433 Shares 8908 views

Motocykl „Ant” – tani i niezawodny

Motocykl „Ant” – rzadkość sprzęt motoryzacyjny produkcja krajowa, która nawet dzisiaj może być niezbędny dla właścicieli prywatnych działek. Pomimo jego „podeszły wiek”, ma szereg zalet w porównaniu z wielu modeli.

Historia powstania

W sowieckich lat, fabryka Tula produkowane w dużych ilościach dla samochodów osobowych i ciężarowych typu skuter silnik. Wiele modyfikacji ograniczają się do serii doświadczalnej i nie pozostawiając w produkcji masowej. Jednak jeden z nich – rower cargo „Ant”, pieszczotliwie nazywany wśród ludzi, do ich kategorii nie są leczone. Ten mały „Robotnik” był bardzo popularny nie tylko w ZSRR, ale także za granicą. Zapotrzebowanie na nią wzrasta stopniowo w latach dziewięćdziesiątych, modele montażu eksport tych samochodów motocykli w Kolumbii, Argentynie i Meksyku. W krótkim czasie w tych krajach została wydana prawie trzynaście tysięcy pełnych akcji. Jakość Radzieckiego skuterze nawet lubiłem argentyńskie służby wywiadowcze, który nakazał policji na motocyklu „mrówki” z kabiny i specjalny korpus wewnętrzny mający małe Windows dla pasażerów.

charakterystyka

Kabina zamknięta, który został zainstalowany na motocyklu „Ant”, został zmontowany ze spawanych blach tłoczonych. Ważyła pięćdziesiąt kilogramów. Wystarczająco duży rozmiar panoramiczny szklany wyposażone w ręczną wycieraczką, nie ograniczają kąt widzenia kierowcy. Drzwi kabiny miały gumową uszczelkę na szczelne i jego zachowania w ogniu. Siedzenie kierowcy – miękki – sprawia, że ten model w momencie bardzo wygodne. W kabinie, nawet w niskich temperaturach piekący przechowywane w ośmiu stopni.

„Mrówka” – motocykl, którego cena była niska, nawet w czasach sowieckich, bardzo zwrotny dzięki biegu wstecznego. Jej promień skrętu – w sumie trzy i pół metra, a jego waga w stosunku do ciężkiego motocykla z wózkiem bocznym posiadającego masę trzysta dwadzieścia kilogramów, znacznie mniej – wszystko dwieście czterdzieści. Ułatwiając zadanie kierowcy, nagle przeprowadzania napraw na motocyklu drogowym może być łatwo i wysiłek włożony w bok. To jest łatwo przeprowadzane i wymiana uszkodzonych opon, jak talerze składa się z dwóch połówek, usunięcie śrub. Dlatego, aby zamontować koło zapasowe z aparatem musi odłączyć tylko połówki.

modyfikacje

Motocykl „Ant”, oprócz standardu, miał także kilka innych ciekawych modyfikacji. Na przykład, model ma plastikowa kabina została wydana w połowie lat dziewięćdziesiątych. Inne, mniej kosztowne odmiany, wykonane z wymiennych szyb. Wśród innych odpowiedników Tula potomstwo może być zidentyfikowany motocykl „Ant-4”. Jego silnik jest przeznaczony do osiemdziesięciu tysięcy kilometrów, pracujące na oleju napędowym. Ponadto, model ten został wyposażony w znacznie bardziej przestronną kabinę. Motocykl „Ant”, którego zdjęcie jest przechowywane w muzeum zakładu będzie w stanie holować do sześciu kilogram, więc to ma być stosowane nie tylko w miastach, ale także w pracy na wsi. Jednak dalszy rozwój nie dostać.

Dziś wielu miłośników rzadkość pojazdów jest bardzo tanio kupić „Ant”, przywrócić go uaktualnić do smaku, czasami nawet wydać strojenie. I jest to długi czas, aby być wiarygodnym asystent w gospodarstwie domowym, zwłaszcza na obszarach wiejskich.