na późniejszą instalację podpór bocznych. Następnie wszystkie części są cięte i odpędza krawędzi.

Kontury i otwory w płycie podstawy i śruby mocujące do zamocowania ostrza. Gdy znakowanie jest trzymane z dala od dolnej krawędzi otworów. Jest to konieczne dla powszechności adaptacji, ponieważ wszystkie jego szerokość noży. Płytka dociskowa jest przymocowana za pomocą śrub.

Słupki są zamocowane za pomocą śrub. Brane pod uwagę i czas, że obciążenie na dole jest niewielka. W tym przypadku lepiej jest uciekać się do użycia kleju termicznego. Podobnie, w ten sposób jest zamocowany poziomą poprzeczkę. urządzenie ostrzenia jest już prawie gotowy. Pozostaje zrobić w poprzeczkę.

Do jego produkcji nachylenia cięcia do pożądanej długości. Na jednym końcu jest przymocowana papieru ściernego, aby dopasować wielkość ścierniwa. Aby zoptymalizować wyniki, można odwołać się do produkcji kilku barów z różnych indeksów ziarna. Najlepszy jest zakres P600 – P2000. W celu ochrony rąk przed cięć koniecznych do mocowania uchwytu na górnej powierzchni szyny.

Rezultatem jest self-made maszyna do ostrzenia noży z ich rąk, charakteryzujący się wysoką funkcjonalność i praktyczność. Gdy urządzenie spoczywa na krawędzi stołu, co jest bardzo wygodne z jego stosowania.

Maszyna do ostrzenia noży z ich rąk, a czasem innych gatunków. W tym przypadku, jest to podstawą pręt gwintowany M8. W użyciu dwóch dużych podkładek i nakrętek, które służą do przytrzymywania bar 200 mm długości.

termokurczliwa obejmuje nić. Para spinacze są Ogranicznik podstawy instrukcji na odpowiedniej wysokości. Zapewnia to płynną regulację kąta ostrzenia. Podstawa z drewna, którego grubość wynosi 40 mm. Jest ona obsługiwana ręcznie.

Jak ostrzenia noży strugarki z rąk

Każdy właściciel, który ma struga lub jointer, z pewnością do czynienia z problemem ich ostrzenia noży. Okresowo kupić nowy kosztowne. Noże można łatwo naostrzone ręcznie. W tym przypadku stosuje się specjalne maszyny lub szlifowania kamieni. Jeśli frezarka jest stosowana w sposób ciągły, to lepiej produkować maszynę do ostrzenia noży ręcznie.

Obrabiarki dla ostrzenia noża strugarki z rękami

Do ostrzenia strugarki ostrzenie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Maszyna do ostrzenia noży z rękami ma kompaktowe rozmiary. Może być instalowany w garażu lub na działce.

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić maszynę do ostrzenia noży ręcznie. Dla urządzenia producenci muszą znaleźć szczegółowe informacje. Być może te elementy leżące wokół w swojej szopie lub garażu. Można je również nabyć za pośrednictwem Internetu.

Maszyna do ostrzenia noży strugarki z rąk Składa się z:

  • Płyta czołowa;
  • stół;
  • silnik;
  • odkurzacza;
  • obudowa.

Po pierwsze, powinniśmy znaleźć nakładkę. Jest to najważniejszy element przyszłego sprzętu. Jest on odpowiedzialny za proces ostrzenia. Noże wyrówniarki są wąskie, a płyta czołowa służy jako gwarantem pełnego i bezpiecznego ostrzenia. Ta część będzie musiał kupić nowy, ale reszta może być używany i starych.

Lepiej kupić czołowej niemieckiej produkcji lub amerykańskiej. Średni koszt części wynosi 25 000 rubli.

Kolejny krok – znalezienie moc silnika, który musi być 1-1,5 kW. Zakup nie jest konieczne. Ale każdy, nawet ze starej pralki. Ale tabela, obudowy odkurzacza i na pewno nie dla każdego.

Podstawowe kroki urządzeń produkcyjnych

Gdy wybrany jest stół, silnik jest zamocowany bezpośrednio pod nią. Do prowadzenia załączonym czołowej. Silnik został pierwotnie być wyposażony w przycisk, który zapewnia aktywację i dezaktywację urządzenia. Powinien siedzieć wygodnie.

W celu zabezpieczenia płyty czołowej obudowa obejmuje kwadratowy kształt o jeden narożnik cięcia. To właśnie ten obszar i musi być ostrzone.

Na dolnej powierzchni stołu w szlifowania otworu przelotowego ma taką samą średnicę, co ich węża odkurzacza. Obecność odkurzacza nie jest krytyczna, ale pożądane jest, aby go zainstalować. Usuwa niepożądanego zanieczyszczenia przed obróbką ostrza.

Co należy wiedzieć?

montażowy poniżej podstawy uchwytu silnik nie jest warunkiem koniecznym. Można dokonać części są połączone pasem. W tym przypadku projekt będzie inny złożoność.

Maszyna do ostrzenia noży frezarki własnych rąk nadaje się również do piły i siekiery.

ostrzenia śruby lodu

Ostre noże, śruby lodowe pozwalają rybak szybko zrobić otwory lodu zbiorników wodnych. Jednak z biegiem czasu stają się wszelkie narzędzia skrawające matowe i wymagają ostrzenia.

Jakość śruba lodowa dla rybaków jest wielka duma. Często rozmieszczone w wodach prawdziwego konkursy prędkość cięcia otworu. I nie zawsze wygrywają uśmiechy młodych i silnych rybaków, którzy są uzbrojeni urządzeń importowanych. Istnieją przypadki, gdzie w konkursie jako zwycięzcy są wykwalifikowani rybacy wyposażonych sowieckich dokonanych prostych narzędzi. Powodem wysokich prędkości wiercenia studni leży w dobrych noży Ostrzenie i prawidłowych ustawień maszyny. Początkujący wędkarze zakup nowego urządzenia szwedzki, mają nawet czasu, by mrugnąć okiem, ich noże są tępe. Najmniejsze ziarna piasku i kamieni w kawałków lodu oraz w celu ułatwienia tworzenia się dziur ostrza.

urządzeń realizowane na wiele różnych sposobów mielenia. Wielu naszych przodków, nie wiedział, co profesjonalny młynek. W większości przypadków wykonywane przez ostrzenia urządzenia wykonywane ręcznie.

Domowe śruby maszyna do lodu: Co jest potrzebne do jego produkcji?

Do wytwarzania urządzeń, takich jak maszyny do ostrzenia ostrza śrub lodu z rękami, potrzebne są dwie taśmy ze stali o grubości 4 mm, szerokość – 60 mm, długość – 200 mm. Jako zespół sprężyny jest często używany w pojeździe. Ale jest to bardzo trudne do zakrętu.

postęp

Aby zacząć zarabiać obudowy. taśmy stalowe są wygięte tak, że skos nóż jest dociskany końcach łuku, były nie tylko równoległe, ale też być na tej samej płaszczyźnie.

Po wytworzeniu łuku taśmy stalowej przez wygięte płyty dociskowej służącej jako zacisk zaostrzony noży

Obudowa i płyta dociskowa są otwory na śruby M12 albo M14. środki ciągnięcie śruby i nakrętki korpusu i płyty mocującej, przytrzymać między nożami i sprawdzić siłę swojego przyczółka do powierzchni czołowej koła ściernym.

Jeżeli łopaty nie znajdują się w pożądanym kątem (nie fazowania przylegają trafniej koła), a następnie modyfikację urządzenia przez zagięcie do odpowiedniego łuku szafy poziom. Jeśli ostrza są prawidłowo rozumie strukturę i do obudowy po obu stronach łuku spawane usztywnień.

Nóż ostrzenie odbywa się lepiej na kamieniu ściernym, który obraca się w poziomie. W tym przypadku, gdy zwilżone wodą ostrza, drugi pozostaje na ostrzu i kamienia na dłużej, zapewniając ich bezpieczeństwo. Najbardziej obniżyć ostrzy w wodzie. Pomoże to uniknąć przegrzania stali.

minus urządzenie

Urządzenia wad jest brak możliwości ostrzenia noży o różnych kątów cięcia fazki. Ale każdy producent oferuje swój własny model śrub lodowych. W tym przypadku pasuje uniwersalne urządzenie.

Dokonywanie uniwersalne narzędzia do ostrzenia śruba lodowa

Struktura MPV umożliwia ostrzenie noży w dowolnym kątem do krawędzi tnącej. O gładkiej zmianę kąta pomiędzy ramionami urządzenia, w którym łopatki są mocowane śrubami, mogą wytwarzać pożądane położenie usztywniające łopatek w stosunku do płaszczyzny kamienia szlifierskiego.

Do produkcji tego urządzenia, trzeba znaleźć zwis drzwi przy minimalnych luzów i przykręcić M8 lub M10 z nakrętką. Ramiona baldachim wywiercone otwory. Ich średnica wynosi 6-7 mm (do mocowania ostrza do niej za pomocą śrub).

Z taśmy stalowej, której grubość wynosi 3 mm, a ostrze blokujący jest wykonany z otworem dla śruby mocującej. Płytki i śruby są przyspawane do osłony łopatki.

Zdarza się, że ostrzenie noża jest zrobione, rozmieszczenie otworów, które nie odpowiadają otwory w baldachim. W tym przypadku ramiona są otwory dla dodatkowych niestandardowych typów noży. W tym przypadku urządzenie posiada większą wszechstronność.

Jak ostrzyć noże struga?

Urządzenia te, jak strugów i strugarki, często można zobaczyć w dworki. Im przez surowego drewna doprowadza do pożądanego stanu. Noże z tych urządzeń, jak również wszelkie inne tupyatsya. Jeśli używasz ich często, wtedy najlepiej jest ostrzenie noży do strugarki z rękami. Do wytwarzania urządzeń do mielenia w domu wymagają różnych materiałów: metal, aluminium lub drewna.

Uchwyt na noże mogą być wykonane z kawałka drewna. Poprzez koliste cięcia przy 45 stopniach, można dokonać ostrzenie noży taśmowa szlifowania lub duży bar. Jeżeli ten ostatni nie jest obecny, gładką powierzchnię, z metalu, drewna, płyty wiórowej lub szkła mocowane ściernego.

Uchwyty nożowe mogą być wytworzone z łatwo dostępnych materiałów. Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie metalowych elementów, które miały współczynnik 90 stopni. Podczas umieszczania dwa ostrza z każdej strony każdego kąta ostrzenia jest równa 45 stopni. Za pomocą śrub może być dołączony do drugiego noży narożnych.