154 Shares 7954 views

Zasady rejestracji pojazdów silnikowych: jaka jest różnica między ciągnikiem a pojazdem?

Obecne prawodawstwo rosyjskie przewiduje obecności samochodowych tablic rejestracyjnych, które są wydawane przez organy rejestracyjne w szczególności ze względu na proces wiązania.


Stosować podobne zasady rejestracji pojazdów silnikowych na wszystkich istniejących pojazdów, od samochodów marki nowy salon, ciągniki, specjalne urządzenia, różne typy przyczep, a kończąc na certyfikowanych self-made arcydzieł rosyjskiego Kulibin, która słynie rodzime otwarte przestrzenie. Innymi słowy, aby być wystawiane na rachunku państwowego wszelkiego rodzaju pojazdów, pod warunkiem, że ma koła, a także zdolność do kontrolowania i poruszania się na drogach Rosji.

Ramy prawne dla tego zostały opracowane przez Ministerstwo regulaminu wnętrz rejestracji pojazdów silnikowych i ich przyczep, która jest określona przez listę wymaganych dokumentów i kolejność postępowania. W zasadzie proces rejestracji jest bardzo prosty i składa się z trzech etapów – przejście kontroli, uiszczania opłat państwowych i dostarczyć pakiet niezbędnych dokumentów do odpowiednich organów.

Jednak obecne zasady rejestracji pojazdów silnikowych sugerować jakąś różnicę w rachunku na koncie między pojazdów silnikowych (samochodów, motocykli, etc.) i sprzęt do budowy dróg (traktorów, buldożerów i innych pojazdów specjalnych).

Zasady rejestracji pojazdów samochodowych określają podstawowe organ rejestracyjny sprawowanie kontroli państwa i rejestracji takich pojazdów, w policji ruchu dzielnica. Standardowa lista wymagane do rejestracji dokumentów składa się z paszportu obywatela Federacji Rosyjskiej, umowy sprzedaży, PTS, CTP polis ubezpieczeniowych. Jeżeli osoba rejestrująca nie jest właścicielem pojazdu będzie musiała pełnomocnictwa. Innym szczególnym przypadkiem – transport, zakupione za granicą. Dla jego rejestracji, oprócz zwykłych dokumentów wymaganych również świadectwa zwyczajów i tablic rejestracyjnych tranzytowy.

Należy zauważyć, że pomimo pozornej prostoty postępowania, w rzeczywistości, aby zarejestrować się, na przykład, samochód, trzeba poświęcić dużo czasu, który jedzie głównie na postoju w kolejkach. I mimo najlepszych starań policji drogowej w ostatnich latach w celu optymalizacji zasady rejestracji pojazdów silnikowych oraz aby przyspieszyć procedurę konfiguracji na koncie, wszystkie te wysiłki były daremne. Jednak obecnie nie zachęca nowo opracowany Mia nowe przepisy, które obiecuje nie tylko znacznie przyspieszyć proces rejestracji, ale również, aby go uprościć. Na przykład, zgodnie z innowacji, aby sprzedać samochód, będzie teraz musiał nie być usunięte z rejestru, tak, że nowy właściciel samochodu minie „starych” pokoje.

Nieco różni się od transportu drogowego zasad rejestracji państwowej ciągników i maszyn drogowo-budowlanych, a także przyczep do nich. Rejestracja takiego transportu wyłącznie w kompetencji Gostekhnadzor. Wykaz dokumentów jest w przybliżeniu taka sama jak w przypadku rejestracji funduszy avtomototranosportnyh. Znacząca różnica tylko w tym, że podmioty do stanu rejestracji trzeba dodatkowo zarejestrować się w biurze okręgu wojskowego zaciąg i świadczenia Gostekhnadzor odpowiedniego potwierdzenia.