366 Shares 7497 views

Podgrzewacz "Binar 5D Compact": recenzje

Klimatyczne warunki typowe dla rosyjskich szerokości geograficznych zmuszają właścicieli samochodów do wydawania pieniędzy na nagrzewnicę przed silnikiem. Takie wyposażenie jest naprawdę konieczne do normalnego uruchomienia silnika w zimnym sezonie.


Rynek krajowy oferuje różne marki i modele urządzeń, ale najskuteczniejszy jest podgrzewacz silnika "Binar 5D Compact", produkowany przez LLC "Adverse". Modele benzynowe grzejników są oznaczone literą B. Dla silników używających oleju napędowego jako paliwa, "Binar 5D Compact" jest odpowiedni.

Firma "niekorzystna" jest prawie nieznana w szerokiej gamie samochodów. Produkcja firmy znajduje się na terenie Samary. Pomimo, że firma nie jest popularna i dobrze znana, zapewnia pełne wsparcie techniczne konsumentom, więc zainteresowani zainteresowanymi właścicielami samochodów mogą łatwo znaleźć opinie na temat "Binary 5D Compact" i innych modeli grzejników.

Koszt sprzętu

Krajowe autonomiczne podgrzewacze wstępne "Binar" – jeden z najbardziej przystępnych cen na rynku sprzętu samochodowego. Średnia cena "Binar 5D Compact" z instalacją wynosi 27-30 tys. Rubli. Kwota jest dość duża, ale w pełni płaci za siebie w krótkim okresie pracy. Wentylatory importowanych modeli przedwzmacniacza są bardzo sceptyczne wobec swoich krajowych partnerów, ale informacje zwrotne na temat Binara 5D Compact potwierdzają wręcz przeciwnie: rosyjskie urządzenia są nie tylko wydajniejsze, w przeciwieństwie do Eberspacher i Webasto, ale kosztuje znacznie mniej.

Projekt urządzenia

Urządzenie grzewcze "Binar" jest podobne do innych modeli wyposażenia i nie zawiera żadnych funkcji. Jak jest zainstalowane urządzenie Binar 5D Compact? Instalacja jest wykonana w komorze silnika z podłączeniem do układu chłodzenia samochodu. Komunikat grzejnika z układem chłodzenia jest konieczny, ponieważ jego pompa przyspiesza przepływ środka zapobiegającego zamarzaniu nie tylko w samym urządzeniu, ale także w układzie chłodzenia przed uruchomieniem silnika.

Główne zadanie "Binara 5D Compact" – nagrzewanie do pewnej temperatury cieczy chłodzącej. Na pompie i pompie paliwowej po podłączeniu zasilania podłączony jest prąd, który zapala świecę żarową, a następnie przepływa do uzwojenia pompy obiegowej. Komora spalania paliwa jest dostarczana z powietrzem z atmosfery, mieszana z paliwem wtryśniętym przez dysze i tworzy mieszaninę paliwową, która jest zapalana przez dostarczoną iskra i generuje ciepło. Energia uwolniona w wyniku nagrzewa ścianki wymiennika ciepła, co prowadzi do wzrostu temperatury środka zapobiegającego zamarzaniu, który przemieszcza się przez grzejnik Binar 5D Compact w zamkniętym cyklu i wchodzi do głównej linii pojazdu silnikowego.

Temperatura cieczy chłodzącej na wlocie i wylocie dyszy jest określana przez dwa czujniki. Jednostka sterująca odbiera dane od nich i wybiera określony tryb pracy. Wentylator nagrzewnicy jest włączany przez automatyczny przekaźnik, gdy temperatura środka zapobiegającego zamarzaniu wzrasta do 40 ° С, a powstałe ciepłe powietrze jest wtryskiwane do wnętrza samochodu. Łopatki wentylatora zatrzymują się po obniżeniu temperatury o 10 ° C. Dla regulatora prędkości wirnika ustawiony jest tryb minimalny, co zapobiega przegrzaniu wnętrza samochodu.

Nagrzewnica "Binar 5D Compact" działa w dwóch trybach – ręcznie i automatycznie. Czas pracy urządzenia zmienia się w zakresie od 20 do 120 minut, ale można go wyłączyć w dowolnym momencie.

Zawartość opakowania

"Binar 5D Compact" jest realizowany w następującej konfiguracji:

 • Pilot zdalnego sterowania;
 • Nagrzewnica;
 • Zestaw montażowy, w tym złącza, złączki, przewody, tuleje, dopływ paliwa, przewód paliwowy, zestaw wydechowy spalinowy.

W komplecie z urządzeniem "Binar 5D Compact", podobnie jak w przypadku importowanych analogów, dostarczany jest pilot z timerem i elektroniczną jednostką sterującą. Dzięki takim szczegółom urządzenie może być monitorowane z daleka lub w trybie automatycznym po zadziałaniu timera. Dostępna jest również funkcja sterowania grzałką za pośrednictwem komunikacji SMS lub GSM.

Główne funkcje

Firma "Niekorzystnie" opracowała "Binar 5D Compact" do montażu na samochodzie. Główne funkcje urządzenia:

 • Zapewnienie bezpiecznego uruchomienia silnika w niskich temperaturach otoczenia;
 • Ogrzewanie szyby przedniej oraz wnętrze samochodu z silnikiem zatrzymane;
 • Dodatkowe ogrzewanie komory pasażerskiej i silnik w bardzo niskich temperaturach.

Zasada działania nagrzewnicy

Podgrzewacz jest całkowicie autonomiczny i nie zależy od silnika samochodu. Zgodnie z instrukcjami instalacja "Binara 5D Compact" jest podłączona do systemu paliwowego i akumulatora. Zasada działania urządzenia polega na przymusowym pompowaniu cieczy chłodzącej przez system wymiany ciepła i jego ogrzewanie.

Cały cykl grzejnika trwa 45 minut. Można odłączyć urządzenie w dowolnym momencie podczas cyklu pracy. Doprowadzenie paliwa do nagrzewnicy zatrzymuje się po 45 minutach od otrzymania odpowiedniego polecenia, a następnie komora spalania jest wydmuchiwana powietrzem. Sterownik nagrzewnicy włącza wentylator komory pasażera, gdy temperatura płynu chłodzącego wzrasta do 50 ° C. Wentylator wyłącza się, gdy temperatura spadnie do 45 ° C. Ten tryb pracy umożliwia podgrzanie wnętrze samochodu do wygodnej temperatury.

Uruchomienie nagrzewnicy

Kocioł grzejny rozpoczyna się na jeden z trzech sposobów: ręcznie, automatycznie przez timer lub przez system alarmowy samochodu. Najprostszym jest wersja podręczna: wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie zdalnego sterowania. Nagrzewnica zostanie wyłączona po 20 minutach. Trudniejsze rzeczy są z rozpoczęciem programatora: wymagane są dni programowania w tygodniu i czas trwania cyklu pracy. Zmiana czasu rozgrzewania może wynosić od 20 do 50 minut.

Najciekawszym sposobem jest przy pomocy systemu alarmowego. Kocioł jest wyposażony w specjalny przewód, który jest połączony z bagażnikami bagażnika kompleksu zabezpieczającego. Naciśnięcie przycisku pilota zdalnego sterowania powoduje uruchomienie nagrzewnicy. Urządzenie wyłącza się automatycznie po upływie czasu ustalonego przez centralę grzewczą.

Dodatkowe funkcje urządzenia

Dzięki modułowej konstrukcji urządzenia dodatkowe mogą być podłączone do nagrzewnicy, co daje dodatkowe funkcje. Możliwość jest zachowana nawet po zakupie i instalacji Binar 5D Compact. Cena tych urządzeń jest znacznie niższa niż w przypadku samego nagrzewnicy, ale jednocześnie ich połączenie rozszerza funkcjonalność urządzenia. Na przykład ustawienie mini-timera umożliwia uruchomienie nagrzewnicy za pomocą wiadomości SMS, połączenia z telefonu komórkowego lub zaprogramowania na czas.

"Binar 5" i "Binar 5D Compact"

Producent produkuje dwie modyfikacje nagrzewnicy "Binar" – 5 i 5D "Compact". Konstrukcja pierwszego modelu jest oddzielna i składa się z dwóch zespołów: dmuchawy powietrza i jednostki głównej. I drugi model ma supercharger w połączeniu z jednostką.

Zalety, wady i opinie o "Binarnym 5D Compact"

Większość właścicieli samochodów, będących główną wadą nagrzewnicy, zauważa swój nieatrakcyjny wygląd. Opinia ta jest nieco stronnicza, ponieważ analogi zagraniczne również nie różnią się oryginalnym i estetycznym wyglądem, które ponadto nie odgrywają specjalnej roli dla takiego sprzętu. Właściciele samochodów nie pozostawili żadnych doniesień o poważnych awariach i awariach. Drugi negatyw – wysoki poziom hałasu z pomp. Znowu tę wadę przyciąga uszy: nagrzewnica funkcjonuje, podczas gdy kierowca nie jest w samochodzie, dlatego nie może ingerować w dźwięki innych producentów.

Opinie o "Binar 5D Compact" potwierdzają jego skuteczność: kabina szybko nagrzewa się do komfortowej temperatury, silnik wystartuje w ciągu kilku chwil. Oddzielnie warto zauważyć, że grzejnik jest idealnie zsynchronizowany nie tylko z domowymi, ale także z importowanymi samochodami. Instalacja zagranicznego samochodu "Binara 5D Compact" w Moskwie, zaangażowanego w liczne stacje obsługi samochodów, zauważyła doskonałą nieprzerwaną pracę urządzenia na takich maszynach jak Ford, Skoda, Volkswagen i wiele innych. Wraz z przystępną ceną i tanimi komponentami, krajowa nagrzewnica znacznie przekracza importowane odpowiedniki.

Ostatnim argumentem przemawiającym za grzałką jest prostota i łatwość obsługi oraz reset ustawień. W porównaniu do analogicznych analogów obcych, które w przypadku nieprawidłowego uruchomienia silnika są blokowane bez możliwości odzyskania, "Binar" powraca do stanu roboczego z banalnym odłączeniem systemu. Modele obce muszą być zwrócone do centrum serwisowego w celu przywrócenia normalnej pracy.

Zalety w porównaniu z konkurencją

 • Koszt "Binara 5D Compact" jest półtora razy niższy w porównaniu z importowanymi analogami, oprócz producenta umożliwia niezależną instalację grzejnika.
 • Siła "Binara" wynosi 5 kilowatów, podczas gdy w przypadku modeli o niższej mocy wynosi zaledwie 4 kW.
 • Bardziej funkcjonalny. W uwagach dotyczących "Binarnego 5D Kompaktowego" należy zauważyć, że temperatura płynu przeciw zamarzaniu i napięcie sieci pokładowej pojazdu są przesyłane do panelu sterowania nagrzewnicy. W przeciwieństwie do "Binara" ta sama "Webasto" nie ma takiej funkcji, ale ma wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który nie działa w niskich temperaturach.
 • Średni koszt modemu GSM dla nagrzewnicy wynosi 5 tysięcy rubli. W przypadku "Webasto" takie urządzenie kosztuje kilka razy droższe.
 • Możliwość oddzielnej aktywacji kotła i pompy wodnej. Objętość środka zapobiegającego zamarzaniu, która przechodzi przez chłodnicę kuchenki podczas obrotów biegu jałowego zmniejsza się, co prowadzi do obniżenia temperatury wnętrza samochodu. Włączenie pompy wodnej może zwiększyć ilość środka zapobiegającego zamarzaniu, który przechodzi przez chłodnicę, równocześnie zwiększając jego temperaturę, a tym samym temperaturę kabiny o 8 stopni.

Wady nagrzewnicy Binar

 • Oddzielne rozmieszczenie pompy i pompy powietrza, co pociąga za sobą potrzebę większego pomieszczenia pod maską i stosowania więcej węży i przewodów. Analogi zagraniczne pomijają grzejnik domowy dla tego elementu.
 • Prawdopodobieństwo problemów związanych z wydobyciem niezbędnych części zamiennych, które jednak rozwiązuje się przez zgodność z innymi modelami.

Linia Binar

Pierwszym modelem podgrzewacza, wyprodukowanym przez firmę "Advers", był grzejnik "Binar 5B". Wyróżniał się oddzielną pompą powietrza i kotłem. Był długo wycofywany z sprzedaży, średni koszt w momencie sprzedaży wynosił 17 tysięcy rubli.

Następnym modelem był grzejnik Binar 5D Compact na oleju napędowym. Opinie o nim były przeważnie pozytywne. Właściciele samochodów zauważyli kombinację pompy powietrza i kotła w pojedynczym kadłubie. Ta innowacja wymagała zwiększenia wymiarów i znacznie uprościła proces instalacji, zmniejszając liczbę węży i przewodów. Model jest nadal dostępny, średni koszt wynosi 25 tysięcy rubli. Jest on produkowany w dwóch wersjach – 12 i 24 V. Modem GSM kosztuje właściciela samochodu dodatkowe 7.700 rubli.

Linia podgrzewaczy kontynuowała uwalnianie modelu Binar Compact GR. Producent zmienił geometrię grzejnika poprzez dodanie modułu GSM do zestawu. Całkowity koszt urządzenia wynosi 28 tysięcy rubli.

Ostatni wypuszczony model grzałki to "Binar 5S". Wygląd urządzenia został poddany znacznym zmianom, stając się bardziej atrakcyjny. Zużycie energii zmniejszyło się, grzałka stała się bardziej zwarta. Producent niemal całkowicie przepisał oprogramowanie, łącznie z dodatkowym trybem pracy i ustawieniami, które są sterowane z zaktualizowanego pilota zdalnego sterowania.

Projekt "Binara" najnowszego modelu na wiele sposobów przypomina jego konkurenta – "Webasto", a 5S jest bardziej niezawodny i wydajny. Koszt podgrzewacza wynosi 27 tysięcy rubli. Modem GSM nie jest dołączony do zestawu, w związku z czym musi być zakupiony oddzielnie. Cena modułu to tylko 3500 rubli, co można nazwać dodatkowym plusem.

Producent wytwarza grzejniki nie tylko dla samochodów osobowych, ale także do ciężarówek. Moc takich nagrzewnic wynosi od 12 do 30 kilowatów w zależności od modelu. Najmniejsza opcja – za 12 kW – można kupić za 25 tysięcy rubli, a model o pojemności 30 kilowatów kosztuje 50 tysięcy rubli. W tym samym czasie grzejnik o mocy 30 kilowatów działa tylko z siecią pokładową o znamionowej mocy 24 V, natomiast modele 12-kilowatogodzeniowe mogą być podłączone do sieci o napięciu 12 i 24 V.