794 Shares 7027 views

Legenda światowego lotnictwa – samolotu „Boeing”

Samolot „Boeing” – legenda światowego lotnictwa. Zaczął swoją historię, w dniu, kiedy bogaty kupiec drzewny Uilyam Boing Seattle, przybył na targach, ten sterowiec. W tym momencie było zajęte nieodpartą chęć latania. Od kilku lat, on dręczony pragnieniem, starał się pilotom, aby ją latania. A kiedy jego marzenie, Uilyam Boing nie wyobrazić sobie bez samolotów i postanowił zbudować swoją działalność w dziedzinie budowy samolotów. W 1916 roku, rozwinął i zmontowane pierwszy hydroplan. Został on zbudowany w starym hangarze niedaleko Seattle, na wyspie, przyszłość przemysłowiec, samoukiem inżynier i pasjonat Verba Monter Conrad Uestervelt – porucznik amerykańskiej marynarki wojennej. Pierwszy samolot „Boeing” poleciał w lipcu 1916 roku. Urządzenie był udany i to załatwił pieniądze powietrze idzie dla zwiedzających. Uilyam Boing nie poprzestał. Miesiąc później do $ 100,000, kupił firmę Pacific Aero Products CO, który został wkrótce przemianowany Boeing Airplane Company i natychmiast otrzymał duże zlecenie od US Navy na budowę 50 wodnosamolotów do użytku w pierwszej wojnie światowej.

Uilyam Boing był nie tylko utalentowany inżynier i pilot, ale również ważnym pracodawcą. Oprócz samolotów, jego firma zdobyła w 1927 roku oferta Federalnego Urzędu Pocztowego Stanów Zjednoczonych i stał się pierwszym na świecie aviapochtalonom dzięki specjalnie opracowanym modelu A-40. W 1929 roku model samolotu „Boeing” 80-A odebrał 12 pasażerów w powietrzu, załogi i dwóch stewardes. Było to pierwsze na świecie stewardes. Aw następnym roku Uilyam Boing przedstawiony samolot „Boeing” do amerykańskiego sądu powszechnego Monomail. To był ładunek automatyczna. Zgodnie z projektem, aerodynamika i architektura przypomina nowoczesnego „Boeing”. Od tego momentu firma William Boeing stał się ogromną korporację z działów i jednostek zależnych, które produkowane silniki, mające przeszkolonych pilotów samolotów i techników, noszony usługę lotniczą. Firma była tak obszerna, że rząd USA uchwalił ustawę w 1934 roku, że producenci samolotów nie mają prawa do usług pocztowych i transportu. Było to fiasko. Korporacja musiała rozbić na kilka firm, a Uilyam Boing, przechodząc planszę do znajomych i współpracowników, zrezygnował.

Firma jednak nadal utrzymać się na powierzchni. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, że wydała słynną Douglas samolot szturmowy, fighter kaydet. W latach 60-tych uczestniczył w programie „Apollo” przez NASA. A w 1967 roku, niebo róża prawdziwe arcydzieło Boeing Airplane Company – samolot „Boeing-737”. W historii przemysłu lotniczego jest najlepiej sprzedającym się i najpopularniejszym maszyna. Został zakupiony ponad 2 miliony sztuk. W rok później, walcowane Spółki od giganta – samolot „Boeing 747-400”. Zakres skrzydłach samolotu była większa niż odległość, który poleciał w swój pierwszy lot pionierów lotnictwa Bratya Rayt. Ponieważ wiele ładne samochody były produkowane w Boeing Airplane Company, ale taki sukces, niestety, nie było. Do tej pory koncern jest największym w przemyśle lotniczym USA, dostarczając swoje produkty w ponad 80 krajach.