825 Shares 6443 views

"Lada 2170" ("Priora"): właściwości techniczne, opinie

"Lada Priora-2170" – samochód, który po raz pierwszy został wydany przez firmę "AvtoVAZ" w 2007 roku z tyłu sedanu. Później, w 2008 r., Hatchback przeszedł do masowej produkcji, aw 2009 r. – wagon kombi. Należy zauważyć, że w produkcji na małą skalę miał również model coupe. Samochody z rodziny "Priora" okazały się bardzo wiarygodne i praktyczne, a cena na nich była stosunkowo niska. Od 2016 r. Tylko jeden wariant w sedanie pozostał z całego zakresu modeli.


Historia modelu

Sam Lada-2170 jest prawie kompletnym restylingem poprzedniego modelu, znanego "dziesiątkami" VAZ-2110. Dzięki długiej i żmudnej pracy projektantów samochód okazał się dość atrakcyjny i dość nowoczesny. Z "dziesięciu" było tylko podobne spojrzenie boczne, resztę wykorzystano ponad dwa tysiące unikalnych i zupełnie nowych elementów wnętrza, wnętrza i części technicznej, a projekt samochodu został uzupełniony o prawie tysiąc zmian. Faktycznie deweloperzy osiągnęli pożądany – na ignorant w tych latach samochód wyglądał jak obcy samochód.

Wygląd

"Priora" otrzymał zupełnie nowy projekt. Od zera opracowano okap, pokrywa bagażnika, błotniki (przód i tył), listwy, krata chłodnicza, zewnętrzne klamki drzwi oraz optykę. Przedni i tylny zderzak modelu 2170 ulegał także zmianom.

W przeciwieństwie do dziesiątej rodziny, "Priora" uzyskała płynniejsze przejście z dachu do reszty ciała, szczególnie w obszarze tylnego filaru drzwi. Nawiasem mówiąc, "top ten" ze względu na jego niezręczny wygląd i "garbione" ciało żartobliwie nazywa się "antylopą w ciąży". W związku z tym "Lada Priora-2170" trafił do opinii publicznej.

Salon

Jeśli profil samochodu jest jak VAZ-2110, ale nie można powiedzieć o salonie. Tu każdy szczegół dotykał zmiany. Włoski studio Carcerano, za pomocą którego zastosowali krajowe projektodawcy, opracował unikalny plan. Dzięki nim nowy "Lada Priora" jeszcze bardziej "świeżo" w oczach kierowców. Płyta główna wykonana jest z miękkiego plastiku, konsola centralna ma szarą warstwę. Na tym – zegarek jest dość przyjemny owalny kształt. Okno na pokładzie komputera pojawiło się na tablicy przyrządów, a jej oświetlenie zostało dokładnie przerobione.

Ponadto, tapicerka przedziału pasażerskiego była bardziej przyjemna w dotyku i bardziej jakościowa w wyglądzie, dodano system sterowania regulatorów okiennych na podłokietnikach. Aktywatory tułowia i kaptura stały się elektroniczne, które nie mogły zwabić uwagi. Jedną z najbardziej przyjemnych cech modelu "Lada-2170" była obecność poduszki powietrznej kierowcy w konfiguracji podstawy, a także poduszek powietrznych pasażera w luksusowym opakowaniu. Znacznie obniżył poziom hałasu, izolacja cieplna i wibracyjna została poprawiona. Jedyną rzeczą pozostałą niezmienioną jest przestrzeń w kabinie. Siodło przednich foteli jest bardzo krótkie, co nie pozwala na całkowite rozciągnięcie nóg na wystarczająco dużą osobę. Nie ma regulacji wysokości siedziska, co nie jest również wygodne dla kierowcy.

Powerplant

"Lada-2170", którego silnik został znacznie zmodyfikowany i zaktualizowany, ma dość dobrą dynamikę. Zawór 8-zaworowy VAZ-21116 jest ekonomiczny i wytwarza stosunkowo małą pojemność 90 litrów. Z. Mimo to urządzenie okazało się praktyczne i bardzo wiarygodne.

Bardziej doskonały VAZ-21126, o tej samej objętości, ale już szesnastostopniowej, otrzymał więcej mocy i potencjału. Dzięki wykorzystaniu zagranicznych komponentów, których zasób nie przekracza 200 tysięcy kilometrów, niezawodność i wytrzymałość urządzenia wzrosła. Ponadto, przy prawidłowej konfiguracji komputera pokładowego z VAZ-21126, można "startować" do 110 sił. Istnieje również wariant silnika o pojemności 1,8 l i pojemności 120 l. Z., Ale jest on zainstalowany w "Priory" tylko tuning studio "Super-auto".

Podwozie

Kiedy zmodernizowano system zawieszenia samochodowego, podnoszono przednie słupki z sprężynami. Ale to jest praktycznie jedyna zmiana w stosunku do dziesiątej rodziny. Oznacza to, że zamiast nowoczesnych i bardziej praktycznych dźwigarów w kształcie litery L, w przednich zawieszeniach samochodu "Lada-2170" wykorzystano proste dźwignie kute i opierając się na nich ukośną linię trakcyjną.

W pozostałej części "Priora" dostaliśmy zaktualizowany układ wspomagania kierownicy w kolumnie kierownicy bez reduktora, który w niektórych modyfikacjach został zastąpiony standardowym silnikiem GUR, nowym i wydajniejszym systemem hamulcowym uzupełnionym systemem BAS i ABS. Powinniśmy jednak osobno zatrzymywać się na hamulcach. Co ciekawe, w roku 2170 opuścił system bębnów tylnych hamulców. Jak twierdzą producenci, skuteczność takiego systemu jest dostatecznie uzasadniona z zachowaniem zasad ruchu i prędkości. Nowy "Lada Priora", restyled w 2013 roku, nie otrzymał żadnych zmian na podwoziu.

Systemy zabezpieczeń

Co jest niezwykłe, "Priora" otrzymał zaktualizowany i szerszy zakres pasywnego bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Należą do nich napinacze pasów, ABS, poduszka powietrzna kierowcy (oraz w luksusowym apartamencie i przednim pasażerze). Ponadto dodano system bezpiecznego parkingu.

"Lada-2170" nie pozostawiono bez zwracania uwagi ekspertów "Autoreview" – przeprowadzono odpowiednie testy bezpieczeństwa dla uderzeń czołowych i bocznych. W rezultacie – pierwsza modyfikacja "Priora" ledwie zdołała dotrzeć do dwóch gwiazd na pięć możliwych (w apartamencie suite można było osiągnąć trzy gwiazdki). Następnie inżynierowie firmy AvtoVAZ zaczęli intensywnie przetwarzać nadwozie w celu zapewnienia sztywności i stabilności. Zaktualizowany samochód w 2008 r. W obecności zaproszonych dziennikarzy został przetestowany przez ekspertów AvtoVAZ, w wyniku czego Priory udało się dotrzeć do czterech gwiazd z techniką ARCAP.

Naprawa "Priora"

Ze względu na fakt, że samochód jest produkowany na terytorium Federacji Rosyjskiej i jego cena jest stosunkowo niska, części zamienne i zestawy naprawcze można nabyć na terenie całego kraju, po bardzo przystępnych cenach. Silniki używane w Priory są dość proste w obsłudze i można je łatwo naprawić. W związku z tym osoba posiadająca wiedzę jest w stanie w pełni naprawić silnik samodzielnie. W systemie zawieszenia i nadwoziu nie ma nic skomplikowanego – awaria może być łatwo wyeliminowana ręcznie przy użyciu oryginalnych części zamiennych przy minimalnych kosztach. Naprawa "Priora" prawdopodobnie nie kosztuje dość grosza, ale w przypadku ignorancji samochodu lepiej nie wspinać się samotnie i przejść do najbliższej stacji obsługi, gdzie wykwalifikowani specjaliści będą mogli zapewnić kompetentną pomoc.

W połowie 2016 roku AvtoVAZ ogłosił zamiar zamknięcia projektu Lada-2170 i zaprzestania produkcji samochodu, ponieważ po uruchomieniu modelu kilka nowszych i bardziej nowoczesnych wersji samochodów osobowych (Grant, Kalina- 2 "," Vesta "). Wraz ze spadkiem istnienia modelu, producent przedstawił na rynku dwa warianty auta – Black Edition i White Edition, które zostaną wydane w ograniczonych seriach i tylko w luksusowym opakowaniu. Chcę dodać, że przez wszystkie lata istnienia "Priora" okazało się, że jest dość praktyczne i stosunkowo niedrogie w obsłudze krajowego samochodu, który jest w stanie zastąpić stary samochód zagraniczny. Oczywiście, trudno jest konkurować z nowoczesnymi samochodami, dlatego Lada-2170 opuszcza rynek w najbliższej przyszłości.